Обява

Свий
Няма добавени обяви.

B+W 81-A (81A) MRC 67mm (Warming Color Conversion) или Praktica Circular Pol 67mm Mu

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • B+W 81-A (81A) MRC 67mm (Warming Color Conversion) или Praktica Circular Pol 67mm Mu

    Здравейте колеги,
    Имам нужда от съвет и подробности относно тези два филтъра!
    Има ли голяма разлика в снимките направени с тези филтри? Кой би бил по удачен?
    Ако някой има снимки правени с тези филтри ще се радвам да обмени мнение!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: B+W 81-A (81A) MRC 67mm (Warming Color Conversion) или Praktica Circular Pol 67m

    В другия раздел има тема за филтрите и си пише кой какво прави. Поляризатора е доста продуктивен в определени ситуации, а стоплящия... предпочитам да си го докарвам софтуерно.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: B+W 81-A (81A) MRC 67mm (Warming Color Conversion) или Praktica Circular Pol 67m

      Два коренно различни филтъра.
      За какво ще ги ползваш,за да си отговориш кой ще ти свърши работа
      Първият 81А филтър-най елементарно казано,ще ти вдигне цветната температура с 200К и ще ти отвори 1/3 бленда.
      За това се казва warming color.Тези филтри са имали по-широка употреба когато се снима на лента балансирана на цветна температура по-ниска от тази на която реално снимаш. 81А е с най-ниска корекция.Сега повечето хора постигат този ефект софтуерно.Почти същият ефект можеш да постигнеш ако "вдигнеш" ръчно белия баланс,който си напрвил(стига да имаш таква възможност) или на постпродукция.
      Вторият-Циркулярна пола филтър-в зависимост от поляризацията,ще ти отнеме всички отблясъци,флеъри...
      ще ти отвори 2 бленди(тоест може да се ползва като ND филтър) но трябва да имаш предвид,че вдига контраста и ситурацията.
      Дано съм се изказал достатъчно ясно,защото преподавателската не ми е силната страна
      Така,че в зависимост от потребностите ти си избери подходящия за теб филтър
      Успех
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: B+W 81-A (81A) MRC 67mm (Warming Color Conversion) или Praktica Circular Pol 67m

        Благодаря за отговорите....Не очаквах да имат голяма разлика. Явно съм си представял по универсално приложение Снимам с Никон Д90 /с китов 18-105/ и нещо не ми харесват снимките при силна светлина. Може би ще се насоча към Circular Pol-a.
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X