Обява
				
					Свий
				
			
		
	
		
			
				Няма добавени обяви.
				
			
				
	
Откъде е тази фотография? (само България)
				
					Свий
				
			
		
	Това е залепена тема.
				
				
				X
X
- 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 - 
	
	
	
 ТОЗИ ли водопад ? https://offroad-bulgaria.com/filedat...4&d=1430650599  
 
- 
	
	
	
 
- 
	
	
	
 Води се Костенски водопад, или поне така пише тук: https://svetogled.com/vododpadite-na-kostenec/  
 
 
- 
	
	
	
- 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнениеНе е там.
 Има интересно хидротехническо съоръжение при изхода му - някакъв "успокоител" с преливник с цел да поема много по-големи потоци вода от тунела. Беше жабунясал и видимо от години не е стигала вода до него...Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнениеПодсказка. Тунелът се намира до това: с цел да поема много по-големи потоци вода от тунела. Беше жабунясал и видимо от години не е стигала вода до него...Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнениеПодсказка. Тунелът се намира до това:
 
 ... Очаквах да е доста популярно място - село Слокощица - вилната зона на Кюстендил. Очаквах да е доста популярно място - село Слокощица - вилната зона на Кюстендил.
 За тунела из целия Гугъл намирам само това: Още преди 1989 г. на реката над село Слокощица започва изграждането на язовир, водите на който са предвидени за регулиране на оттока и напояване, но от няколко години строежът е замразен.
 
 Иначе официалната атракция е църквата "Свети Никола" (Николай Чудотворец) на снимката в предходния пост. Сърбите повече я почитат, щото била от времето на Константин XI Драгаш (Палеолог) - последния византийски император, загинал при улична битка с турците при превземането на Константинопол.  Същият е син на Велбъждкия деспот Константин Деян, когото сърбите (има си хас!) считат за сърбин повече я почитат, щото била от времето на Константин XI Драгаш (Палеолог) - последния византийски император, загинал при улична битка с турците при превземането на Константинопол.  Същият е син на Велбъждкия деспот Константин Деян, когото сърбите (има си хас!) считат за сърбин и наричат Константин Драгаш. и наричат Константин Драгаш.
 
 Забележителни са външните стенописи (и никъде из интернета няма нищо за вътрешните такива - да не би да са нещо "сърбомански", че да ги крият ?), заради които е и голямата козирка. Стенописите, обаче, са от 19-ти век. УсвоЙвани са яко евросредства за възстановяването, но църквата си седи затворена, вкл. и двора ѝ. В БГ пътната безопасност се решава със знаци 40 км/ч. В БГ пътната безопасност се решава със знаци 40 км/ч.
 Коментар
- 
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
 
 Коментар
- 
	
	
	
 А-а-а-а, аз пък си помислѝх, че това им е щаб-квартира някаква Щото краварите нъл само рушат, нищо не съграждат или реставрират? Щото краварите нъл само рушат, нищо не съграждат или реставрират?
 
- 
	
	
	
 Gagic, не се прави на улав! Американската армия (и ВВС и ВМС, ако ги броим отделно) си имат може би традиция, а може би просто политика. Правят все по някоя рестарация или просто ремонт като отидат някъде на маневри или просто на посещение. Например в Бургас, някъде в началото на 90-те, когато пристигна първия американски кораб в пристанището, моряците пребоядисаха оградата и всички катерушки на поне една детска градина. Е аз видях на една.
 А най-старото училище в Троян беше ремонтирано от инженерния корпус на американската армия.
 
 Сега кажи къде си го снимал това.
 
 
Активност за темата
				
					Свий
				
			
		
	В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.




 
 




 Да!
 Да!
Коментар