Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки за критика

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    "Различната гледна точка"
    - понеже съм "длъжник", а не бичам никак ето моите 5 стотинки, разбирасе с уговорката, че нищо не разбирам от фотография...'

    Лично мен кадъра ми стои като отрязан, най-вече заради чантата, която излиза някъде извън, сеедно нарочно някой е искал да я скрие.
    Другото което поне на мен така ми се гледа, ма то аз съм недоскив по дефолт - апарата и главата на момчето не са на фокус, вероятно се е получило от голяма бленда, макар че фона отзад не се е замазал тотално.
    *Иначе като замисъл ми харесва и то много, особено ако детето беше с лице към снимащия

    Коментар


    • От: Снимки за критика

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      - понеже съм "длъжник", а не бичам никак ето моите 5 стотинки, разбирасе с уговорката, че нищо не разбирам от фотография...'

      Лично мен кадъра ми стои като отрязан, най-вече заради чантата, която излиза някъде извън, сеедно нарочно някой е искал да я скрие.
      Другото което поне на мен така ми се гледа, ма то аз съм недоскив по дефолт - апарата и главата на момчето не са на фокус, вероятно се е получило от голяма бленда, макар че фона отзад не се е замазал тотално.
      *Иначе като замисъл ми харесва и то много, особено ако детето беше с лице към снимащия

      Хаха..кефиш ме...с това "длъжник"...
      Само да кажа,че снимката е моментна с всичките + и - от цялата работа.Той просто клекна по този начин и аз имах време да прехвърля блендата от 7.1 на 3,5,да го зумна и да снимам.На всичкото отгоре и той не стоеше мирно, а мърдаше .
      Реално снимката я направих,след като малкия вече беше снимал и си гледаше в екранчето дали е хванал върха на дървото или там каквото е снимал/
      Та това е относно условията при заснимането.твърде е възможно да е избягал и малко автофокуса/гледам,че качулката на якето си е на фокус...или поне така ми се струва /
      Главата му е може би също на фокус,но поради факта,че е снимана отзад и се вижда само косата ми се струва,че изглежда ,че не е...За фотоапарата е ясно,явно влиза в размазването заради блендата или пък го е мръднал по време на снимката....
      Мен ме интересува основно композиционно/като изключим липсващия край на статива от дясно-мен нещо пък не ме дразни толкова.../ и другото което е и по-важно за мен...цветово и нюансите на черно-бялото,сенките и т.н. неща свързани с B&W снимките/понеже нещо хич и не отбирам кое и как в този тип снимка/
      Все пак ти благодаря за ...изпълнения "ангажимент"...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Снимки за критика

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC140720.jpg
Прегледи:1
Размер:212.2 КБ
ID:5545957

        ... това ,,улових'' от днешния ловен ден...

        Коментар


        • От: Снимки за критика

          Харесва ми!

          Коментар


          • От: Снимки за критика

            Днеска направих опит да снимам дим от свещ ама май не се получи
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7037.jpg
Прегледи:1
Размер:19.1 КБ
ID:5551088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7101.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5551089Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7119.jpg
Прегледи:1
Размер:13.3 КБ
ID:5551090
            и една от терасата
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6932.jpg
Прегледи:1
Размер:38.1 КБ
ID:5551091

            Коментар


            • От: Снимки за критика

              Все по-рядко се осмелявам да пускам снимки тук, понеже нивото много се вдигна и ....
              Както и да е, ето една направо от апарата, бих искал да чуя мнението ви....
              Снимката не е ресайзвана,....имам я и в RAW .. 19,8MB
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0041.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5551147
              Последно редактирано от Chinela; 05-01-14, 11:40.

              Коментар


              • От: Снимки за критика

                Уау сякаш нарочно си използвал светлината да освети точно моториста. А малко изостряне на фона, и подсилване на зеленината?

                Коментар


                • От: Снимки за критика

                  - Снимката с моторетката е страхотна, само да засилиш "осветлението" на фона и ще стане убиец - само за календар е !

                  Коментар


                  • От: Снимки за критика

                    Бях останал с впечатление, че темата е за критика на снимки. А не за картинки и за познания и възможности за боравене с програми за обработка...
                    Стойностната снимка не е тази, която е "напудрена" с Фотошопа и са оправени цветове, светлосенки, рязкост, наклони, перспектива и др.

                    Стойностна снимка е онази, в която фотографа е успял да хване и пресъздаде точния момент, и в същото време е направил добро кадриране, балансирани светлина и цветове, преценил е скоростта, блендата, исото...

                    Чинел, снимката е 6+.
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • От: Снимки за критика

                      Рядко се задълбавам много в постобработката, обаче тук нещо ме гложди, че не се получава. Ето това е най-доброто, което успявам да постигна, но нещо не е както трябва, само дето не мога да разбера какво:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0844.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5551331
                      Получено е от това (оригинал RAW човъркан с Lightroom 5):
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0844-2.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5551332

                      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                      Бях останал с впечатление, че темата е за критика на снимки. А не за картинки и за познания и възможности за боравене с програми за обработка...
                      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                      Стойностната снимка не е тази, която е "напудрена" с Фотошопа и са оправени цветове, светлосенки, рязкост, наклони, перспектива и др.
                      Стойностна снимка е онази, в която фотографа е успял да хване и пресъздаде точния момент, и в същото време е направил добро кадриране, балансирани светлина и цветове, преценил е скоростта, блендата, исото...
                      Чинел, снимката е 6+.


                      Мите, за съжаление постобработката е неразделна част от фотографията. Дали се случва на компютъра или в тъмна стая с куп филтри и отрови е само малка подробност. И да - кадъра на Чинела е 6+, но е факт, че с малко доопипване може да стане 10+
                      Последно редактирано от stargazer; 05-01-14, 21:49.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Снимки за критика

                        Димо, за съжаление наистина напоследък много се набляга на постобработка. Но това, че някой може да работи добре с Фотошоп и обработва добре снимките, прави ли го добър фотограф? Една снимка няма ли какво да ти покаже, няма значение каква обработка ще й направиш.

                        Иначе за твоята снимка, на мен лично ми се струва, че след обработката фокусирания обект (дървото) стои малко неестествено заради засилването на цветовете и леко прегаряне в горната част. Мъглата и цветовете създават илюзия за сливане на задния план с небето. Оттам и дървото в долния край се загубва като акцент. Пробвай с още малко рязкост на бекграунда. Ако вкараш и трафопоста в кадър и да имаш акцент и на заден план дали няма да е по-добре?
                        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                        0898777327

                        Коментар


                        • От: Снимки за критика

                          Ванка, понеже в снимката ти няма Exif данни, напиши моля, с какво си снимал, с какъв обектив, параметри на снимката.
                          Всъщност, ако всички като публикуват снимки тук ги пишат тия неща, ще е по-полезно.
                          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                          0898777327

                          Коментар


                          • От: Снимки за критика

                            Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                            Димо, за съжаление наистина напоследък много се набляга на постобработка. Но това, че някой може да работи добре с Фотошоп и обработва добре снимките, прави ли го добър фотограф? Една снимка няма ли какво да ти покаже, няма значение каква обработка ще й направиш.

                            Иначе за твоята снимка, на мен лично ми се струва, че след обработката фокусирания обект (дървото) стои малко неестествено заради засилването на цветовете и леко прегаряне в горната част. Мъглата и цветовете създават илюзия за сливане на задния план с небето. Оттам и дървото в долния край се загубва като акцент. Пробвай с още малко рязкост на бекграунда. Ако вкараш и трафопоста в кадър и да имаш акцент и на заден план дали няма да е по-добре?
                            Първоначалната идея беше наистина жиците и трафа да са в кадър, но на екран бялото петно на малкия траф дразни и затова ги махнах. Това, което мен ме дразни, е точно в горната част на дървото - появява се един "frindge", който софта не успява да изчисти и точно за това стои неестествено. резкостта на задния план я подтискам умишлено, за да има усещане за мъгла (която си беше там, но не достатъчно гиста и не достатъчно ниска ).
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Снимки за критика

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              Все по-рядко се осмелявам да пускам снимки тук, понеже нивото много се вдигна и ....
                              Както и да е, ето една направо от апарата, бих искал да чуя мнението ви....
                              Снимката не е ресайзвана,....имам я и в RAW .. 19,8MB
                              [ATTACH=CONFIG]667205[/ATTACH]
                              Аз пък почти спрях да поствам в тази тема,защото в общи линии...рядко някой коментира въобще,а иначе си е полезно да чуеш различни гледни точки и мнения относно някой твой кадър.Всеки вижда различно...
                              По отношение на този кадър.
                              За хубавото в него няма да пиша,защото то е явно.
                              Ще драсна два реда за това което на мен лично не ми харесва в него/разбира се с уговорка ,че мнението ми не е професионално,а по-скоро като на съвсем обикновен зяпач/
                              Та...
                              1.Фона ми е прекалено тъмен-особено горе в дясно
                              2.Някак си моториста е облечен с облекло на цвят подобно на мотора и това за съжаление го слива-т.е. не се отделя мотора от моториста и не се разбира без сериозно вглеждане кое какво е.
                              3.това май според на кой как му изглежда по-добре,но на мен лично определено ми липсва задната гума и краката на моториста.
                              Иначе добре е издебнат момента,слънцето интересно осветява обекта,който си е и на фокус,гледната точка е също интересна и т.н....
                              Това е от мен !

                              П.П.По отношение на пост обработката...
                              Самото заснимане и т.нар. снимка директно от фотоапарата в JPG, си е също обработена софтуерно.Това се случва обаче в самия фотоапарат,а не на компютъра след това.Та...кой ще каже как аджаба може да стане една дигитална снимка без софтуерна обработка?
                              Дали тя ще е дело на софтуера на фотоапарата според настройките от менюто,или пък ще е дело на цъкане във Фотошоп или друга програма в крайна сметка си все обработка със софтуер.
                              Аз лично предпочитам обаче тази обработка да не възлагам на заводските ,автоматични настройки на фотоапарата,а да си я правя както на мен ми харесва след това на компютъра!
                              Та така стои въпроса с пост обработката,а тук според мен оценката и критиката на една снимка трябва да е комплексна,защото и самата снимка е комплексност от заснимане/ бленда ,скорост ,исо,композиция,гледна точка и т.н./ и...софтуерна обработка.Всичкото това е равно на крайния резултат и ние няма как да критикуваме само примерно композицията или пък един невероятен момент хванат в кадър ,при едно лошо техническо изпълнение.Даваме си мнението за всичко като краен продукт.Така мисля,че е правилно!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Снимки за критика

                                Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                                Ванка, понеже в снимката ти няма Exif данни, напиши моля, с какво си снимал, с какъв обектив, параметри на снимката.
                                Всъщност, ако всички като публикуват снимки тук ги пишат тия неща, ще е по-полезно.
                                Съжалявам, мислех си, че има, качих снимката направо от апарата, дори не съм я ресайзвал.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Test exif.JPG
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5551351

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X