Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Макро фотография

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Макро фотография

    Капчици …





    Коментар


    • До: Макро фотография

      Скакалците наистина са много фотогенични - ето и още един от мен:

      На втората снимка е блатно кокиче - нещо рядко срещано в България и почти не се среща по света.

      На третата и четвъртата - маслодайна роза - малко преди да я откъсднат, много е ароматна ... не зная дали го усещате от снимката.
      Прикачени файлове
      !

      Коментар


      • До: Макро фотография

        Добри снимки, но ако приемем, че микро и макро са противоположни и ако това е макро-фотография, то какво би било микро-фотографията ?
        Иначе, най-кофтито на тая техника е ограничения depth of field.
        Как й фокусираш мустаците на мушичката и хоп перчема й се размазал..

        Коментар


        • До: Макро фотография

          DOF-а не е кофти нещо... При макрофотографията е нормално да има плитък фокус. А качеството на опитката си личи от бокето отзад, което също е търсен ефект при макрото.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • До: Макро фотография

            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
            ... ако това е макро-фотография, то какво би било микро-фотографията ?
            .
            Според мен това, което съм дал в долния пост от първата страница на темата...

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Ето и от мен едни мнооого макро - под микроскоп.
            Сол и захар:





            Коментар


            • До: Макро фотография

              Наистина страхотни снимки видях дотука!

              Скромно две от мен...



              Коментар


              • До: Макро фотография

                Едно скакалче дреме отвън на стъклото.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Макро фотография

                  И от мен малко опити. Държа да подчертая, че апаратчето ми е абсолютна сапунерка и няма нито макро режим, нито променлив фокус.
                  Оптиката да снима макро съм я добавял отделно, но за жалост не съм центровал добре лещите, пък и самата леща е някакъв китайски боклук. Но какво пък, за 1 лв - толкова
                  От ляво на дясно
                  1. Муха, пребита отдавна и изсъхнала.
                  2.Ориз. Бисерен - Екстра качество
                  3.Дребна сол от меден сулфат.
                  4. Китайски пешкир
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от solenoid; 14-06-08, 17:12. Причина: коментар към снимките

                  Коментар


                  • До: Макро фотография

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    DOF-а не е кофти нещо... При макрофотографията е нормално да има плитък фокус. А качеството на опитката си личи от бокето отзад, което също е търсен ефект при макрото.
                    Ами зависи. За някои неща хората изкуствено го добавят. Има един куп подобни шейдъри в 3Д графиката , базирани на депт-а. Иначе, аз под DOF разбирам и degrees of freedom. Пак от 3д графиката

                    Коментар


                    • До: Макро фотография

                      Малко тунинг на оптиката. Добавка на още една леща. Още малко и ще отидем на микро ниво. Еуглени, чехълчета, амеби

                      Муха, загинала в паежина.
                      Същият бисерен ориз - екстра качество. Верно е екстра, даже и под микроскоп си изглежда готин
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Макро фотография

                        Мумията на мухата е доста впечатляваща.

                        Поздрави!
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • До: Макро фотография

                          По бира и прясна, пържена цаца, за всеки който познае с какъв хардуер (апарат, обектив) са правени следните снимки:







                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • До: Макро фотография

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            По бира и прясна, пържена цаца, за всеки който познае с какъв хардуер (апарат, обектив) са правени следните снимки:
                            Струва ми се, че матрицата е много малка, така че бих казал, че са с някой от по-новите телефони.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • До: Макро фотография

                              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                              Струва ми се, че матрицата е много малка, така че бих казал, че са с някой от по-новите телефони.
                              Или пък по-стар апарат, но с биваща оптика - нещо като Konica Minolta DiMAGE Z1...

                              Коментар


                              • До: Макро фотография

                                Пикселите са намалени до допустимите за форума...
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X