Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки за критика

    Точно за това говорех, при снимка едно с един градиент отпред щеше да изкараш значително по-добър детайл от предния план, който и в оригинала е малко тъмничък. Пожелавам ти най-вече ти да си доволен от това, което правиш, другото е без значение .

    Коментар


    • От: Снимки за критика

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Здравейте,искам да разчепкаме две-три снимки от последните ми похождения...

      Какво ще кажете за това решение...?



      А това са втората и третата за която искам мнение.

      На първата: То това е интересно решение ама ми се струва, че небето ти е в повече. Аз лично бих се опитал да я балансирам малко - както в черно бялата фотография се балансира светлината и сенките. Така няма баланс, наистина - трябва нещо да се направи, но не знам какво.

      Втората - добре. Харесва ми цветово, но небето жълтее, а имай предвид че жълто и синьо са комплементарни цветове и се съчетават добре, но трябва да им намериш хубавия баланс който да хваща окото. Аз просто бих засилил сатурацията на синьото вдясно примерно. И пробвай да гледаш картини на Ван Гог.

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Вижте нещо, което ми спря дъха:

      [ATTACH=CONFIG]653015[/ATTACH]
      Хубава снимка.Много добро съчетание на цветове и светлина... А тая камера си е доста истинска.
      LZ2NKM

      Коментар


      • От: Снимки за критика

        Трите снимки за мен са перфектни, и са глътка свеж въздух в ширещата се "...ах, динамичен обхват, динамичен обхвааат !!!..." истерия чийто краен резултат в 90% от случаите е продукция с плосък и сив оттенък на който в крайна сметка трябва пак да се добави контраст за да се заприлича поне малко на снимка.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Снимки за критика

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Трите снимки за мен са перфектни, и са глътка свеж въздух в ширещата се "...ах, динамичен обхват, динамичен обхвааат !!!..." истерия чийто краен резултат в 90% от случаите е продукция с плосък и сив оттенък на който в крайна сметка трябва пак да се добави контраст за да се заприлича поне малко на снимка.
          По въпроса с динамичния обхват - нали знаеш за снимката на Пол Хансен, която спечели World Press Photo тая година (то си е за отделна тема). Та човека го съсипаха, че бил манипулирал снимката (демек я бил нагласил, което е недопустимо). Трима независими експерта я анализираха и стигнаха до извода, че не е нагласена, но е обработвана, което авторът не крие. Интересното беше, че на мен необработената ми харесва много повече - той просто беше засилил сенките (баш за по-голям динамичен обхват), с което беше предизвикал хората да си мислят, че е твърде обработена. То наистина си личи, макар, че заснетия момент си заслужава награда, но обработката определено е много спорна. И заради цялата тая драма - от 2014-та регламента ще е друг и май май ще има някакви страшни ограничения за постобработката.

          А пък ти си имаш бутон HDR на апарата, така че не се оплаквай.
          LZ2NKM

          Коментар


          • От: Снимки за критика

            Айде и аз да се подложа на безпощадна критика:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260800444988.jpg
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5539250

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260800467640.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5539252
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от коко келеша; 22-11-13, 00:09.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Снимки за критика

              Благодаря за мненията!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Снимки за критика

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB270609.jpg
Прегледи:1
Размер:236.8 КБ
ID:5541818

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB280641.jpg
Прегледи:1
Размер:348.7 КБ
ID:5541819

                ... вие сте?!
                П.П. За бутилката от боза зад мантинелата не съм виновен...
                Последно редактирано от damon; 28-11-13, 23:39.

                Коментар


                • От: Снимки за критика

                  Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение

                  ...
                  П.П. За бутилката от боза зад мантинелата не съм виновен...
                  Развали хубавата снимка,тц,тц,тц,тц!Трябваше да е махнеш.....
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • От: Снимки за критика

                    Хайде...аз направих уборка..

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB280641-1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.01 МБ
ID:5541849

                    Втората снимка малко ми идва прешарпната/т.е. вдигнал си вероятно при пост обработката много рязкоста/ За останалото за кажат спецовете!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Снимки за критика

                      Лично на мен много си ми харесва тази снимка,правена е със сапунерка kanon powerShot A495.Няма никакъв фотошоп,нямам такава програма!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0593.jpg
Прегледи:2
Размер:223.4 КБ
ID:5541968
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • От: Снимки за критика

                        Понеже хич ме няма в черно-бялата фотография,ще помоля да разчепкаме следващата снимка.като ми покажете грешките и споделите въобще мнения относно кадъра смятам,че ще придобия някакви полезни знания по въпроса!
                        Предварително ви благодаря!

                        Ако трябваше да слагам заглавие на снимката бих го нарекъл..."Различната гледна точка"



                        П.П.Винетирането /видимо най-вече в долните ъгли е умишлено-като ефект-така ми изглеждаше някак си по-добре кадъра!/

                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Снимки за критика

                          Малко критика за тези двете или по-точно първата, дървото в най-близко време ще се опитам да го отстраня - само да си взема Щилката, втората май на нищо не мяза

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Panorama 2 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:5542354


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Panorama 1.jpg
Прегледи:1
Размер:204.8 КБ
ID:5542353
                          Последно редактирано от I.Stoyanov; 01-12-13, 12:21.

                          Коментар


                          • От: Снимки за критика

                            Да се включа и аз в темата с една морска снимка

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7112.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5542361
                            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                            0898777327

                            Коментар


                            • От: Снимки за критика

                              Абе в темата за критика...нещо в последно време ...няма критикиа...
                              Тук принципно всеки може да разбере чуждото мнение/дори и не дотам професионално дори/,за някой от кадрите си.Това принципно е доста позитивно и помага на по-начинаещите да си коригират различни аспекти от снимките/било при самото заснимане или пък след това при постобработката/.
                              Един вижда едно...друг друго...и след като снимащия чува макар и различни мнения за дадена снимка,той си намира за себе си истината,а тя е винаги някъде там...около средата.
                              Нека да не спираме да критикуваме/пиша го основно към колегите с повече опит и виждания/,иначе...няма много смисъл от тази тема!
                              Аз лично не мога да коментирам голяма част от снимките,защото първо и основно нямам достатъчно опит.Когато обаче нещо ми направи /и то основно отрицателно впечатление/,гледам да го кажа,за да може въпросния снимащ следващия път да го избегне като момент...За съжаление обаче,това са твърде малко моменти,защото самия аз се нуждая от съвети и мнение!
                              Надявам се да бъда разбран ...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Снимки за критика

                                Абе в темата за критика...нещо в последно време ...няма критикиа..
                                Ще искажа моето мнение за тази снимка, но нека колегата не е засяга, изразявам просто мнение, не като човек който се мъчи да снима, а като обикновен наблюдател на нет пространството

                                Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                                Да се включа и аз в темата с една морска снимка..
                                Първото лошо впечатление ми прави хоризонта = морето. Макар и малко, все пак морето е тръгнало да изтича отляво. Освен това Обекта, който е на фокус цветово не се различава с нищо от фона. И двете са едноцветни и мрачни.

                                Поздрави !
                                п.п. извинявай, че редактирах снимката, ако не си съгласен пиши а я махна
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23.jpg
Прегледи:1
Размер:419.7 КБ
ID:5543120
                                Последно редактирано от I.Stoyanov; 03-12-13, 14:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X