Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Макро фотография

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Макро фотография

    Малко и от мен
    Прикачени файлове
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #32
      Re: Макро фотография

      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
      Понеже ми писна от моя фотоапарат, започнах да снимам с телефона си, неговият режим макро е доста по-добър, отколкото на фотоапарата, а и винаги е с мен
      Ето една снимка от днешната разходка в покрайнините на Пловдив:

      Всички са качили много хубави снимки,но тази е наистина уникална.А пък че е от телефон просто не мога да повярвам.Трябва да го пробвам и моя
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #33
        Re: Макро фотография

        Много е добра тази снимка с GSM. С какъв е правена?
        Последно редактирано от Tiger; 24-04-07, 10:11.

        Коментар


        • #34
          Re: Макро фотография

          Сега ще ми се разсърдите ама имам мнение по същество - явно че баланса на телефончето не е добър - задния план е доста по-син отколкото трябва да бъде. Но пък както се казва в случая дефекта е станал ефект
          Така че снимката е много добра, но не се прехласвайте по възможностите на телефона. Пак казвам никого не искам да обидя, на мен ми харесва.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #35
            Re: Макро фотография

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Сега ще ми се разсърдите ама имам мнение по същество - явно че баланса на телефончето не е добър - задния план е доста по-син отколкото трябва да бъде. Но пък както се казва в случая дефекта е станал ефект
            Така че снимката е много добра, но не се прехласвайте по възможностите на телефона. Пак казвам никого не искам да обидя, на мен ми харесва.
            Освен това бокето си личи, че също е дефект станал на ефект. В случая е замазано от шумоподтискащия софтуеър и в резултат се е получил нереално дълбок фокус за макро снимка, като нещата дето са на фокус на малко по-заден план изглеждат като нарисувани. Ама в случая телефончето е спестило бая фотошопиране
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #36
              Re: Макро фотография

              Не, не го е спестило, имало е и фотошоп

              Коментар


              • #37
                Re: Макро фотография

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Не, не го е спестило, имало е и фотошоп
                Всъщност във фотошопа само намалих размера на снимката, не съм правила нищо друго.
                Благодаря ви за добрите отзиви. И на мен много ми хареса снимката, затова я публикувах. Но заслугата не е само на "фотографа". Камерата на телефона наистина изкривява цветовата гама, по-често в топлата, а тук я е избило в синята гама. Нейно сериозно предимство е, че при макро липсва ефекта на размазване при натискане на спусъка - тук той е много мек и снимките винаги са на фокус. Камерата е 3,2 Мп, което е супер за любителски снимки без претенции. А в работата ми е невероятен помощник ) - Nokia N73 (два месеца рових из интернет, за да си избера каквото ми трябва )
                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                Omnia vincit amor !

                Коментар


                • #38
                  Re: Макро фотография

                  Страшна реклама му направи
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Макро фотография

                    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                    Нейно сериозно предимство е, че при макро липсва ефекта на размазване при натискане на спусъка - тук той е много мек и снимките винаги са на фокус.
                    Това идва от факта, че няма автофокус. Той винаги е фиксиран на безкрайност и дори и да мръднеш пак всичко е на фокус. При макрото, доколкото мога да преценя от тази снимка, очевидно се постига боке(размазването на задния фон) по софтуеърен път като просто се прави много агресивно шумоподтискане, а пък при този малък обектив и малка матрица всичко което е по-далеч шуми яко.

                    Между другото, за да не "криви" цветовете си играй повечко с ръчните настройки на баланса на бялото
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Макро фотография

                      И пак мойте цветя...
                      Прикачени файлове
                      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                      A2 (+)

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Макро фотография

                        Продължавай!
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Макро фотография

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Продължавай!
                          Ето няколко снимки и от мен.
                          Прикачени файлове
                          LZ4RG

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Макро фотография

                            една прясна снимка........ някъде в Делиормана
                            Прикачени файлове
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #44
                              До: Re: Макро фотография

                              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                              Продължавай!
                              Слушам
                              Прикачени файлове
                              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                              A2 (+)

                              Коментар


                              • #45
                                До: Макро фотография

                                Ейй и мен ме запалихте!
                                Ето и от мен какво видях и снимах
                                Прикачени файлове
                                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X