Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Приемам критика и съвети

    Браво за снимките - никога не съм бил там! Но много неавтентично, неистинско са го издокарали тоз палат! И за хубавата снимка на църквата в Смолян така мислА... Нещо ни куца...

    Коментар


    • От: Приемам критика и съвети

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      Браво за снимките - никога не съм бил там! Но много неавтентично, неистинско са го издокарали тоз палат! И за хубавата снимка на църквата в Смолян така мислА... Нещо ни куца...
      Прав си, че хич не са автентични, трябва си истински майстори реставратори които биха могли да пресъздадат автентичния им вид, но това вече е друга тема, по-долу опитах да не изглежда много неавтентично една от снимките на Плиска...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_01260.jpg
Прегледи:1
Размер:472.9 КБ
ID:5679655

      Коментар


      • От: Приемам критика и съвети

        Малко снимки от ретро музея в Варна, страхотен е

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0051.JPG
Прегледи:1
Размер:622.8 КБ
ID:5679720



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0033.JPG
Прегледи:1
Размер:657.5 КБ
ID:5679721



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0026.JPG
Прегледи:1
Размер:567.9 КБ
ID:5679722

        Коментар


        • От: Приемам критика и съвети

          Ей-й, тарикатите си вървАт още от едно време!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0051 - 1.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5679947

          Иначе, браво! Снимките са като за каталог!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Приемам критика и съвети

            Интересни снимки, и тъй като темата е за критика и съвети ще си позволя да вметна...
            Някои кадри са доста тъмнички!
            Според мен трябва малко да изсветляваш сенките/без да прекаляваш разбира се/ и кадрите като цяло да не ги оставяш тъмни/двете неща са ...различни /!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Приемам критика и съвети

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Ей-й, тарикатите си вървАт още от едно време!

              [ATTACH=CONFIG]824315[/ATTACH]

              Иначе, браво! Снимките са като за каталог!
              Има какво още да се желае, ако бях си взел и външната светкавица с подходящия дифузьор...




              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Интересни снимки, и тъй като темата е за критика и съвети ще си позволя да вметна...
              Някои кадри са доста тъмнички!
              Според мен трябва малко да изсветляваш сенките/без да прекаляваш разбира се/ и кадрите като цяло да не ги оставяш тъмни/двете неща са ...различни /!
              Поздрави!
              Любашки прав си, на другия ми лаптоп с който обработвам снимките е с матов екран, забелязах че една и съща снимка ако я гледам на стария ми лаптоп, който си е с гланцов дисплей, на нея снимката е по-тъмна с по-наситени цветове, а на матовия екран, същата снимка е по-светла и някак с по-естествени натурални цветове, не знам дали е възможно за лаптопа с матовия екран да се направи някакво калибриране, или тест за цветовете, някакви идеи?

              Коментар


              • От: Приемам критика и съвети

                По принцип може...ама не знам до колко ще е ефективно.Освен калибровката на цвят, нещата опират и до типа подсветка на монитора, а там нещата не можеш да ги промениш....
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Приемам критика и съвети

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  По принцип може...ама не знам до колко ще е ефективно.Освен калибровката на цвят, нещата опират и до типа подсветка на монитора, а там нещата не можеш да ги промениш....
                  Ъпдейтнах драйвърите за видеокартата, една идея сякаш по-добре стана, един вид все едно е с лек ефект на HDR..., наясно съм че си трябва истински външен монитор, това от своя страна води и до по-хубава видеокарта, която пък няма как да сменя на лаптопа вградената, а от там вече се навлиза в едни финансови дълбоки води, а за любител фотограф е въпрос за по-добри заплати

                  Коментар


                  • От: Приемам критика и съвети

                    Опит за портрет от телефона ми



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0663.JPG
Прегледи:2
Размер:638.1 КБ
ID:5680261

                    Коментар


                    • От: Приемам критика и съвети

                      Стадиона в Тетевен

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.JPG
Прегледи:1
Размер:631.2 КБ
ID:5683295



                      "Ако не бях дошъл в Тетевен,
                      и аз щях да бъда чужденец
                      на майка България"...

                      Ив.Вазов

                      Коментар


                      • От: Приемам критика и съвети

                        Ако беше спретнал една панорамка от 3-4 вертикални кадъра щеше да стане още по-добре. Доколкото виждам не е имало силен вятър и носещи се вихрено облаци.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Приемам критика и съвети

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Ако беше спретнал една панорамка от 3-4 вертикални кадъра щеше да стане още по-добре. Доколкото виждам не е имало силен вятър и носещи се вихрено облаци.
                          Честно казано, изобщо не се и сетих да направя панорамна снимка, а и не си носех статива, другия път ще направя панорамата

                          Коментар


                          • От: Приемам критика и съвети

                            Изоставена къща от с. Велино, тъжно ми стана като я гледах, личеше си че е била къща като слънце, даже чадъра още си седеше, кой знае от колко години

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0790.JPG
Прегледи:1
Размер:496.3 КБ
ID:5683718

                            Снимката е правена с мобилния ми тел. , не си носех фотоапарата.

                            Коментар


                            • От: Приемам критика и съвети

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Стадиона в Тетевен

                              [ATTACH=CONFIG]828398[/ATTACH]



                              "Ако не бях дошъл в Тетевен,
                              и аз щях да бъда чужденец
                              на майка България"...

                              Ив.Вазов
                              Освен идеята за панорамка, поне е можело да минеш още някой метър назад или пък дори просто да наведеш фотото малко надолу, но без да губиш пък прекалено много от горната част и небето/трябва да се преценява на място, че сега е по-трудно само по снимката/ и да хванеш в кадър стадиона/червеникавата част/ изцяло.
                              Сега кадъра стои малко изрязан в долния си край, което на мен лично не ми допада...
                              Отделно можеш да пробваш да наклониш малко кадъра на ляво..., че сега изглежда като да не е равен стадиона, а все едно е наклонен...
                              Горе в десния ъгъл може малко да се затъмни, че направо един сектор е на ръба на изгарянето...
                              Пробвай и виж как ще изглежда по-добре!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Приемам критика и съвети

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Освен идеята за панорамка, поне е можело да минеш още някой метър назад или пък дори просто да наведеш фотото малко надолу, но без да губиш пък прекалено много от горната част и небето/трябва да се преценява на място, че сега е по-трудно само по снимката/ и да хванеш в кадър стадиона/червеникавата част/ изцяло.
                                Сега кадъра стои малко изрязан в долния си край, което на мен лично не ми допада...
                                Отделно можеш да пробваш да наклониш малко кадъра на ляво..., че сега изглежда като да не е равен стадиона, а все едно е наклонен...
                                Горе в десния ъгъл може малко да се затъмни, че направо един сектор е на ръба на изгарянето...
                                Пробвай и виж как ще изглежда по-добре!
                                Поздрави!
                                В интерес на истината и мен ме дразни точно което описа, изглежда като картина с изрязана рамка т.е. недовършен кадър, яд ме е че не се сетих да направя панорамна снимка, понякога забравям че имам опция за панорамни снимки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X