Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотографията през нощта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фотографията през нощта

    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
    Ееее, благодаря много! Ще започна да питам по- често, чета, чета, ама друго си е с пет приказки и ....
    Благодаря ти още веднъж, ще се обличам и ще се въоръжа с търпение
    Коко ти е отговорил.Не знам защо при наличието на статив трябва да вдигаш исото?
    Точно тогава можеш да правиш каквото си искаш.тоест задължително намаляваш исото на минимум и след правиш блендата според това каква дълбочина на фокус търсиш в случая и накрая...прави времето толкова, че да ти експонира при предходните две настройки/исо и бленда/ кадъра както трябва.Ако снимаш от ръка е друго...ама нощните снимки и снимането от ръка са малко противоположни неща.Това ако разбира се търсиш най-доброто качество разбира се!
    За дебелите дрехи...това е ясно
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Фотографията през нощта

      Малко не особено кадърна нощна фотография от мен (при лоша светлина, от ръка щото си забравих статива и прочее несъвършенства)...

      Olympus E-M5/M.Zuiko 12-40

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3050197.jpg
Прегледи:1
Размер:644.9 КБ
ID:5572316

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3050188.jpg
Прегледи:1
Размер:483.9 КБ
ID:5572317

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3050180.jpg
Прегледи:1
Размер:516.4 КБ
ID:5572315
      LZ2NKM

      Коментар


      • От: Фотографията през нощта

        Това за снимано от ръка/е...не може да не си подпирал ръката някъде, или пък да си подпирал и самия фотоапарат, но даже и така.../ е направо перфектно.Много хора и със статив не биха изкарали такова качество/говорим от техническа гледна точка/
        П.П. При какво исо си ги правил? Има наличие на шум горе в тъмното небе се забелязва най-много, но е нищо за снимка правена от ръка.Интересно ми е при какво исо се получава при този фотоапарат такова количество шум и...чистил си го/шума/ софтуерно или си е какво е направило тялото?
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Фотографията през нощта

          Не знам колко са некачествени, но на мене ми харесват доста. А първата ми се вижда чудесна!
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • От: Фотографията през нощта

            Ами от ръка са, без подпиране - няма нужда просто - вижте exif-a по-долу. Сетих да направя малко нощни снимки, но вече беше станало късно и нямаше синьо небе както ми се иска, а се оказа че съм забравил и статива - съвсем типично за мен. Камерата ми е настроена на авто исо до 2500. Снимките са конверсия от RAW с някакви постобработки, а подтискането на шума е около 20-30 (luminance) - и без него може, но малко заглажда. Тоя апарат позволява задоволително качество до 3200.

            Ето ги exif данните, при тия параметри доста апарати биха се справили, просто обективът е достатъчно остър още на 2.8. При фокуса на който са снимани мога да смъкна скоростта и дори на 1/4 сек. за ръка заради стабилизацията (един минус в случая че снимам на авто ИСО - можеше да ги направя на още по-ниско ако го бях контролирал).

            1.
            Camera E-M5
            Focal Length 12mm
            Exposure 1/30
            F Number f/2.8
            ISO 2500
            2.
            Camera E-M5
            Focal Length 13mm
            Exposure 1/25
            F Number f/2.8
            ISO 2500
            3.
            Camera E-M5
            Focal Length 12mm
            Exposure 1/30
            F Number f/2.8
            ISO 1600
            LZ2NKM

            Коментар


            • От: Фотографията през нощта

              Снимки от тази вечер - бързо прекосяване на София. Без претенции за "художественост" - просто илюстрация какво може V1 на исо 3200. Всичките са в режим P. Шумоподтискането на апарата е изключено, шумът е чистен в lightroom. Обектив - Никор 10-30. Снимани са от ръка, през отворения прозорец на джипката.
              10mm, f3.5, 1/50
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1476.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5572392
              10mm, f3.5, 1/50
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1478.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5572389
              11.4mm, f3.5, 1/50
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1482.jpg
Прегледи:1
Размер:600.3 КБ
ID:5572390
              11.4mm, f3.5, 1/3
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1484.jpg
Прегледи:1
Размер:559.4 КБ
ID:5572391
              Последно редактирано от stargazer; 23-03-14, 00:16.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Фотографията през нощта

                един подвижен мост, от сапунерката на автоматик, направи ми впечатление че исото е различно при кадри които на мен ми изглеждаха еднакви по осветление:

                f/3.3, 1/4s, iso-500
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:199.2 КБ
ID:5572513

                f/3.3, 1/4s, iso-1600
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:244.7 КБ
ID:5572514

                f/3.3, 1/4s, iso-1250
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:209.2 КБ
ID:5572515

                f/3.3, 1/4s, iso-1000
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:206.6 КБ
ID:5572516

                f/3.3, 1/4s, iso-2000
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:221.3 КБ
ID:5572517

                Коментар


                • От: Фотографията през нощта

                  Ами те са си еднакви по осветление. За да запази скоростта, апарата е вдигнал ИСО-то, понеже в кадрите има много тъмница.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Фотографията през нощта

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3250081.jpg
Прегледи:1
Размер:154.0 КБ
ID:5574526


                    послушах нЕкои добри хора и ...
                    Последно редактирано от n960; 25-03-14, 21:00.

                    Коментар


                    • От: Фотографията през нощта

                      Ето нещо и от мойта турбо сапунерка Oly xz-1
                      Прикачени файлове
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • От: Фотографията през нощта

                        При снимане на нощни снимки от ръка и избягал фокус е по-добре да не се хвалим много.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • От: Фотографията през нощта

                          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                          При снимане на нощни снимки от ръка и избягал фокус е по-добре да не се хвалим много.
                          Ако упрека беше към мен- извинявам се, но съм много много начинаещ в тази област. Използвах джобно стативче което крепях и целта ми с поста съвсем не е била да се хваля.
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • От: Фотографията през нощта

                            Стасе за кои иде реч ? Като за сапунерка резултатите ми се виждат читави, а избягал фокус не виждам.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Фотографията през нощта

                              Влади, извинявай, може би се изказах нетактично. Погледни фокуса на предишния пост преди твоя. Вярно, че зависи от много неща, вкл. и от апарата. Не отчетох с какво снимаш.

                              Гоблин, много ясно се вижда около осветените части на сградите за какво остава дума, но ок, съгласен съм, че човека започва и има по-скоро нужда от съвет, отколкото от упрек.

                              Влади, целта при нощните снимки винаги е била да се постигне някакъв ефект в комбинацията между осветени и неосветени части от пейзажа.
                              Най-често се опитваме да обездвижим напълно апарата за времето на снимане - може да се използва статив, може и да се подпре на някаква твърда и стабилна основа. Няма значение. Ако си го сложил на статив и си натиснал с ръка бутона за снимане - определено си разклатил самия апарат. Опитай да използваш функцията за самоснимачка, когато правиш подобни кадри, и съм сигурен че ще има подобрение. Освен това, за да се постигнат още по-добри резултати, ще са необходими ръчни или полуавтоматични режими за избор на светлочувствителност (за да се избегне шума в картината) и дълбочина на фокуса (за да имаш повече обекти на фокус).

                              Успех!
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • От: Фотографията през нощта

                                Благодаря за съветите, вчера пробвах пак като ги приложих и мисля че има лек напредък относно фокуса и детайлите на изображението.
                                Прикачени файлове
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X