Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шарено или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шарено или не

    Продължават моите опити с фотото. Иска ми се да чуя коя от двете снимки ви допада повече.



    Последно редактирано от Андрей Боянов; 24-03-11, 16:10. Причина: Изправени снимки
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Шарено или не

    Втората.

    Коментар


    • #3
      От: Шарено или не

      На мен (без да съм специалист) първата определено - изглежда по реалистична
      на втората сякаш цветовете изкуствено са наситени толкова много

      Коментар


      • #4
        От: Шарено или не

        Като цветове втората, но за сметка на тях се губят доста детайли в снимката.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Шарено или не

          Като цветове втората, но останалата брутална обработка е в повече.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Шарено или не

            Снимката е правена при залез слънце, което дава своето отражение върху общата цветова гама и най-вече върху светлосенките. Това е особено подчертано на втората снимка. Ако идеята на автора е била да подчертае величието и красотата на храма, е трябвало да направи снимката малко по-рано, преди сянката да падне върху входа и "първия етаж". Така ще се постигне подчертан естествен контраст между светлата сграда, синьото небе и по-тъмната улица и павета.

            Коментар


            • #7
              От: Шарено или не

              Никоя. Часът на снимане не е точния - съответно няма светлина и е плоско.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Шарено или не

                Па много в центъра, подмести я малце настрани...
                LZ1AIV

                Коментар


                • #9
                  От: Шарено или не

                  Какво си правил по едната и какво по другата? С какъв обектив е снимано, бленда и т.н. Ако искаш да пипаш с фотошоп май най-добре в RAW формат, иначе две нива на жълтото във variations и после даваш fade variations на 70% софт лайт. Иначе мен ме кефи да има повечко цвят, но защо пък не и чисто черно бяло.



                  Uploaded with ImageShack.us

                  Защо не пробваш на другата страна да завъртиш фотото, да хванеш само храма, че много грозни дървета и стълбове са наслагали отстрани.
                  Последно редактирано от axlastro; 24-03-11, 17:51.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шарено или не

                    От няколко месеца чета един наш форум за фотография, само го чета и колкото повече го чета, толкова повече се отвращавам...
                    Отношението на участниците един към друг там е на толкова долно ниво, че не мога да повярвам, моля фотографите не пренасяйте това отношение тук.

                    Колегата Андрей НЕ Е фотограф, щракнал е два кадъра и пита за съвет, и сам знае, че кадрите не са професионално направени.
                    Ако искате да му помогнете му посочете къде е сгрешил, как да си поправи грешката и как да се научи да снима по-добре.

                    Нека не забравяме, че тук снимането ни е второ или дори трето хоби.
                    Андрей, снимките са на фокус, това за мен е най-важното, другото ще си дойде само с практиката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шарено или не

                      Подкрепям горния пост! От всичките си съзнателни години, изцяло свързани с изобразително изкуство мога само да кажа че правилата са - забрави правилата /разбира се, когато си овладял правилата до съвършенство/
                      За фотографските форуми само мога да кажа, че ако взмем пример от тях ще стане следното:
                      Петър пуска пост с питане за някакъв проблем по джипката си.
                      Следват 86 страници с обяснения как този въпрос не е за него и си има специалсти, които с това си изкарват хляба и този проблем се решава току тъй само защото Петър има комплект гаечни ключове!
                      /В повечето случаи Петър има повече техника от спецовете и е не по-малко кадърен/
                      Колега, щракай смело и си свиркай! По-важно е на теб да ти е кеф! /Ако не си решил да си изкарваш хляба с това де!/
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шарено или не

                        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                        От няколко месеца чета един наш форум ...Ако искате да му помогнете му посочете къде е сгрешил, как да си поправи грешката и как да се научи да снима по-добре....
                        Точно това направих!....Но не го виждам вече!Явно доста време си прекарал в онзи форум!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шарено или не

                          Здравейте! На мен ,повече ми харесва втората ,заради по-топлите цветове.Хубаво е ,че и двете снимки са на фокус.Подкрепям мненията на Chinela и kekek . С практика ,идва опита и усета как да композираш това което снимаш,умишлено да избираш частта от деня заради цветовете и сенките и други "глупости".Сега е доста по-удобно ,ако не ти хареса кадъра как е станал - просто го изтриваш от паметта и снимаш пак. Когато правех първите си опити "потроших" доста ленти/при тях няма как да изтриеш кадъра/.
                          Андрей,моят съвет е - давай в същия дух,щракай смело ,което не ти хареса - трий ,и щракай отново ! Снимките са хубави,така че "зареждай" фотоапарата и "стреляй" - "да не е ставал фотоапарат /шегичка!!!/!Успешен "лов" !

                          П.С. Като променяш положението на апарата/водоравно или вертикално спрямо дългата страна на кадъра/,наистина помага да се "изключат" излишни неща в кадъра .Пробвай и двата варианта и виж кой вариант ,кога ти допада при един и същ мотив ,който снимаш!Успех !
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шарено или не

                            Добре, ще се пререфразирам. За да има смисъл да се обработва един кадър то той трябва да е изпълнен добре технически. Което освен правилната експозиция, включва правилна композиция и правилна светлина. Фокусът далеч не е задължителен А тук няма нищо освен фокус и то съмнителен, щото е мазничък.


                            Т.е. гоним нещо такова (снимката е от нета, не й знам автора и не е кой знае кво - просто е добра за пример)



                            ПП А тая примерната снимка има крещяща нужда да се ахне кофата за боклук
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шарено или не

                              Мале, каква стана тя тука?
                              Двете снимки са всъщност една и съща RAW снимка, като единствената обработка и разлика между тях е баланса на бялото. На едната е както е решил RAW конвертора на фотошопа, а пък на другата (жълтата) е от NX Viewer-а на Никон избора за пряка слънчева светлина.

                              Нито съм искал да ви впечатлявам с композиция, нито с нещо друго. Интересуваше ме дали по-топлия вариант (който всъщност отразява по-точно обстановката в момента на снимане, както е казал и DiTBul), се възприема по-добре от другата, която е малко по-студена.
                              Егати, шашнахте ме! То по-зле от фото форум стана тука хахаха

                              Благодаря ви на всички, давайте още мнения.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X