Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки за критика

    На мен ми харесва, може би трябва да е малко по-светла.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Снимки за критика

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      На мен ми харесва, може би трябва да е малко по-светла.
      +1 , иначе ми допада доста

      Коментар


      • От: Снимки за критика

        Аз пък бих казал още малко по-контрастна и ако може дърветата да са малко по-малко 'изострени'
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • От: Снимки за критика

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Снимката е правена с фотошоп. въпреки това очаквам вашата критика..
          Мога да кажа как бих я направил аз. Вероятно не бих я конвертирал в черно/бяло. За мен ЧБ е ценно когато дава някакъв приятен баланс между светлини и сенки, има изпъкващи обекти, линии и форми и т.н. Тук по начина по който е обработена го няма това. Струва ми се си затъмнил горе синьто за да изпъкнат облаците, но имаш нисък контраст в долната част и руините някак слабо се открояват. Аз бих опитал да засиля бялото и контраста в долната част, и по тоя начин руините ще изпъкнат на по-тъмния фон, и тогава ще трябва да си поиграеш с облаците за да възстановиш баланса. В сегашния вид облаците са много ярки. Напоследък се ровичкам в една книга на Салгадо (Genesis) и ми е станал еталон за ЧБ снимане, та все ме избива по линията на мислене "как би го снимал Салгадор или Бресон?" Сигурно има и други начини...

          Иначе вероятно снимката е подходяща и за цветна - би се получил интерес контраст между синьото небе и червеникавите тухли. Композицията ми харесва.
          LZ2NKM

          Коментар


          • От: Снимки за критика

            Ще се повторя с колегите, но да си кажа и аз.
            За мен също кадъра ми идва леко тъмен.Освен това основния обект/руините/ не изпъкват насочвайки вниманието към тях , а се сливат някак с задния план.Липсва контраст на обекта към който трябва да се привлече вниманието.Иначе като композиция и на мен ми харесва...
            П.П.Бих дал идея да пробваш нещо....Остави целия кадър черно/бял, а направи руините да са с нормалния си цвят.Мисля , че червените тухли ще се откроят приятно на черно/белия фон и така ще изпъкне важния обект на кадъра!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Снимки за критика

              Благодаря много за напътствията и критиките, а ето и цветен вариант, но аз лично не го харесвам.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0028.jpg
Прегледи:1
Размер:219.3 КБ
ID:5564935

              Коментар


              • От: Снимки за критика

                Това, което основно дразни в цветния вариант са аберациите в клоните, които не са много трудни за премахване с шопа. Аз бих пробвал да ѝ пусна някакъв cross-process филтър - може да се получи много интересно.
                п.п. Ето някакво вариантче с два бързи филтъра:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rDSC0028.jpg
Прегледи:1
Размер:640.4 КБ
ID:5564942
                Последно редактирано от stargazer; 18-02-14, 11:01.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Снимки за критика

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2240005.jpg
Прегледи:1
Размер:250.2 КБ
ID:5567154

                  ... водЪ...

                  Коментар


                  • От: Снимки за критика

                    Понеже снимката е постната тук в темата за критика, аз си позволих да я дообработя малко, за да се доближа до моя вариант на този кадър.
                    В кадъра на мен лично не ми хареса изгорялото небе/затова го махнах/ и...малко не ми достигаше цветово в зоните около реката, така водата малко ми се размиваше и не изпъкваше като основен обект на кадъра.Затова подсилих малко някои цветове и си поиграх малко с контраста.
                    Разбира се...това дотолкова, доколкото може да се направи в JPG файл....

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2240005-korekcia.jpg
Прегледи:1
Размер:764.6 КБ
ID:5567212

                    Поздрави!
                    Последно редактирано от lubashki777; 25-02-14, 09:48.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Снимки за критика

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • От: Снимки за критика

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1666.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5568795

                        Коментар


                        • От: Снимки за критика

                          За мен има мнго разсейващи неща в снимката. Можеше да я кадрираш, като сложиш цветчето горе вдясно, а листата на цветето да останат долу в ляво и да са дефокусирани. Сега и те стоят по-фокусирани, отколкото трябва, за да се откроява само цвета...
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • От: Снимки за критика

                            Нещо такова ли,уж се целих в центъра на цветчето.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sdfg.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5568808

                            Коментар


                            • От: Снимки за критика

                              На мене лично това повече ми харесва. То зветчето си е уцелено, въпросът е, че другото беше хубаво да е по-дефокусирано.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • От: Снимки за критика

                                Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                                Нещо такова ли,уж се целих в центъра на цветчето.
                                Според зависи По принцип - да. В културите при които се чете и пише от ляво на дясно обект който е изнесен вляво на кадъра често се счита че "запушва" снимката. Изнасянето му от дясната страна позволява на погледа инстинктовно да "прочете" изображението от ляво на дясно и да стигне до финала - обекта.

                                За сметка на това е възможно в арабските страни първата снимка да се харесва повече. Там четат и пишат от дясно на ляво.

                                Вече какво ще кажат за снимката азиатците с вертикалното писмо - не знам
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X