Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Снимки за критика

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Ако премести хоризонта в другия край снимката става съвсем различна, както и елементите в нея. Кадрирането си е съвсем читаво, какво е кадрирано е въпрос на личен избор.

    За светлинната пътека - можело е също да снима жаба на кокили как върти четворен аксел на италиянска теракота пафкайки оригинална Кохиба, или поне - десетметровата Анита Едберг от "Изкушението на Др Антонио" на Фелини как кара сърф на високи токчета. Но май и трите не са били налични...
    На мен ми липсва предният план. Така снимано погледа ми не се спира никъде. Според мен е можело да се снима от по-нисък ракурс за да се хванат скалите за преден план, както и самата композиция да се отмести малко в дясно, за да има повече от брега в кадъра

    Коментар


    • #92
      От: Снимки за критика

      Първоначално публикуван от vladi78 Преглед на мнение
      На мен ми липсва предният план. Така снимано погледа ми не се спира никъде. Според мен е можело да се снима от по-нисък ракурс за да се хванат скалите за преден план, както и самата композиция да се отмести малко в дясно, за да има повече от брега в кадъра
      Личен избор. Аз лично не знам какво е имало вдясно на скалите и на пейзажа зад тях, тъй че не знам дали е можело да се премести. А и щеше да остане прекалено малко море. Всеки си го харесва по своему...
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #93
        От: Снимки за критика

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Личен избор. Аз лично не знам какво е имало вдясно на скалите и на пейзажа зад тях, тъй че не знам дали е можело да се премести. А и щеше да остане прекалено малко море. Всеки си го харесва по своему...
        Не съм се изразил правилно - нямам предвид да се премести, а само да се завърти от същата позиция по-надясно по оста си, за да се хване повече от брега. А със снимането от по-ниска позиция нямаше да се изгуби нищо от морето, по-скоро е можело да се прекадрира без да влиза прегорялото небе в горната част на кадъра ... Но си прав, колега, авторът така е видял нещата - така ги е запечатал. Затова едни и същи места снимани от различни хора носят различни послания - всеки влага нещо от себе си в собствените си снимки. Важното е авторът да е доволен от резултата и да е успял да поднесе това, което е искал.

        Коментар


        • #94
          От: Снимки за критика

          Разбрах те първия път. Идеята ми беше че като се завърти и хване още малко от брега - не знаем какво още ще хване. Пешкири, хора, русалки, сгради в далечината... не сме били там, не можем да знаем.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #95
            От: Снимки за критика

            Съгласен съм, в момента знаем само какво не е хванато в кадъра, и го казваме, защото все пак темата е за критика . А щом е така - трябва да се критикува (това в рамките на шегата).

            Коментар


            • #96
              От: Снимки за критика

              Здравейте,искам да разчепкаме две-три снимки от последните ми похождения...

              Какво ще кажете за това решение...?



              А това са втората и третата за която искам мнение.





              В общи линии след като се прибера и кача на компа снимките, започвам да си правя самоанализ.Какво съм снимал,какво е станало,какво е можело да стане и най-вече къде съм сбъркал/основно композиция,кадриране и т.н./
              Та както винаги...искам да чуя и вашите критики и мнения,за да ги допълня към моите впечатления и да преценя дали разсъждавам в правилната посока!
              Предварително ви благодаря приятели!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #97
                От: Снимки за критика

                Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                ... и ябълката още при снимането е трябвало да е по- в центъра на снимката.
                Не гледате ли първо през прозорчето какво се вижда?
                Е защо да иде по в центъра? Не мисля, че ще се получи добре. За цветовете съм донякъде съгласен.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #98
                  От: Снимки за критика

                  Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                  Е защо да иде по в центъра? Не мисля, че ще се получи добре. За цветовете съм донякъде съгласен.
                  Даже аз бих я преместил ябълката малко в по-далечния край на снимката.
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #99
                    От: Снимки за критика

                    Първоначално публикуван от vladi78 Преглед на мнение
                    На мен ми липсва предният план. Така снимано погледа ми не се спира никъде. Според мен е можело да се снима от по-нисък ракурс за да се хванат скалите за преден план, както и самата композиция да се отмести малко в дясно, за да има повече от брега в кадъра
                    И аз мисля така. В една картина трябва да има преден, среден и заден план.
                    Това, което е на преден план, е с повече яркост, контраст и с повече детайли. Трябваше както да има повече от скалите, така и да се подчертае контраста между скалите и водата чрез потъмняване на скалите и изсветляване на водата. В срещуположния горен край можеше да има още нещо за уравновесяване на композицията - например част от плажен чадър, чайка или няколко чайки.
                    В средния план постепенно цветовете трябва да избледняват, и подробностите също, както и яркостта и контраста.
                    В далечния план това трябва още повече да се случва, но е хубаво да се подчертае хоризонта. Тук в тази снимка, въздушната перспектива не е добра. Просто в действителност винаги има едно постепенно избледняване на цветовете, отивайки до хоризонта, както в небето, така и в морето/или по земята/.

                    Коментар


                    • От: Снимки за критика

                      Вижте нещо, което ми спря дъха:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2331-L.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5539167

                      Снимана е с:
                      http://FUJIFILM X100S

                      Взета от тук:
                      http://www.advrider.com/forums/showt...=923656&page=5

                      Има и няколко други страхотни кадъра.
                      Последно редактирано от CarTest™; 21-11-13, 16:05.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Снимки за критика

                        Страхотна снимка...то май не е тук мястото на тази снимка/в смисъл в темата за критика/...,макар,че съм убеден че и на шедьовър все ще се намери някой критик да му изкара кусур!
                        П.П.По-горе постнах няколко мои снимки за мнение,ама...нещо никой нищо не казва.Толкова ли са зле...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Снимки за критика

                          Първоначално публикуван от vladi78 Преглед на мнение
                          На мен ми липсва предният план. Така снимано погледа ми не се спира никъде. Според мен е можело да се снима от по-нисък ракурс за да се хванат скалите за преден план, както и самата композиция да се отмести малко в дясно, за да има повече от брега в кадъра
                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Личен избор. Аз лично не знам какво е имало вдясно на скалите и на пейзажа зад тях, тъй че не знам дали е можело да се премести. А и щеше да остане прекалено малко море. Всеки си го харесва по своему...
                          Това е в ляво...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0530.jpg
Прегледи:2
Размер:145.2 КБ
ID:5539209


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0608.jpg
Прегледи:2
Размер:148.5 КБ
ID:5539210А това в дясно.....
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • От: Снимки за критика

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Здравейте,искам да разчепкаме две-три снимки от последните ми похождения...

                            Какво ще кажете за това решение...?



                            А това са втората и третата за която искам мнение.





                            В общи линии след като се прибера и кача на компа снимките, започвам да си правя самоанализ.Какво съм снимал,какво е станало,какво е можело да стане и най-вече къде съм сбъркал/основно композиция,кадриране и т.н./
                            Та както винаги...искам да чуя и вашите критики и мнения,за да ги допълня към моите впечатления и да преценя дали разсъждавам в правилната посока!
                            Предварително ви благодаря приятели!
                            Добре, нека аз си кажа мнението по отношение на снимките

                            Снимка номер 1 : Перфектно експонирано небе и черни сгради...В този случай аз бих направил две неща, за да провеня това: първо - бих ползвал градиентен филтър от така наречената cokin система за да поизравня контраста в горната и долната част на кадъра. Така без да губя от небето щях да получа детайл и от сградите. Между другото този вид филтри са в графа "задължителни" за всеки пейзажист. Но все пак ако нямах такъв филтър бих снимал в клин и после да сглобя едно HDR . А третия ми вариант е в режим М и тактиката проба-грешка, докато се получи нещо средно, при което и небето и сградите са видими
                            Снимка номер 2 : Тук техническото изпълнение е добро. Мое би малко ми светлее тревата, аз бих затъмнил малко целия кадър, или бих вдигнал сатурацията. Малко кадрирането ми куца с този хоризонт през средата. Бих пробвал с вертикален кадър, като се изтегля няколко крачки назад.
                            Снимка номер 3 : Тази ми харесва най-много. С тези голи клони, които са се провесили отгоре в противовес на листналото се в по-заден план дърво. Само дето въпросното дърво ми е много в средата на кадъра. Аз бих пробвал да отместя кадрирането надясно и да снимам от малко по-ниска позиция.

                            Това е, надявам се да съм бил изчерпателен, ако се сетя още нещо ще добавя .

                            Коментар


                            • От: Снимки за критика

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Страхотна снимка...то май не е тук мястото на тази снимка/в смисъл в темата за критика/...,макар,че съм убеден че и на шедьовър все ще се намери някой критик да му изкара кусур!
                              ............. ...............
                              Нали идеята е да се учим и коментираме ....
                              За себе си видях един перфектен кадър, лицето е в центъра на снимката, чекръка на който преде почти не се забелязва, а светлината отзад е .... като магия ...
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Снимки за критика

                                Първоначално публикуван от vladi78 Преглед на мнение
                                Добре, нека аз си кажа мнението по отношение на снимките

                                Снимка номер 1 : Перфектно експонирано небе и черни сгради...В този случай аз бих направил две неща, за да провеня това: първо - бих ползвал градиентен филтър от така наречената cokin система за да поизравня контраста в горната и долната част на кадъра. Така без да губя от небето щях да получа детайл и от сградите. Между другото този вид филтри са в графа "задължителни" за всеки пейзажист. Но все пак ако нямах такъв филтър бих снимал в клин и после да сглобя едно HDR . А третия ми вариант е в режим М и тактиката проба-грешка, докато се получи нещо средно, при което и небето и сградите са видими
                                Снимка номер 2 : Тук техническото изпълнение е добро. Мое би малко ми светлее тревата, аз бих затъмнил малко целия кадър, или бих вдигнал сатурацията. Малко кадрирането ми куца с този хоризонт през средата. Бих пробвал с вертикален кадър, като се изтегля няколко крачки назад.
                                Снимка номер 3 : Тази ми харесва най-много. С тези голи клони, които са се провесили отгоре в противовес на листналото се в по-заден план дърво. Само дето въпросното дърво ми е много в средата на кадъра. Аз бих пробвал да отместя кадрирането надясно и да снимам от малко по-ниска позиция.

                                Това е, надявам се да съм бил изчерпателен, ако се сетя още нещо ще добавя .
                                Благодаря!
                                За снимка 1-не случайно попитах какво ще кажете за това решение.Снимката не е с черни сгради,и на оригинала си се вижда доста детайл.Просто моето решение обаче беше да я затъмня в долната част нацяло...на мен поне така ми изглежда по-интересна и по-различна!
                                Ето как я имам иначе...



                                На път съм да се сдобия с филтри Кокин система.За сега в доста от случаите съумявам да се справя,но наистина си трябват щом говорим за пейзаж.!
                                Между другото...нито е снимана в клин нито е сглобявана
                                За снимка 2-напълно съм съгласен за кадрирането и хоризонта през средата.За светлеенето и сатурацията разбрах едно...то е както му харесва на всеки /т.е. на един повече му допада по-светло,на друг по-тъмно и така...няма точна формула/
                                За снимка 3-Опитах кадриране малко в дясно,но...в дясно просто няма нищо интересно за снимане и щеше да се получи не добър според мен кадър.Така макар и дървото да е малко по-в центъра е по-добре...Просто терена беше такъв...
                                За по-ниската позиция...вероятно си прав,но нещо не мога да си го представя добре как би изглеждало.може би като отида там отново и ще разбера...
                                Още веднъж благодаря за коментара!

                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                Нали идеята е да се учим и коментираме ....
                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                За себе си видях един перфектен кадър, лицето е в центъра на снимката, чекръка на който преде почти не се забелязва, а светлината отзад е .... като магия ...


                                Напълно съм съгласен... с всичко казано!
                                Последно редактирано от lubashki777; 21-11-13, 22:33.
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X