Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обработка на снимка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обработка на снимка?

    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
    Photoshop-a е дошъл малко в повече но иначе е ЯКО
    С каква оптика е снимано това?

  • #2
    От: Портретна фотография

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Photoshop-a е дошъл малко в повече но иначе е ЯКО
    С каква оптика е снимано това?
    Все още нагласям цветовите профили (виж първата), и пробвам от различни места (компютри) да ги гледам за да избера най добрият вариант за обработка- за това се получава така! Явно проблема ми идва от не калибрираният монитор

    П.С.
    Сега я гледам от служебния, и ми идва малко прешарпена

    Оптика: Pentax D FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR
    Тяло: Пентакс К1
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      От: Портретна фотография

      За мен проблема не е в остротата а в това, че лицата има се прекалено стъклени/куклени... А не ми се вярва това да го е правил някои професионален гримьор

      Коментар


      • #4
        От: Портретна фотография

        Супер си е снимката. Въобще не ми идват куклени, нищо че са кукли. А изкуственото отлепяне от фона почти винаги се получава ако е ползвана светкавица - дори слаба за запълване на сенките.
        А за гримьора - като знам тука за нашите мижави концертчета и разпявки какви четки и валяци хвърчат в тия нежни женски ръчички - не се учудвай на нищо. Не им е трябвал професионален гримьор.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Портретна фотография

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Супер си е снимката. Въобще не ми идват куклени, нищо че са кукли. А изкуственото отлепяне от фона почти винаги се получава ако е ползвана светкавица - дори слаба за запълване на сенките.
          А за гримьора - като знам тука за нашите мижави концертчета и разпявки какви четки и валяци хвърчат в тия нежни женски ръчички - не се учудвай на нищо. Не им е трябвал професионален гримьор.
          Имах в предвид, че според мен колегата е барал с фотошопа по лицата...

          Коментар


          • #6
            От: Портретна фотография

            Може. Но не е задължително. С лека светкавица олимпуса ми ги вади баш такива. А Мерриллките (сигмите ми) пък съвсем.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Портретна фотография

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Имах в предвид, че според мен колегата е барал с фотошопа по лицата...
              Не, не съм Коригирах леко цветовете, шарпа, сенките и това само в камера рол! И след това във фотошопа, намаляне и запис в JPG!
              И светкавица не съм ползвал
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                От: Портретна фотография

                Интересно. В някои любителски апаратчета и телефони има функция beauty face, която смекчава лицата, все едно е снимано с нещо такова...
                Ако това се е получило само с промяна на цветове, контраст... ще е доста интерсно, защото за да го направиш в фотошоп си е играчка с ползване на доста четки...

                Може ли да качиш оригиналната снимка без никакви промени по нея?

                Коментар


                • #9
                  От: Портретна фотография

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Интересно. В някои любителски апаратчета и телефони има функция beauty face, която смекчава лицата, все едно е снимано с нещо такова...
                  Ако това се е получило само с промяна на цветове, контраст... ще е доста интерсно, защото за да го направиш в фотошоп си е играчка с ползване на доста четки...

                  Може ли да качиш оригиналната снимка без никакви промени по нея?
                  Разбира се, даже мога да кача файла който е допълнение при корекцията от камера роу - за да се видят нещата които съм коригирал!

                  Пентакс К1, има една много добра екстра за запазване на естественият цвят на лицето на обекта в менюто. За съжаление все не ми остава време да я тествам но мисля, че в роу няма намеса тази корекция! - Венци Петров ако има наблюдение, нека да сподели
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Портретна фотография

                    Прати файла да погледна...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Портретна фотография

                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/M...6/MARI6447.DNG
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        От: Портретна фотография

                        Според мен цветовете са прекалено "насилени" откъдето и идва това усещане за липса на дълбочина. Малко е преекспонирана, а също имай предвид, че на такива места е много трудно да се докарат добри цветове, защото клоните над момичетата и многото зеленина сменят доста осезателно цветният спектър... Все едно си им сложил зелен дифузор... Ето я моята версия: http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...6/MARI6447.jpg Най-добре си я изтегли и ги виж на viewer при теб...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Портретна фотография

                          И един съвет да не забравя. Когато работиш в такива по-сложни условия, задължително си пусни хистограмата по цветове. И гледай нито един от тях да не ти е "забит"... В тази ситуация, 0.7 стопа надолу ще е перфектно. Ръководи се от важните елементи в кадъра и тяхната правилна експонация, другите колкото може толкова. Ако ти е хипер важно да направиш супер кадър и да не изпуснеш нищо, включи си функцията да прави по тройка кадри и сложи по един стоп +/- Това разбира се, ако ти е хипер важно че да си заслужава зора...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            От: Портретна фотография

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MARI644788.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5731037 Ето и моята версия. Мисля, че изглежда малко по реалистично...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Портретна фотография

                              Абе все да питам - къде е това и кога ? Сладураната с гуменките ми е прекалено позната...
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X