Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tamron 150-600 f/5-6.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tamron 150-600 f/5-6.3

    Здравейте приятели,
    от доста време скитам по горите, и преди повече от година, в главата ми се роди идея да се сдобия с по дълго стъкло, и то не заради друго, а защото изпускам моменти от всякакви преминаващи, прелитащи или бягащи животинки. Много пъти съм се ядосвал заради липсата на такъв обектив, макар да знам теглото му, и какво ще ми струва още два кг. към товара на раницата. Може би адреналина, или емоцията да притежаваш въпросното чудо, ме накара упорито да се разтърся за него... Бюджета беше ограничен, така че Канон 100-400, и Сигма спорт 150-600, отпаднаха като възможности. Остана единствено Тамрона, който се включваше като решение, и ето че преди десетина дни попаднах на една бройка, която реших да пробвам...
    Първите кадри бяха разочароващи, но като ли че с времето, нещата започнаха да се получават... Има време тепърва да се опознаваме, и да научавам възможностите му... Наясно съм, че не мога да очаквам чудеса от него, но за любител като мен, от финансова гледна точка, засега започва да задоволява възможностите ми... Ето и първите няколко кадри с него:
    Всичко е правено на 600мм, кропнато, и с цел да видя каква мазаница може да се получи...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4901-11.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:6121707


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4916-11.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:6121708


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4921-11.jpg
Прегледи:1
Размер:151.5 КБ
ID:6121709


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4954-11.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:6121710
    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

  • #2
    От: Tamron 150-600 f/5-6.3

    Като всеки дълъг обектив и този в горния си край/т.е. на 600мм./ е нормално да...маже.При широките и ултра-широките зумове пък е ...точно обратното, те са по-зле в широкия си край.Това всичкото е...по закона на Мърфи естествено...
    Та в близкото минало и аз се заглеждах по този обектив /версията за Никон разбира се/ и тогава го сравнявах със Сигма 150-500.Категорично поне по ревютата и кадрите от нета Тамрона беше по-добрия вариант.Сега спрямо новите Сигми , които вече са до 600мм. нямам наблюдения, нито пък съм гледал сравнения.
    Тогава си спомням от едно интервю, че човека сравняващ Тамрона със Сигма 150-500, твърдо доказа, че всъщност колкото и да е маже Тамрона на 600мм., на 500мм. е доста по-добър от въпросната Сигма, която пък на тия 500мм. и идва края и е най-зле...
    Иска свикване най-вероятно , но и...според мен за възможно най-добро качество с този тежък обектив си иска и снимане от статив.Тоест...идеята ти за импулсилва снимка на видяно прелитащо пиле в планината, докато си правиш пешеходния преход , май...не е най-добрата.Първо теглото на обектива е много голямо и ще те затруднява да го мъкнеш по планини и гори и второ...докато го извадиш, сложиш и след това да снимаш...то пилето ще е изчезнало безвъзвратно.Тоест , за да имаш в подобна ситуация някаква успеваемост, трябва този обектив най-малкото да ти е завинтен постоянно на фотоапарата, за да можеш да реагираш максимално бързо на ситуацията, обаче...направо не те виждам, как ще опъваш по стръмните пътеки с километри наред с висящ 3+кг. фотоапарат + обектив на врата...
    Според мен този обектив може да свърши идеална работа, ако се задълбочиш във фото-лова...Тоест да тръгнеш целенасочено да правиш такъв тип снимки.Там обаче се работи обикновено като се отива на подходящи местообитания, изгражда се укритие, правят се хранилки или пък се избира стратегическо място до водоем, където животните са свикнали да ходят на водопой и т.н.
    Снима се от статив и...иска много чакане, което доста често не е увенчано с мечтания кадър.
    При подобен тип фотография дори важи правилото, че идеята е да се приближиш незабелязано по-близо до обекта, а не да се разчита на снимане от далеч с по-дълъг обектив.Материята е доста дълбока и интересна, но твърдо се различава от това да ходиш по планината на туризъм мъкнещ това тежко чудо и да очакваш при внезапна поява на някакъв интересен обект да успееш да го заснемеш и това да стане качествено...
    П.П.Честито за придобивката, ще ми е интересно да го видя на живо и да го усетя като тегло в ръцете си!
    Поздрави и ...очаквам още и още и по-добри кадри да видя тук!
    Последно редактирано от lubashki777; 15-10-16, 09:05.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X