Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Снимки за критика

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Благодаря за мнението.
    Ето още един кадър от същата серия....Тук може би прозорчето което остава горе в първата снимка е по-голямо и може би ще се възприеме по-добре...
    Любашки, хубави са ти снимките. Аз не снимам сериозно пейзажи и няма какво да кажа по тях.



    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    - също така да попитам, попринцип позиционирам обектите в в някоя четвъртинка на кадъра, но точно тази се е получила в средата, при такава композиция необходимо ли е да кропна примерно едната страна на снимката >?
    - също така попринцип нали се препоръчва небето и земята т.е. хоризонта да не е посредата на снимката, в такъв случай пак ли режем ?
    Ансел Адамс: "Няма никакви правила за добри снимки, има само добри снимки."

    Не знам защо така напоследък много хора са се хванали в някакви писани правила, сякаш има някакви закони във фотографията. Има разни основни неща, но се изумих като четох миналата седмица, че еди коя си снимка не била хубава, защото обектът не бил във силна композиционна точка. Чувството за композиция трябва постоянно да се тренира, но изключително рядко една лошо кадрирана снимка може да се оправи с кроп. Стреми се да снимаш без да мислиш как ще я кропваш после...

    Да перифразирам един любим философ - ти си я снимал така, но можеше да я снимаш и по друг начин, може да я снимаш по много други начини. Можеше да отрежеш кораба наполовина, и щеше да създадеш определено напрежение и т.н., и т.н. ...
    LZ2NKM

    Коментар


    • #77
      От: Снимки за критика

      Ок! Мерси, целта ми бе, по -скоро да придам величието на ферибота, затова и е в средата, планината стои за фон и показване на мащаба или поне аз така го виждам..

      Коментар


      • #78
        От: Снимки за критика

        Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
        Любашки, хубави са ти снимките. Аз не снимам сериозно пейзажи и няма какво да кажа по тях.
        ...
        Благодаря!
        Всяко мнение различно от моето е важно за мен...особено от хора по-навътре във фотографията,макар и да не снимат пейзажи !
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #79
          От: Снимки за критика

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Благодаря!
          Всяко мнение различно от моето е важно за мен...особено от хора по-навътре във фотографията,макар и да не снимат пейзажи !
          Поздрави!
          За да разсея всякакво съмнение относно себе си - не вярвам да съм кой знае колко "по-навътре" от теб във фотографията, каквото и да значи това. Просто тук сме всичките любители с амбиции...
          LZ2NKM

          Коментар


          • #80
            От: Снимки за критика

            Хаха...аз все още се уча и доста експериментирам и доста често се случвам да развалям даден кадър отколкото той да стане по-добър.Та особено в тия случаи...страничното мнение е много важно.Обикновено страничния наблюдател забелязва неща в кадъра,които аз не съм им обърнал внимание.Когато обаче страничния наблюдател също се занимава с фотография,а не някой който хал хабер няма/защото последния ще хареса първата снимка с повечко цвят и някое облаче в нея /,е много по ценен съвета и мнението му.Та това имах предвид,а в нашата ситуация...всеки може да научи от другия по нещо...винаги...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #81
              От: Снимки за критика

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB180527.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5538669

              ... днес, в двора...

              Коментар


              • #82
                От: Снимки за критика

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0640.jpg
Прегледи:2
Размер:120.5 КБ
ID:5538670Днес в задния ми двор.....
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #83
                  От: Снимки за критика

                  Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]651509[/ATTACH]
                  Oyster
                  ... днес, в двора...
                  Ами на мене много ми харесва. Мога да коментирам с рани мъдрости по някои детайли, но всъщност ще е тъпо - мисля, че това е една много приятна снимка.
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #84
                    От: Снимки за критика

                    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]651509[/ATTACH]

                    ... днес, в двора...
                    Супер е !

                    Коментар


                    • #85
                      От: Снимки за критика

                      За мен снимката също си е хубава.Единствено което мога да кажа е,че е можело ябълката да се премести за снимката една идея в дясно, където зад нея да няма оранжево-червени листа,а да стои зелен фон от тревата.Така фона щеше да контрастира и ябълката да изпъкне повече, листата отстрани щяха да допринасят за есенната обстановка, а и ябълката нямаше да бяга към центъра,което не е съвсем добре!
                      Разбира се и така си е добре...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Снимки за критика

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        За мен снимката също си е хубава.Единствено което мога да кажа е,че е можело ябълката да се премести за снимката една идея в дясно, където зад нея да няма оранжево-червени листа,а да стои зелен фон от тревата.Така фона щеше да контрастира и ябълката да изпъкне повече, листата отстрани щяха да допринасят за есенната обстановка, а и ябълката нямаше да бяга към центъра,което не е съвсем добре!
                        Разбира се и така си е добре...
                        Поздрави!
                        Мога само да добавя, че и фокуса е избягал малко напред, а не е точно върху ябълката. А и лично на мен цветовете ми изглеждат малко засилени.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Снимки за критика

                          Снимката е симпатична, но розовият нюанс/магентата/ в ябълката не подхожда на общата цветова гама, издържана в есенно настроение. Магентата трябва да се промени в червеникаво-оранжавеещо, или кралско червено, и ябълката още при снимането е трябвало да е по- в центъра на снимката.
                          Не гледате ли първо през прозорчето какво се вижда?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Снимки за критика

                            Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]651510[/ATTACH]Днес в задния ми двор.....
                            Можело е хоризонта да е на приблизително 1/3 от долния край на снимката, а цветовете да са малко по ярки/цвят веронезе/,
                            също е можело да се хване някоя светлинна пътека във водата като отражение.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Снимки за критика

                              Благодаря за добрите думи и критики, аз съм абсАлютен аматьор с голямо желание за щракане, така че всяко мнение е важно...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB180530.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5538844

                              Продължавам да се уча!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Снимки за критика

                                Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                                Можело е хоризонта да е на приблизително 1/3 от долния край на снимката, а цветовете да са малко по ярки/цвят веронезе/,
                                също е можело да се хване някоя светлинна пътека във водата като отражение.
                                Ако премести хоризонта в другия край снимката става съвсем различна, както и елементите в нея. Кадрирането си е съвсем читаво, какво е кадрирано е въпрос на личен избор.

                                За светлинната пътека - можело е също да снима жаба на кокили как върти четворен аксел на италиянска теракота пафкайки оригинална Кохиба, или поне - десетметровата Анита Едберг от "Изкушението на Др Антонио" на Фелини как кара сърф на високи токчета. Но май и трите не са били налични...
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X