Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За разликата между пейзаж и панорама и има ли такава?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За разликата между пейзаж и панорама

    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
    При такава демонстрация на неконтралируема власт /като създаване на тема за нещо несъществуващо/, доводите на знанието са безсилни. Може някога перото да е било по-силно от меча, но вече не е така.
    Пълна загуба на време!!!
    Цвети, снимка на фокус с автофокусен апарат не е фотография.
    Властта ми, има хора по-горе от мене, които са ми я дали и с които може да я коментираш. Добре знаеш кои са, свободен си да им пишеш, няма да ти откажат отговор, уверявам те.
    Заглавието е такова, защото според мен това е темата на дискусията, ако предложиш по-добро винаги може да бъде променено.
    Аз лично от фотография се интересувам дотолкова, доколкото да съм излязла добре на снимката. Не помня да съм казвала някога, че се интересувам от това, че имам някакви особени способности или да съм твърдяла, че снимките ми са добри.
    И отново казвам, не е мястото и не съм човека пред когото да се доказваш.
    Последно редактирано от cveti; 25-08-09, 22:39.
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #17
      До: За разликата между пейзаж и панорама

      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
      При такава демонстрация на неконтралируема власт /като създаване на тема за нещо несъществуващо/, доводите на знанието са безсилни. Може някога перото да е било по-силно от меча, но вече не е така.
      Пълна загуба на време!!!
      Цвети, снимка на фокус с автофокусен апарат не е фотография.
      Принципно си прав... Но не е нужно да се палиш. Това не е форум за художествена фотография, а подраздел за снимане в офроуд форум.... Всъщност и аз се дразних в началото, влизах в спорове.... Истината е, че на никой не му дреме за разликата между пейзаж като категория и панорамен пейзаж като техника. BTW, може и панорамна архитектура да се сглоби....
      Не е и нужно, според мен, тук да има такива дискусии и да доказваме пред неекспертна аудитория, колко наясно сме с термините във фотографията...... Решили са че ще има тема само за сглобени панорами примерно - ОК, какво толкова неясно има.... Пращаш едно учтиво л.с. на младата дама, че малко са омотани художествени категории с технически похвати и младата дама има тема за размисъл.... Нямаше нужда от менторска тема....

      Коментар


      • #18
        До: За разликата между пейзаж и панорама

        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
        Принципно си прав... Но не е нужно да се палиш. Това не е форум за художествена фотография, а подраздел за снимане в офроуд форум.... Всъщност и аз се дразних в началото, влизах в спорове.... Истината е, че на никой не му дреме за разликата между пейзаж като категория и панорамен пейзаж като техника. BTW, може и панорамна архитектура да се сглоби....
        Не е и нужно, според мен, тук да има такива дискусии и да доказваме пред неекспертна аудитория, колко наясно сме с термините във фотографията...... Решили са че ще има тема само за сглобени панорами примерно - ОК, какво толкова неясно има.... Пращаш едно учтиво л.с. на младата дама, че малко са омотани художествени категории с технически похвати и младата дама има тема за размисъл.... Нямаше нужда от менторска тема....

        С което считам въпросната тема е изчерпана. Определено рядко съм виждал такова прахосване на човеко-часове за такива дреболии. Мислех че само при мен слънцето цепи яко
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X