Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на потребителя iassen

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки на потребителя iassen

    Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
    Я...тук май има лица от ендуро-форума.
    Бързо да се тагнат
    Ако залегна на ъгъла на Витошка и снимам всеки който минава в продължение на 1 час, гаранция после някой ще познае някого. До сега в тази тема се е случвало 6-7 пъти

    Коментар


    • От: Снимки на потребителя iassen

      Ще нахвърляш ли принципите на заснимането от въздуха?
      Много ефектно се получава
      Въпросите които ме вълнуват са например самия фотоапарат ли го въртиш горе или целия летателен апарат?
      Как се постига такава стабилна картина при видео заснимането?
      Можеш ли да командваш настройките на камерата по някакъв начин от долу и...виждаш ли какво аджаба снима във въздуха?
      Ей такива неща ме интересуват, а смятам, че и на доста хора ще е интересно да разберат!
      Поздрави за хубавите снимки и ефектното видео!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Снимки на потребителя iassen

        Добре ...
        Всичките ни коптери предават на живо от въздуха в реално време на екрани на земята. Личният ми квадракоптер с GoPro го пилотирам и снимам аз сам. На дистанционното ми е закачен екрана и реално ако е голямо пространството и няма в какво да се блъсна мога да си го карам само през екрана. Камерата е фиксирана за него и за да се завъртя, въртя целия коптер. Мога да контролирам само наклона на камерата. От скоро имам жива връзка с коптера. Преди това гледайки го си представях какво вижда камерата и сега на по-тесни места ползвам екрана само за кадриране.

        Големият октокоптер се пилотира от един и снима друг човек. В повечето случаи аз командвам камерата. Там тя се върти по трите оси безконечно и самостоятелно. Иска се синхрон между пилота и оператора. Имам фокус и спусък, освен насочването.

        Като цяло е нужно поне малко операторско умение...т.е. да можеш да си представиш кадъра и да гледаш да го изпълниш, пък ако те изненада нещо красиво е бонус.
        Стабилна картина се постига със скъпа техника и много проби и експерименти и какви ли не странни рационализации. За съжаление няма за сега такава платформа, която си купуваш и снима като сън.. Все иска доработки и борба с вибрации, желета, претрисане и какво ли още не.

        Най голямата машина, с която летим има три предавателя- за пилота, за опратора и на живо HD за телевизията.
        Като цяло си е бая играчка и сглобяването и настройките и карането и снимането.. и всяка грешка струва много пари. Коптерите, които ползваме струват между 3000лв. и 30 000лв.

        Коментар


        • От: Снимки на потребителя iassen

          Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
          Добре ...
          Всичките ни коптери предават на живо от въздуха в реално време на екрани на земята. Личният ми квадракоптер с GoPro го пилотирам и снимам аз сам. На дистанционното ми е закачен екрана и реално ако е голямо пространството и няма в какво да се блъсна мога да си го карам само през екрана. Камерата е фиксирана за него и за да се завъртя, въртя целия коптер. Мога да контролирам само наклона на камерата. От скоро имам жива връзка с коптера. Преди това гледайки го си представях какво вижда камерата и сега на по-тесни места ползвам екрана само за кадриране.

          Големият октокоптер се пилотира от един и снима друг човек. В повечето случаи аз командвам камерата. Там тя се върти по трите оси безконечно и самостоятелно. Иска се синхрон между пилота и оператора. Имам фокус и спусък, освен насочването.

          Като цяло е нужно поне малко операторско умение...т.е. да можеш да си представиш кадъра и да гледаш да го изпълниш, пък ако те изненада нещо красиво е бонус.
          Стабилна картина се постига със скъпа техника и много проби и експерименти и какви ли не странни рационализации. За съжаление няма за сега такава платформа, която си купуваш и снима като сън.. Все иска доработки и борба с вибрации, желета, претрисане и какво ли още не.

          Най голямата машина, с която летим има три предавателя- за пилота, за опратора и на живо HD за телевизията.
          Като цяло си е бая играчка и сглобяването и настройките и карането и снимането.. и всяка грешка струва много пари. Коптерите, които ползваме струват между 3000лв. и 30 000лв.

          Благодаря за изчерпателното обяснение.Наясно съм с принципа на снимане от коптер/до някъде де разбира се/, но съм сигурен, че на доста хора ще им е интересно да научат това от по-горното ти мнение!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Снимки на потребителя iassen

            и така 3 дена по късно и около 9 часа
            страхотно оказа се че имаме няколко снимки "близнаци", били сме на Тасос по едно и също време .....
            Супер много си личеше скока от сапунерката на Некса, но към Панасоника няма много

            Коментар


            • От: Снимки на потребителя iassen

              Вчера открих много яка схема: Имам една стара качулка с огромни джобове...Сложих на апарата 12-35мм. - най-хубавия ми обектив и както имах задачи из града се съсипах от снимане Направо се върнах в старите сапунерски времена.. Толкова много снимах, че накрая вече съвсем се отпуснах. Даже придобих и някакви нови умения, като да снимам хора съвсем от близо по много пъти без да ме виждат.. Много е странно има една дистанция, след която хората им е неудобно да те гледат и не виждат апарата

              и така..
              южния парк












              експериментче





              няма кой да го блъсне така



















              честита баба марта





















              сух съединител

              Коментар


              • От: Снимки на потребителя iassen

                Мартенски улици















                рози в кафез




                огън в кафез










































                Коментар


                • От: Снимки на потребителя iassen





                  да, идеална атака...










































                  Браво. Инвалид.






                  След студена нощ...

                  Коментар


                  • От: Снимки на потребителя iassen





                    ам
























































                    Коментар


                    • От: Снимки на потребителя iassen

                      Харесал съм рокля за бала на дъщеря ми





                      Не циганите ви грабят, а капитала










                      лети лети детенце












                      капитана на спанака




















                      пещерата на обувките

                      Коментар


                      • От: Снимки на потребителя iassen



















                        изненада






                        кой ли ще победи в тази битка





                        отражения и картон
























                        Коментар


                        • От: Снимки на потребителя iassen











                          въоражен до зъби инспектор от градска мобилност




                          всичко е червено













                          не ме гледай, няма да ти дам...






















                          Коментар


                          • От: Снимки на потребителя iassen











                            сегашно и минало






                            лукс






































                            Коментар


                            • От: Снимки на потребителя iassen




















































                              Коментар


                              • От: Снимки на потребителя iassen




















                                репостнах този клип, че нещо не се представи добре, а този от детелината на Бояна го гледаха 30 000 човека, въпреки,м че е само тест..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X