Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

    Видео урок за основна обработка на снимки с програмата Photoshop



    2:20 - корекция на лещата
    5:54 - корекция на светлината
    9:10 - кадриране - crop
    10:30 - корекция на цветовете
    11:50 - черно-бели снимки
    12:48 - маски
    19:32 - фокус - blur
    24:18 - промяна на размера
    25:35 - експорт (запазване)


    Искрено се надявам да е разбираемо и не прекалено досадно. Не се чувствам много уверен и не съм наясно с теорията и термините, извинявам се за неточности... Дано да ви е полезно все пак.

  • #2
    От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

    Ясене, благодаря много за клипа/урока, направен е много професионално, бих казал даже твърде професионално за нас..
    Аз ползвам фотошоп от доста време и съм самоук, учил съм се от същите клипчета като твоето, но на английски език..
    Мисля си, че би могъл да направиш едно по-малко, около десетина минутно клипче, но с А Б В Г ....тук направо си скочил на Ю.
    Това с леярите/слоевете и четките си е направо ВИСШ пилотаж, това е за професионалисти като теб и няколкото други колеги.

    Аз бих искал да вземеш една снимка на която снегът е син, светлината е недостатъчна и има няколко други често срещани проблема.
    Също така, да покажеш как може всичките тези операции на първата снимка, да се запишат и след това да накараш шопа да изпълни тези действия върху останалите снимки в папката.

    Аз пак искам да ти благодаря за труда който полагаш и най-вече за отделеното време.

    Пример от интернет.

    Оригинална снимка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:532458372_6H4Zq-XL.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5349888

    Обработена снимка
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:532458402_dZN5e-XL.jpg
Прегледи:1
Размер:189.5 КБ
ID:5349889
    Последно редактирано от Chinela; 20-02-12, 07:55.

    Коментар


    • #3
      От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

      значи сложничко се е получило. Идеята беше в един урок да включа основата и допълнителните неща или всичко, което се сещам, че можете да направите с една нормална снимка (без колажи и т.н.)

      Ще направя още един съвсем базисен по твоя пример, но да ви кажа честно за тези неща, въобще не стигам до фотошоп. Ползвам ACDSee, която е аматьорска програма, с нея доста по-лесно се оправя баланса на бялото и светлината и по много лесен начин се оразмеряват и преименуват много файлове на веднъж. Ще ви я покажа при следващото затишие в къщи Специално за теб ще покажа и записа на действията във Фотошоп, но реално за наместване на светлината и цвета не вършат работа, защото винаги трябва различно да се пипне всяка снима. Помагат за оразмеряване главно, което в ACDSee става с 2 клика за всички снимки.

      Коментар


      • #4
        От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

        Благодаря, ще чакаме, даже може да намерим и две бавачки за децата докато го правиш...клипа де.

        Коментар


        • #5
          От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

          И аз да изкажа благодарности на Ясен за урока, преди не можех абсолютно нищо да направя на фотошоп сега съвсем грамотно мога да променям цветове, да боравя със слоеве, голям кеф

          Яска, имаш един уикенд на вилата ми в подножието на Рила с неограничено количество вино, месо и млечни мезенца , както и място до камината!
          [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

          Коментар


          • #6
            От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

            Помолих Ясен да направи и видео урок с RAW формат, на мен ми е любим защото ми оправя грешките.
            Ще си позволя в неговата тема да пусна една оригинална снимка, която е прегоряла /на жаргон/ и обработена с Фотошоп.
            Снимката е моя, обработката също...
            Оригиналната снимка
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.JPG
Прегледи:1
Размер:406.6 КБ
ID:5349979

            Обработена
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:390.8 КБ
ID:5349980

            Коментар


            • #7
              От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

              да, RAW формата е наистина страхотно предимство за един апарат. Най-хубавото е, че обработката е по-лесна от на jpeg, а резултатите много по-добри

              Коментар


              • #8
                От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

                Много благодаря,всичко това е много полезно,ще чакам и следващия урок или дай Боже уроци
                Kawasaki GTR 1400

                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Видео урок за основна обработка на снимки с Photoshop

                  А можете ли да ми кажете от къде да си изтеглим безплатна програма на фотошопа.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X