Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Три дни, две лекции, един уоркшоп.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Три дни, две лекции, един уоркшоп.

    Уважаеми колеги, идната седмица на 08/08/10 ноември във Фотопавилион в рамките на седмицата на Pentax участвам като лектор в следните събития:

    8 - ноември

    "От снимка до печат - работа, особености и възможности"
    На кратко съдържанието на лекцията : Как натискайки вълшебното копче, попадаме в страната на цветовете, където ако успеем да привлечем племето на принтерите на наша страна..., ще атакуваме Галерията...


    Зрителни възприятия, от физиологията към образите.
    Класически химичен фотопроцес
    Цвят, физика, същност и възприятия
    Цветни пространства и цветни модели
    AdobeRGB, sRGB, ProfotoRGB
    RGB, CMYK, Pantone
    Апаратна реализация на цветовите регистрации от фотокамерите
    Работа с цвят от фотографите, основни проблеми, тънкости и подготовка
    Фотографска работна среда
    От камерата до монитора, хардуер, софтуер и настройки, какво е 10-bit цвят, как се организира работна среда?
    Цветокорекция, профили, профилиране на камери, монитори и принтери.
    Печат, видове печат, специфики и особености при подготовка за конкретен печат.
    Фотореалистичен печат, принципи за реализация, физически ограничения, особености.
    Видове медии за печат, тяхната свързаност с принтера, избор и особености. Особености при печат върху различни медии.
    Как се подготвя едно изображение за печат, какви спънки и проблеми могат да възникнат по време на обработката.
    Как правилно да се печати, драйвери, растеризация, RIP конвертори, работа с тях.
    Как се оценява един печат, как се адаптира към конкретни условия.
    Каква е и в какво се състои връзката между фотографията, реализацията на един фотограф и физическият отпечатан образ.


    В тази връзка да спомена, че напоследък покрай заниманията ми с фотография и след дълги опити да намеря някъде печат с качество, което ме удовлетворява, инвестирахме с Брат ми в принт център, в който събрахме най-доброто, което може да се купи в момента... та ще споделя това, онова по въпроса...



    -----------------------------------------------


    9 ноември

    "Свръхсветлосилни обективи - пресъздаване на атмосфера, артистична среда и светлина. Тънкости при работа със свръхсветлосилни обективи" - част I-ва
    Лектори: Венцислав Петров, Николай Колев, Клаудио Лентини, Владимир Томашевич



    ---------------------------------


    10 ноември

    "Демонстрация на свръхсветлосилни обективи - Pentax и новите Prime обективи на Tamron. " - част II-ра
    (съвместно с Динафос: демонстрация на постоянно светодиодно осветление)
    Заснемане на модел в сложна светлинна среда (рисуване с къна върху модел)

    Забележка: броят на едновременно снимащите участници може да е лимитиран с оглед на ограниченото пространство
    Лектори: Венцислав Петров, Иван Масларов – Джъмбо



    ---------------

    Излишно е да споменавам, че всички оттук сте добре дошли...


    PhotoPavilion - Магазини за фотографска техника кв.Лозенец , бул. Арсеналски 5, 1421 Sofia, Bulgaria
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 04-11-16, 21:28.
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

    Успех
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

      Звучи изключително интригуващо! Иска ми се да дойда... Успех!
      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

      Коментар


      • #4
        От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

        И да уточня, таз вечерната лекция е ориентирана не само към процеса до принт, но и към онези, които се интересуват от колекциониране и работа с отпечатани изображения, галерии и прочее...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

          Срамота.
          Може ли тези събития да са обявени 4 дни предварително.
          Една-две седмици щеше да е екстра.
          А сега аз в командировка, и не мога да дойда, а исках ....

          Успех.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

            Спокойно де, ти точно проблем нямаш. Ще ги повторим в по-специална обстановка... ;-)
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Спокойно де, ти точно проблем нямаш. Ще ги повторим в по-специална обстановка... ;-)
              Ти все така обещаваш, Венци. ;-) Аз вече имам седмица - две при вас в специална обстановка. Наистина, обявявай възможно най-рано тези неща.

              Коментар


              • #8
                От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

                Е добре де, не съм виновен, чак толкова. Не зависи само от мен де... Аз така или иначе се каня да направя нещо по сериозно, ама от лекция на лекция не остава време... Ще се коригирам...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

                  И утре вечер имам лекция да кажа, и в другиден уоркшоп... на същото място... а, и ще има разни неща за тестване...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

                    Успях със закъснение за днешната лекция и според Венци бях пропуснал есенцията, но си заслужаваше.
                    Поздравления, много труд стои зад това да се синтезира едно знание по този начин.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

                      Довечера на същото място и по същото време заедно с колегите от Динафос ще направим една интересна постановка за тестване на обективи... И ще ги има и обективите... разбира се... Даже се очаква да присъства "Самият Ноктилукс - Велики"... :-)
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: Три дни, две лекции, един уоркшоп.

                        Как ме е яд, че не мога да дойда... Ще има ли кратка презентация сетне тук ?
                        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X