Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Макро фотография

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Макро фотография

    Един ДЗвер, препичащ се на есенното слънце ...

    Коментар






    • Хората на ски ходят вече ,а аз мухи си щракам из двора!
      Последно редактирано от cveti; 14-12-08, 18:16.
      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

      Коментар


      • До: Макро фотография

        Здравейте!

        Ако това беше изложба, щях да я кръстя "Домашни кристали". Демек, мързелива работа, каквото ми падне под ръка.

        Понеже в обикновена къща кристалите не се намират в голямо разнообразие, кръстих "кристал" и налепите медни окиси (вероятно) върху един много ожулен и зеленясал един цент.

        По също линия минаха и няколко листчета дребна шкурка в различни цветове.

        ***

        А безспорните кристали са следните:

        1. Захар.

        2. Сол. За моя голяма изненада солта от солницата се оказа на топчета. Единият ми син, който е химик, също много се замисли над тази драстично некристална форма. Според него би могло да се получи при "прекристализация" (каквото и да значи това), която може би са причинили на солта, докато я чистят от примеси и отпадъчета. (Като гледам снимките, мисля, че я изчистили добре, браво момци!)

        Освен това едната снимка е със светкавица и солта - неизвестно защо - пожълтя.

        3. Сода каустик, хидратирана. Жалко. Когато не е престояла дълго на влага, кристалите й са много по-интересни.

        4. Калиев хиперманганат.

        ***

        Поздрави!
        Прикачени файлове
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: Макро фотография

          Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение

          2. Сол. За моя голяма изненада солта от солницата се оказа на топчета. Единият ми син, който е химик, също много се замисли над тази драстично некристална форма. Според него би могло да се получи при "прекристализация" (каквото и да значи това), която може би са причинили на солта, докато я чистят от примеси и отпадъчета. (Като гледам снимките, мисля, че я изчистили добре, браво момци!)
          И аз стигнах до такъв извод в пост #11 от темата. Ще си позволя да го припомня.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Макро фотография

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            Здравейте!

            Ако това беше изложба, щях да я кръстя "Домашни кристали". Демек, мързелива работа, каквото ми падне под ръка........
            Евала

            Коментар


            • До: Макро фотография

              Малко мъх и лишеи. Не са баш макро, но ми се струват интересни.

              Поздрави!
              Прикачени файлове
              Искам България чиста!

              Коментар


              • До: Макро фотография

                И малко черен пипер от мен


                И вода


                [SIZE=3][FONT=Arial Black][IMG]http://i199.photobucket.com/albums/aa290/BoomMudRacer/th11731.gif[/IMG]
                [SIZE=4]
                [/SIZE] [/FONT][/SIZE]

                Коментар


                • До: Макро фотография

                  За водата просто не'ам думи!

                  Поздрави!
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • До: Макро фотография

                    ...,,дребна екзота''...
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Макро фотография

                      Снимката с гъсеничето е чудесна, а и самото то е голямо сладурче.

                      За мен вчера се нави да позира само една калинка. Така че ето:

                      къпана калинка върху циментово стъпало

                      и някой друг лишей върху студен керемиден покрив. (Лишеите са ми много любопитни, защото погледнати от по-далечко изглеждат направо двуизмерни.)

                      Поздрави!
                      Прикачени файлове
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • До: Макро фотография

                        А пък на мене в неделя, когато жената и децата легнаха да подремнат следобед, ми се отвори възможност да се потъркалям малко по поляната














                        П.П. Извинете ме за боклуците по матрицата, ама премятането на обективи в полето носи нЕкои негативи...а в момента наистина ме домързява да ги чистя

                        Коментар


                        • До: Макро фотография

                          Страхотно макро много ми хареса.

                          Коментар


                          • До: Макро фотография

                            Eто един гущер и от мен.

                            no signature no problems

                            Коментар


                            • До: Макро фотография

                              Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                              П.П. Извинете ме за боклуците по матрицата, ама премятането на обективи в полето носи нЕкои негативи...а в момента наистина ме домързява да ги чистя
                              От нас да мине извинен си...Ама да не се повтаря!

                              А това последното жаба ли е, какво е? Симпатично е.

                              Вече ми е неудобно да ти повтарям Браво, Супер...ти си знаеш.
                              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                              A2 (+)

                              Коментар


                              • До: Макро фотография

                                Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                                А това последното жаба ли е, какво е? Симпатично е.
                                http://photo-forum.net/en/index.php?...&USER_ID=54474

                                Хе хе, да не би вече да са отменили и биологията в училище
                                Не ми казвай, че не различаваш жаба от гущер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X