Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на потребителя iassen

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки на потребителя iassen

    Вчера продадох NEX-а заедно с всички обективи и преходници и се сдобих с Panasonic GH3




    Пак е безогледален с обективи 4/3. Голям хит се явява за видео. За това го взех. Купих го в кит с обектив 12-35/2.8 , който е от про серията и един 45-175/5-6 (всичко се умножава по 2, за да се конвертира в 35мм. фул фрейм.) .. И се започнаха тестове.




    Това е в мазето ми, където до сега не съм правил толкова безшумна снимка май..





    Има някакви удивителни неща в него. Най много ме впечатли автофокуса. Почти без забавяне действа, има и куп режими. По верме на видео просто показваш с тъч на екрана кое да ти фокусира и той мазно премества фокуса. за снимките е същото- пипаш нещо и се чува щрак- фокус на обекта и снимка..






    Тук до сега е било абсурд да снимам,освен на статив може би.














    Сонито вадеше видео с 28 мбпс а това с 80 и може да се хакне до 150









    Тъпо, че е големичък. Свърши се с джобната фотография май.






    В ранни зори







    Дългият обектив е по-лек. Не се разгъва , както и малкия и има копче за серво зум. Доста по-тъмен е, но ми харесва.






























    Последно редактирано от iassen; 09-10-13, 21:17.

    Коментар


    • От: Снимки на потребителя iassen




















      Тази си играх, иначе другите са сурови

























      Този управлява...




      ...кран
      Последно редактирано от iassen; 09-10-13, 20:47.

      Коментар


      • От: Снимки на потребителя iassen

        ех че висок кран






        Ето един дебнещ колега горкия с още по-голям апарат и от моя.

















        мишка





















        и така Видеото го тествам паралелно.. Много интересна машинка. Още не съм я разгадал съвсем, но явно си е про ниво. Сега ще поръчам един обектив 14-42, с който ще е по-компактен и ще може да лети
        Последно редактирано от iassen; 09-10-13, 20:53.

        Коментар


        • От: Снимки на потребителя iassen

          От Panasonic имат най-доброто стабилизиране на образа - поне в средният клас.

          Коментар


          • От: Снимки на потребителя iassen

            Супер. Честит и винаги на фокус !
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Снимки на потребителя iassen

              Мерси Не съм предполагал, че ще си купя Панасоник, но така стана.

              Коментар


              • От: Снимки на потребителя iassen

                Честито! 4/3 системата набира сила във форума.

                Свирни ако ти трябва някой обектив. Имам един 14/2.5, който сигурно ще е подходящ заради размерите... А тоя 12-35 си е супер, звучи ми много апетитно.
                LZ2NKM

                Коментар


                • От: Снимки на потребителя iassen

                  GH 3 е класика във производството на малки полупрофесионални и професионални филми и раклами.
                  Кога ли ще му се появи конкурент и дали изобщо, маркетинга ще позволи подобни възможности да се продават за подобни пари ?
                  Много удачно решение. Поздрави.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Снимки на потребителя iassen

                    и така Видеото го тествам паралелно.. Много интересна машинка. Още не съм я разгадал съвсем, но явно си е про ниво. Сега ще поръчам един обектив 14-42, с който ще е по-компактен и ще може да лети [/QUOTE]

                    Красота.Успех с новата машинка.Важно е да има Fun!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • От: Снимки на потребителя iassen

                      Дам щракам яко с новия апарат. За сега се представя доста добре. Видеото му е наистина впечатляващо. Скоро ще направя един кратък клип с него само за тест. Ето нещата, които ми харесват в него:
                      - Има много настройки как да си го направиш удобен- режими със собствени настройки, копчета и т.н.и като посвикнеш минаваш супер бързо от режим в режим.
                      - Много бърз автофокус, който се води с пръст по ексрана и при видео
                      - Пълни ръчни настройки на видео по време на запис
                      - снима по време на видео , макар и с малко компромиси.
                      - направих си един бутон, щом го натисна следващата снимка да е raw и jpeg
                      - обективите са леки и хубави, особено 12-35/2.8, който е най-добрия в серията, макар и той да е 2000лв., но и по-евтиния 45-175, макар и тъмен е много добър.
                      - екранчето му е страхотно с тъч скрийна...
                      - има си изходи и входове за звук и хдми и т.н.

                      Не ми харесва:
                      - огромен е и тежък. в джоб не става. Ако имам пари ще си взема друг за джоб със същите обективи.
                      - визьорът е с някаква крива леща и не ми е комфортен. Със сонито снимах предимно през визьора, с това предпочитам екрана.
                      - няма контур за фокуса, както сонито..
                      - цветовете са някак измитички малко. Нагласих го да са както искамс настройките... Поне в снимкте има доста повечко информация.












                      Готовата програма за крос цветовете много ми харесва.






                      през мръсното предно стъкло...























































                      крос колор









































                      Купих си нов 50мм/1.8 за 60 лв. и преходник. Сега чакам и 14-24 със серво... и по-натам рибешко око и някоя 17/2.. и това ще е .

                      Коментар


                      • От: Снимки на потребителя iassen

                        Продължавам с тестовете...









                        Тупаник в стената. Добре, че е с изолация.





                        Тази я снимах по здрач на 200 исо. Може човек да си позволи да снима по-тъмни снимки, после излизат детайлите от сенките без шум.





                        Тази я снимах докато зумвах. Става и със серво обектива. С предишните ми обективи не можеше.





                        Открих обръщането на обективите. С 12мм става най-добре. Поръчах си специален пръстен да мога да си снимам макро така. Доста по-евтино от колкото макро обектив, а и доста добре като резултат. Няма фокус...Това е болт за компютър.




                        Ето го иначе върху телефона ми.




                        графит в автоматичен молив 0.5




                        част от платка в хендс фри.

                        Коментар


                        • От: Снимки на потребителя iassen

                          Личи си, че сензора е от по-стар тип.
                          За разлика от Сонито, черното е много дълбоко.
                          Кога ли ще пуснат по-нов модел ?
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Снимки на потребителя iassen

                            мм не знам. Честно казано не ги усещам много тези неща със сензорите. Знам само , че е по-малък и като цяло разцепва сонито на качество, но не и на ергономия.
                            Ето и последното видео, което заснех с НЕКС-а на ИТАЛФЕСТ 2013

                            Последно редактирано от iassen; 14-10-13, 11:44.

                            Коментар


                            • От: Снимки на потребителя iassen

                              Да виждаш някъде, непрогледно черно при Сонито ?
                              А при Пана ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Снимки на потребителя iassen

                                Не съм забелязал ... То дали е разработено тъмното зависи от настройките на заснемането- то май аз така ги правя иначе като цяло фабрично снима по-равно
                                Снимките са доста по-гладки и резки като цяло, а във видеото има много информация за тунинг.






                                На 16-ти септември





                                Тази не я направих с фотошоп... в ACDSEE- develop има една четка, която действа както маските във ФШ





                                Това е от коптера












                                Направих си къстъм програма да снима ето така. Няма нужда от фотошоп, за да стане както ги обичам - контрастни и наситени, дори и с черни дупки.





























                                Тука много сериозен кроп направих..


                                Днес малко се отчаях от GH3. Огромен е. Няма как да си снимам свободо с него на улицата. Почнах да замислям да си взема някоя малка сапунерка, която да ползва същите обективи да си щракам с нея като бродя из града. Това чудовище няма как. Ще видя като дойде палачинката как ще е, но за сега не става. Искам апарата ми да си седи в джоба ми и харесам ли си нещо бум за 2 секунди да е заснел. Днес се запознах и с GH2. Много по-малък е и става да си го сложиш в джоба (

                                Добрата новина е, че новия апарат ми даде възможност да си сортирам снимките по по-нормален начин. Когато го вържа с USB излиза като външен хард на PC-то ми. Разглеждам си снимките направо от него и каквото ми хареса копирам. Преди със Сонито ги копирах всичките и после кое изтрия, кое не по 300 снимки на ден..
                                Последно редактирано от iassen; 14-10-13, 21:45.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X