Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви чудеса прави Photoshop

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви чудеса прави Photoshop

    Трябва да се заредим с много семе ..... за семинара.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      От: Какви чудеса прави Photoshop

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Трябва да се заредим с много семе ..... за семинара.
      За миг си помислих, че за Памела Андерсън....
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #18
        От: Какви чудеса прави Photoshop

        Има една проста истина: На входа боклук - на изхода боклук.
        Това си личи от по-старите нашенски издания, когато се пестеше здраво от качествена фотография и редакторите ни смятаха за илюзионисти, като очакваха от пълен боклук, като изходен материал да направим шедьовър. Естествено до известни подобрения се стига, но резултатът е несравним с този, когато материалът е качествен.
        Едно е да манипулираш качествена снимка, с достатъчна резолюция, друго е да се опитваш да докараш детайлност и контраст на размазана картинка на 72 пиксела, като задачата е за печат, където минимумът е около 200 dpi при реален размер!
        При вестниците изискванията са значително по-ниски, но при лъскавите списания бирата е друга - обикновено топла
        В общия случай се използва фон, върху който се пльосва примерно некоя фолк-точилка, съответно китвана и снимана в студио, с професионално осветление и т.н.
        С фотошопа муцунката и/или примерно бюстът и се корегира в желаната (често извратена) насока Затова по списанията каките изглеждат като мумии. Слага се недотам естествен "грим".
        След това обектът се тифецва (изрязва) и се поставя в желаната обстановка.
        Остава само да се пусне фийдър за да не стои като изрязана с ножица и залепена. Звучи просто, но понякога не е съвсем лесно.
        Фотошопът дава възможност едно и също нещо да се направи по разлини начини, в зависимост от предпочитанията на фотоШОПАРЯ и да се постигне еднакъв резултат.
        Няма универсални рецепти RAW форматът не е задължителен - достатъчно е TIF. JPG е формат с натрупваща се компресия, което води до влошаване на качеството. Накрая може да се направи на JPEG за малък размер на файла.
        Специално за Чинела, в Родопите мога да взема един лаптоп в куфара и докато си пие бирата ще научи много. После си требе много тренинг и нещата тръгват на хубаво.
        Това със скрийншотовете е умрела работа, щото ще задръстим сървърите на ДАНС)) Много ще са.
        Последно редактирано от Scrapheap; 25-03-11, 18:49.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          От: Какви чудеса прави Photoshop

          Я направи от бюрнетка блондинка с фотосопата и да не си личи А и да не е червена косата.
          От кофти снимка не става и не става - тъпо и упорито )))
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Какви чудеса прави Photoshop

            Така и не успях да подкарам този Уникален инструмент. Снимам си jpg и ако ми се налага обработка, то тя се ограничава до Кропване (изрязване на излишното от кадъра "прекадриране"), намаляване на резолюцията за качване в мрежата, пооправяне на цветовете (МНОГО рядко и то само ако кадъра е доста зле но има нещо ценно в него) и накрая Шарпване (особено на намалените картинки, но не винаги се налага и трябва много да се внимава, че прекаляването звучи Грозно).
            И за всичко това ми стига Безплатната Ирфан Вю!

            А иначе съм виждал страхотни резултати от шопа, но както каза Scrapheap за това си трябва добър изходен материал и Много талант и Усет - каквито аз нямам

            П.С.
            Сетих се още едно приложение, снимам с А850 който е трагичен на високо ИСО, но когато снимам в RAW и си поиграя с ACR 6.x (плъгин за шопа) резултата е фантастично изчистване на Шума!!! Ама пак ми е сложно

            Коментар


            • #21
              От: Какви чудеса прави Photoshop

              Пепи, и аз това казвам. Кофти снимката си е кофти снимка.
              Изрусяването на брюнетката става, но човек запознат с фотомайната ще разбере Става и с насаждане на козина от блондинка, но всичко е според зависи. Нещата винаги опират до КОНКРЕТНА картинка - ти поне знаеш
              Някъде е възможно - другаде почти, а в повечето случаи хич
              При всички случаи трябва хубав изходен материал.
              От всяка сапунерка или телефон снимка не става...
              Друго важно нещо при фотошопа е, че изображението трябва да се гледа на реален размер (zoom 100%). Tогава се вижда реалното качество.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: Какви чудеса прави Photoshop

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                ...Много талант и Усет - каквито аз нямам
                Твоите снимки точно, са няколко порядъка над тези от някои професионални фотографи.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: Какви чудеса прави Photoshop

                  Да де. Исках да кажа че не прави чудеса. Ретуша е хубаво нещо, ама стига да знаеш кво искаш да постигнеш. Да се ползва фотосопата за рисайзване и ъншапрване е като да се стреля по врабчета с топ - става ама няма смисъл.

                  А фотографията е композиция + светлина. Където сопата не може да помогне.


                  Ето ви нещо фотошопирано



                  Нещо не



                  и нещо снимано с гсм



                  А това е правено със сапунерка



                  Та снимката е в главата - останалото са инструменти.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви чудеса прави Photoshop

                    Точно така! Фотошопът е мощен инструмент, който работи добре, но в правилни ръце.
                    Снимката наистина е в главата и фотографът не е просто натискач на копчето.
                    И нямаше да има огромни и скъпи апарати, ако сапунерката ставаше за всичко, което не означава, че и с нея не стават хубави снимки. Номерът е да знаеш какво искаш да "хванеш" и как да го направиш съобразно възможностите на техниката, с която разполагаш.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Какви чудеса прави Photoshop

                      Винаги съм бил за идеята ONE SHOT.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви чудеса прави Photoshop

                        Дигиталните апарати отнеха тръпката от промиване, копиране, червени лампи, разтвори и т.н.
                        Сега веднага се вижда резултатът
                        ONE SHOT e хубаво нещо, ама понякога ми се ще от някоя снимка да махна боклука край язовира, мангала с каруцата, разни бивши...
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви чудеса прави Photoshop

                          Не съм противник на фотошоп, плаката за състезанието (подписа) е дело на Горби и фотошоп.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какви чудеса прави Photoshop

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Твоите снимки точно, са няколко порядъка над тези от някои професионални фотографи.
                            Благодаря, но това е Добра техника (фотографска) и прилична техника (на снимане - аз съм си ИнженерЧЕ все пак), но до тук
                            Трябва някой ден вярно да организираме един "курс" - да покажеш това - онова, пък и да се почерпим! (ама все няма време)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какви чудеса прави Photoshop

                              Аз също съм инженерче Бяха времена, в които художниците не отбираха хич от компютри и... набедиха инженерите за графични дизайнери.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X