Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скромните ми опити в света на фотографията.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скромните ми опити в света на фотографията.

    Здравейте,

    темата произлиза от тук ... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203714

    Любо ми даде добър съвет да отворя нова тема в която да показвам какви съм ги сътворил и ще го послушам. Защото вчера пуснах няколко снимки в други теми, но там нормално няма критики. И понеже искам да подобря както техниката си (ако изобщо я имам) така и последвалата обработка на снимките започвам да качвам и тук. До тук не умея нищо повече в обработката им освен рисайз, малко пипане на цветовете и някой и друг филтър.
    Критиката и съветите ви ще ми бъдат от полза и разбира се не очаквам от вас да ме научите да снимам. На ясно съм, че за това си трябва практика и пак практика. Така, че ... не ме жалете!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0082.JPG
Прегледи:2
Размер:460.2 КБ
ID:6103005

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0087.JPG
Прегледи:2
Размер:887.8 КБ
ID:6103004

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0093.jpg
Прегледи:2
Размер:122.1 КБ
ID:6103006

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0035.JPG
Прегледи:2
Размер:569.5 КБ
ID:6103007

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0030.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:6103008
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    От: Скромните ми опити в света на фотографията.

    Не разбирам от фотография, но ми харесват.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Скромните ми опити в света на фотографията.

      Погледах малко клипчета за работа със фотошоп и хайде да пробвам. Една и съща снимка, като едната е обработена по начина по който го правех до сега, а втората я правих с леъри. Дали съм на прав път не знам ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0079-orig.jpg
Прегледи:1
Размер:659.7 КБ
ID:5691675

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0079.jpg
Прегледи:1
Размер:723.2 КБ
ID:5691674
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: Скромните ми опити в света на фотографията.

        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
        Погледах малко клипчета за работа със фотошоп и хайде да пробвам. Една и съща снимка, като едната е обработена по начина по който го правех до сега, а втората я правих с леъри. Дали съм на прав път не знам ...
        Не. Композицията ти куца. Кое си снимал - небето или язовира? И понеже небето е дива скука предполагам е водата Т.е. кропни го небето и тогава виж пак. Също можеш да махнеш и 7/8 от черния храст в дясно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Скромните ми опити в света на фотографията.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Не. Композицията ти куца. Кое си снимал - небето или язовира? И понеже небето е дива скука предполагам е водата Т.е. кропни го небето и тогава виж пак. Също можеш да махнеш и 7/8 от черния храст в дясно.
          Абсолютно прав си за композицията на 100%! В случая подбрах снимка дето не ми харесва като експозиция и се "опитах" да я оправя.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Скромните ми опити в света на фотографията.

            Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
            Абсолютно прав си за композицията на 100%! В случая подбрах снимка дето не ми харесва като експозиция и се "опитах" да я оправя.
            Ами то ако няма композиция какво си снимал? Т.е. imho ако една снимка не казва нещо, то тя става основно за кръглата папка. В тоя ред на мисли фотографията се случва преди натискането на копчелъка на апарата. Нещо като анонсите при бриджа.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Скромните ми опити в света на фотографията.

              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
              Здравейте,

              темата произлиза от тук ... http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203714

              Любо ми даде добър съвет да отворя нова тема в която да показвам какви съм ги сътворил и ще го послушам. Защото вчера пуснах няколко снимки в други теми, но там нормално няма критики. И понеже искам да подобря както техниката си (ако изобщо я имам) така и последвалата обработка на снимките започвам да качвам и тук. До тук не умея нищо повече в обработката им освен рисайз, малко пипане на цветовете и някой и друг филтър.
              Критиката и съветите ви ще ми бъдат от полза и разбира се не очаквам от вас да ме научите да снимам. На ясно съм, че за това си трябва практика и пак практика. Така, че ... не ме жалете!


              [ATTACH=CONFIG]839104[/ATTACH]
              Аз също съм начинаещ в тази област и се уча, от всичките ти снимки, най ми хареса черно белия портрет, остър и много реалистичен

              Коментар


              • #8
                От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                Ще следя темата с интерес... Търтея ти е казал всичко за първите снимки и щото и аз съм един фотоентусиаст, мога да кажа как се развивам в тази посока - чета много, най-вече на български, понякога използвам преводач , разглеждам много снимки, зяпам усилено наоколо и щракам здраво, и... обработката...
                Предимството ми е, че ,,юркам'' един камион и гледам отвисоко и надалеко и най-важното е, че ,,Хапарата'' е винаги с мен, а събота и неделя гоня Михаля из горите и пак ,,Хапарата'' на гъза...
                Най-важното е постоянството - като във всяка работа!
                За обработката - ползвам Лайтруум и първото нещо, което правя е да изправям хоризонта / да е жив и здрав Любашки, дето здраво ме хока/ и взех да го изправям..., хоризонта де.... При ръчкането на плъзгачите увеличавам на мах и внимавам...
                И да не се стягаш след критиките!
                Ще се престраша и аз да отворя една тема.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                  Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                  Погледах малко клипчета за работа със фотошоп и хайде да пробвам. Една и съща снимка, като едната е обработена по начина по който го правех до сега, а втората я правих с леъри. Дали съм на прав път не знам ...
                  Ако обработката на двете е една и съща, независимо от леърите, не би трябвало да има разликата, която има. Предполагам са пипани или цветовете, или цветовия профил. На мен лично втората по ми харесва, чисто технически. За композиции и прочие не съм дорасъл.

                  Увеличи си браузера на 125% - ще видиш и други разлики, като например че шарпига в първата се вижда повече от във втората.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                    Ха мерси за мненията!

                    Петьо, тва ми беше първото щракане с новата придобивка и нямах цел или идея в тези снимки. Просто свиквах и пипах настройки без идея за композиция и т.н. Тва да не ти звучи като оправдание! Твоето мнение ценя!

                    А на n900 направо му завиждам, че може да съчетава работата си със снимане! Аз най-много да снимам черния екран на PuTTY от сутрин до вечер.

                    Спарки не се вглеждай много новобранска му работа .....
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                      Е ти па, кво ти е на работата - качваш се или на покрива или на моста, слагаш хапаратата на нещо стабилно (например стара тениска пълна с пясък - тва ако нямаш статив де) и снимаш колите вечерно време. Няква бавна експозиция набий и се кефи
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                        Спарки не се вглеждай много новобранска му работа .....
                        Ми, то зависи и от техника, и от настройки, и от обектив, и чак тогава иде шопа. Аз понеже съм си играл с разни рендернати истории, та затова гледам такива детайли като шарпинг и прочие - просто с няколко филтъра невзрачен рендер на платка да речем, става няколко порядъка по-добре изглеждащ. Общо взето си играя с яркост, контраст, насищане, смарт шарп, и замазване преди рисайз, точно за да не вади шарпинга очи. Май вече ти го споменявах някъде из темите. Фотограф от мене трудно ще стане - аз съм си проЗт стругаро-заварчик напоследък в свободното си време - даже и от жици и поялници напоследък се поизморих.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Е ти па, кво ти е на работата - качваш се или на покрива или на моста, слагаш хапаратата на нещо стабилно (например стара тениска пълна с пясък - тва ако нямаш статив де) и снимаш колите вечерно време. Няква бавна експозиция набий и се кефи
                          Да бе ... сега се прибрах, а след малко сядам да уча със сина ми до не знам кога ... На теб за сега ти е лесно, че е малко, ма после ще видиш И от това не се оплаквам ... радват ме моите, но колкото по растат толкова по-малко време за мен и хобитата имам.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                            В пет сахата е вече тъмно бре, ич не се оправдавай

                            Като понаучиш как се снима на странна светлина пробвай нещо такова

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_9997464_0218557.jpg
Прегледи:3
Размер:190.6 КБ
ID:5691720


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_9997464_0304070.jpg
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5691721

                            Иначе с колите е лесно
                            Нещо те таково
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_9997464_0216342.jpg
Прегледи:2
Размер:190.6 КБ
ID:5691722
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скромните ми опити в света на фотографията.

                              Без да коментирам художествено снимките ми се набиват на очи две неща - прешарпени са (или локален контраст, т.нар. clarity) и констраста им е позасилен, обработката си личи по не особено приятен начин. От личен опит мога да те посъветвам да не се вманиачаваш на тема фотошоп - ползвай например Lightroom, с който се правят само фундаментални и некрещящи неща по снимките - корекция на експозиция, баланс на бялото, сенки, светлини, потъмняване, просветляване. Фотошопа е далече от фотографията и смисълът му не е да направи снимките ти нещо, което не са.

                              Портретът на възрастния човек е хубав.
                              Последно редактирано от damon; 17-11-15, 22:09.
                              LZ2NKM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X