Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сватбена фотография. Или... "насадиха ме да щракам"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сватбена фотография. Или... "насадиха ме да щракам"

    ...та такиви мити работи. Добри прияти в неделя съм трябвало да снимам булката. Обясних, че нямам про техника, последно съм ходил на сватба, като съм бил на 4г., "не, не...много добре снимаш".

    Та голямото притеснение. Чета Tutorial-и, видеота... Чакам и вашето мнение, препоръки и най-вече съвети.
    Например, в обредния дом от къде се снима.... светкавицата - по-добре НЕ или ДА?
    Мислех в RAW да снимам, ама после като знам, че ~1000 Снимки ще трябва да се оправят и нещо се отказах. jpeg точка.
    Техниката е NEX 5N /18-55/ + F16 2.8
    Сватбата ще е през деня, ресторанта ще е нещо пак светло. Поне така се надявам. Най-вероятно градина.
    Има ли смисъл да нося палачинката. Къде може да ми свърши по-конкретна раУта.

    Спешъл сесията на младоженците....нещо по-специално?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pefostudio.png
Прегледи:1
Размер:1,004.0 КБ
ID:5979248
    Това, нещо със забавена светкавица ли е? Или просто бавна скорост и flash
    Последно редактирано от Вико; 27-07-12, 02:34.

  • #2
    От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

    Вико, правил съм го това нещо два пъти. Снимаш готините моменти и дебнеш да ги хванеш в нетрадиционни пози и физономии. Естествено спазваш и канона - на стълбите на гражданскто със всички лели и вуйни, как си разменят пръстените и се подписват, кой кого настъпва, как приемат поздравления, а в някоя зелена градинка и младоженците сами от различен ъгъл с изкуствени усмивки в цял ръст. Но по-ценни са тия, нетрадиционните снимки. За светкавицата - в черквата без нея не става, обредния дом зависи кой е, на Красно село е светло( знам от опит, и съм снимал, и съм се женил там), на Леге е тъмна дупка, та преценяш на място. Като официален фотограф ще можеш да пърхаш навсякъде, така че търси удобната позиция и туй то. В ресторанта е кофти, да пиеш ли, да снимаш ли, но по принцип там стават най-готините и запомнящи се кадри, като се разтанцува народа. И снимай и родителите на младите, в гражданското и църквата, понякога хората плачат от кеф и после ще им е гот да се видят колко са били щастливи
    ПП сега разбрах защо ти е пирографа, да надписваш подаръка
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

      Колегата над мен го е казал много добре. В църквата светкавица си трябва но гледай първо да си настроиш светлината че да не станат хем тъмни хем отблясъци. Използвай момента след църквата да си поиграеш с младоженците. Снимай ги само тях някъде в паркчето на църквата. Сещаш се гръб в гръб, целувки, булката на ръце, булката държи букета, младоженеца бутилка .. итн.. снимай ги повечко за да може после тези снимки да идат в албума. можеш да си поиграеш с черно бялото а само букета цветен и тн.. после ще ги мислим тия неща. В ресторанта ги дебни всичките и ги снимай яко тогава стават страхотните снимки. А и до тогава младоженците ще са се отпуснали и ще изглеждат по малко напрегнати .. та така
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #4
        От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

        Резервни батерии(я) и карти(а)! Че не е като да не са се случвали изненади ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

          Аз от фотография не разбирам почти нищо, но ще си позволя да дам 2-3 съвсем общи съвета:
          1. Както казаха и колегите, снимай ги младоженците в някое паркче повечко, снимай ги само двамата, там е и момента да си направят снимки и с роднини, приятели и т.н. (при нас момента с приятелите малко липсваше, защото не остана време);
          2. В църквата според мен ще ти трябва светкавица, защото си е тъмничко;
          3. Няма да се притесняваш да даваш наставления от сорта на "задръжте малко подписа", "останете още малко така ухилени", и прочие
          4. Като цяло - по-добре снимки с по-кофти качество, но по-интересни (интересни и непринудени моменти), отколкото перфектно качество, но скучни снимки ..., а най-добре хем перфектно качество, хем интересни моменти ;

          Има сватби, на които после като гледам аматьорските снимки (нямам предвид от първата брачна нощ ) - ами доста по-интересни са, макар и с не толкова добро качество. Профи фотографа са му хубави снимките, но като цяло скука ...
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #6
            От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

            Привет, съвсем кратка добавка и от мен – в църквата е тъмничко, но най-хубавите снимки в църквата стават БЕЗ светкавица.

            1) Ако имаш по-светлосилен обектив от този 18-55 (предполагам е китов и е на бленда някъде максимум 4 или 5), та ако имаш нещо на 2 или 1.8 – ще станат супер. Като блеснеш със светкавицата в църквата (а и в обредния дом принципно пак), дори да е отразена, дори да е заглушена, снимките стават по-измити и плоски. Да, вярно – всичко се вижда, защото му е било блеснато. Но цветовете са съвсем други и контрастът е съвсем друг.

            2) Ако нямаш светлослен обектив (не е нужно да е варио, даже напротив, една 50-ца или 80-ца ще се е "утепала" за тая работа), вариант е също да опиташ с максимално вдигане на ISO и пак настройка на максимално отворена апертура. Например снимане в режим Av или M и "забита" най-ниската стойност на блендата, за да не ти я мести сам апаратът.

            Още нещо – ако решиш да снимаш без светкавица (или поне да опитваш, тоест част от снимките ти да са без светкавица), имай предвид, че повечето фотоапарати не се справят добре с баланса на бялото при светлина от нажежаеми лампи. Затова има отделна настройка на баланта са бялото за такива случаи. Автоматичният баланс почти винаги бърка и снимките излизат прекалено "жълти" и всички все едно са болни от жълтеница. Затова – ако снимаш без светкавица или 1) превключи временно от автоматичен бял баланс на такъв за волфрам, или 2) тия кадри ги снимай в RAW, за да можеш после лесно да пипнеш белия баланс (то става и в JPG да се променя балансът, но си е мъка голяма).

            А, и не забравяй да се веселиш – щом са приятели, това е по-важното
            Последно редактирано от turin; 27-07-12, 09:36.

            Коментар


            • #7
              От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              ...

              Спешъл сесията на младоженците....нещо по-специално?
              [ATTACH=CONFIG]476327[/ATTACH]
              Това, нещо със забавена светкавица ли е? Или просто бавна скорост и flash

              Този ефект се постига на ниска скорост с въртене на зум-а и светкавица
              За жалост с няколко съвета няма да стане работата, иска се опит и много добро познаване на конкретната техника. В случая НЕКС-а е Много добро апаратче, но с Ужасни Обективи, Много слаба батерия (до колкото си спомнян правеше около 200-300 снимки макс. с едно зареждане) и Смехотворна светкавица.
              Но все пак, щом снимаш добре, ще се получи Прекрасна сесия, която ще си преглеждат с умиление дъъъълги години, просто не пробвай някакви чудеса, а си снимай, както си знаеш и както те е посъветвал колегата zzlatev - всички "задължителни" моменти + Всичко Нестандартно
              Желая Успех
              П.С.
              Ако имаш приятел с по-добра техника и склонност да я сподели с теб, взимай пробвай и се мятай.
              П.П.С.
              Някой от магазините за фото техника дават техника под наем, мога горещо да препоръчам една комбинация от която ще останеш доволен
              Nikon D700, 14-24 @2.8, 24-70 @2.8 + Flash SB900 от тук http://magazin.photosynthesis.bg/tehnika_pod_naem.html !!! Батерията гарантирано изкарва поне 1000-2000 кадъра, че и много повече апарата е Full Frame с фантастичен образ и при много лошо осветление, обективите са много добри (казват, не съм ги пробвал), а светкавицата е страхотна (пробвал съм я) и много добре се управлява от вградената светкавица в апарата, ако искаш да правиш нещо различно...
              Последно редактирано от alex_markov; 27-07-12, 10:13.

              Коментар


              • #8
                От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                А, и още нещо за снимките в парка - вземи си едно от тия лъскавите покривала за таблата на колите, върши страхотна работа по отразяване на слънчевата светлина и насочването й накъдето искаш Те продават и такива работи баш за целта, ама няма смисъл да купуваш ... Само един помощник ти трябва, да го държи.
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                  Много благодаря за съветите!
                  Батерии имам 2. Карта ще купя една допълнителна.
                  Снимам с наличната техника пък каквото стане. Сега разбирам за обективи под наем. Другия път ще знам по от рано.

                  Пак благодаря! Ще пусна после снимки да изкомнтираме грешките.

                  Поздрави, Вико

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                    Тази снимка се прави със "синхронизация по второ перде": http://digital-photography-school.co...low-sync-flash Всички фотоапарати я имат. Трудно, обаче ще ти е без опит да направиш такава снимка. Аз тази седмица снимах една сватба и не съм особено доволен, но нямам типичен "сватбарски обекнив". Колегата горе правилно е отбелязал за 24-70/2.8 Много е добър и доколкото знам много разпространен при сватбените фотографи. Идеята за наем също не е лоша. На сватбата, която бях официалния фотограф снимаше с Oympus и 12-60 обектив - също добър избор...

                    Иначе ако не вземаш техника - Некса ще стане, този обектив изглежда подходящ. Просто си вземи една светкавица - на мен също ми беше голям проблем това с мижавата светкавица на PEN-a.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                      Сватбената фотография си е отделен жанр...
                      Аз бих се притеснил на такова събитие.Напрежението е голямо, не съм профи ( за да се абстрахирам, особено при приятели). Не на последно място ще трябва да работиш в този ден, вместо да се забавляваш ....
                      Бих пробвал да им организирам подарък фотосесия на сватбен фотограф.

                      chukov от форума не би отказал

                      Като всеки занаят си има задължителни правила:
                      Основните моменти
                      -подготовка на булката
                      -на младоженеца
                      пристигане, вземане, подписи, най-възрастните хора, които няма да са с тях скоро и т.н.
                      "Случайни" снимки
                      - хората "зад кадъра", тези които са се разсеяли, не внимават, правят щуротии
                      - нестандартни гледни точки. От много високо, до много ниско ...
                      - децата
                      Отделна фотосесия без роднини.
                      Отивате на хубаво място с кола. Отнема час или два. Парк, градина, фонтани и са твои... да си ги подреждаш, както си искаш. С кумовете разбира се ...

                      Иначе ето някои любими снимки на профита, които съм запомнил:
                      Пенчо Чуков



                      Васил Николов





                      Бони Бонев

                      Последно редактирано от Димо; 27-07-12, 10:51.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                        Късмет с времето първо!
                        За да изглеждат по- стройни , високи ефирни младоженците, а не късокраки - примерно - е добре да се снимат от ниско, - клекнал с фото - апарата, леко отдалечен (1, 2 , 3 метра повече , от колкото е нужно за да ги хване апарата целите) с малко зум все пак, за да не са съвсем дребни на снимката, отдалечаването е за да няма сферична перспектива в снимката - която също прави хората - с малко по-дебели, в същност опитай, една и съща позиция на младоженците да я щракнеш от съвсем близо, - горе и ниско, и от малко по- далече със зум и без зум, от ниско и високо - после ще имаш нагледен материал за сравняване - кое се получава най- приятно. В същност ножеш да снимаш двама доброволци - за да имаш подготовка от преди официалното снимане - и търсенето на точните разстояния да не е по време на самата сватба. Снимането от ниско сред природата , или парка - вкарва малко повете от небето в снимката и създава допълнително усещане за чистота и извисеност.
                        Успех!
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                          Имай предвид също, че при прекалено много опити и снимки в парка на жегата, е доста изнервящо за "обектите", които снимаш Така че се старай да не прекаляваш все пак
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                            .... ....
                            Бих пробвал да им организирам подарък фотосесия на сватбен фотограф.

                            ......
                            SPAM- Димо, фотографите които си посочил са, все едно да наеме Шумахер за шофьор и Папата да ги венчае...., че от тия по-добри има ли???

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сватбена фотография. Или... "насъдиха ме да щракам"

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              SPAM- Димо, фотографите които си посочил са, все едно да наеме Шумахер за шофьор и Папата да ги венчае...., че от тия по-добри има ли???
                              Тази мадама е .... абе рагледайте и вие кажете - Петя Василева - Пефо
                              Пример -
                              http://blog.pefostudio.com/lifestyle...a-olya-i-niki/

                              п.п- Ако се сметне за реклама да се трие, но принципно е хубаво да се види.
                              Последно редактирано от Вико; 27-07-12, 17:13.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X