Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Венцислав Петров - фотография

    Може и да ме е снимал, ако е, да си каже...

    Това е повод да си призная, че когато съм някъде на снимки..., виждам само снимки... Да не ми се сърди някой приятел, ако съм го подминал. Просто не забелязвам нищо освен каквото търся... Та в такива моменти да ми се обаждайте или като д-р Емо звънете по телефона...
    Горното важи и за колеги фотографи, даже са ми казвали, че сме се разминали, погледнали и не съм го познал човека... Но има и начин веднага да обърна внимание, пример:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG6441.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5700218
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #92
      От: Венцислав Петров - фотография

      Получих забележка. Навсякъде пиша "кукери", а то не е вярно... Кукери са били само тези от Източна България, тук били различни, повечето сурвакари, мечкари и много още, които не запомних...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #93
        От: Венцислав Петров - фотография

        Новото ми портфолио, забележки приемам...

        http://www.vpetrov-photography.com
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #94
          От: Венцислав Петров - фотография

          Много е добре, Венци. Единствено малко дразни това, че шрифтовете на български и английски са различни. Освен това надписите под галериите се разместват (поне при мен) и някои от последните букви минават на долния ред.
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #95
            От: Венцислав Петров - фотография

            Страхотно! Поздравления!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #96
              От: Венцислав Петров - фотография

              Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
              Много е добре, Венци. Единствено малко дразни това, че шрифтовете на български и английски са различни. Освен това надписите под галериите се разместват (поне при мен) и някои от последните букви минават на долния ред.
              За шрифтовете ще пробвам и с други. За пренасянето засега е софтуерно ограничение, ще чакаме дано го оправят скоро. Идеята е, че това трябва да работи на всякакви устройства, та предполагам не е лесно да го направят...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #97
                От: Венцислав Петров - фотография

                Промених шрифтовете, премахнах от менюто двата езика, че това беше другото което не се харесваше. Надявам се сега е ОК...?

                VPetrov-photography.com
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #98
                  От: Венцислав Петров - фотография

                  Да, така е по-добре! Благодаря! Когато зареждам първоначално страницата обаче, виждам само менютата без никакви снимки, както беше преди това! Това ли е идеята?
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #99
                    От: Венцислав Петров - фотография

                    - Според мен е редно като влезеш в някоя галерия да има лента с thumbnail-и, примерно отдясно или отдолу. Не е нужно да са показани постоянно, може само като се слезе с мишката докрай долу или докрай в ляво да се показва лента, а иначе да има само дребна инконка.

                    - Менюто е прозрачно, но като цъкаш в лявата част на снимката нищо не става, щото де-факто цъкаш върху прозрачната част на менюто - мисля че има много прост начин начин да се оправи и това, но не мога да кажа без да пробвам. Едно сортиране по Z на основните елементи би трябвало да оправи нещата. Или опциите от менюто да не са в контейнер, ами директно в body-то. Абе решения не е като да няма. може и на контейнера да се даде височината да е "auto", сместо да е отгоре до долу. (пробвах - едно height:auto в стила на NAV-ът решава проблема, до някъде - поне не е отгоде до долу).

                    - Редно е да има бутони напред-назад, както е на повечето галерии, тоест като цъкнеш дясната част да птива на следваща снимка, като цъкнеш лявата - на предишна. Така не е достатъчно интуитивно. Не е нужно да са постоянно показани - може да се показват само когато мишката е в лявата или дясната 1/4 от изображението например. (сега видях - имало, ама едно че заради менюто левия практически не работи, и второ - доста трудно се забелязват). Може би е редно да стоят от двете страни на изображението, а не от двете страни на екрана - така гледайки снимката тая функционалност убягва.

                    IMHO де. Иначе е семпло, стегнато и без излишъци - аз уважавам такива решения, но просто не трябва да се залита в крайности.
                    Последно редактирано от sparkybg; 10-02-16, 15:55.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Венцислав Петров - фотография

                      Де да знам? Голямо чудене пада точно за тези елементи. От една страна идеята е максимално добре да се виждат снимките и нищо да не пречи... От друга и ти си прав... не знам. Ще пипам по малко докато стане най-приемливо...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • От: Венцислав Петров - фотография

                        Малко смених цветната схема, появяват се при мръдване на мишката стрелка в посоката в която може да се гледа в галерията. Проблемът е, че стрелката е черна на сив фон, та не се вижда много. Лесно мога да я сменя с друг цвят, но пък за някои от другите картини не става... То това е и причината толкова "унила" цветна схема да избера, иначе все има снимки, които хич не се виждат добре...
                        Последно редактирано от Венцислав Петров; 10-02-16, 16:41.
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • От: Венцислав Петров - фотография

                          Ако ще е така, третирай всичко така:
                          - Направи иконките още по-бледи и да изсветляват при :hover (css3 opacity)
                          - Направи стрелкичките със същия цвят като иконките, направи ги те да се осветляват при :hover (css3 opacity)
                          - Направи менюто и то са е бледо и да изсветлява при :hover, но само докато си в режим "разглеждане" (css3 opacity + добавяне/премахване на клас на "ul" или "nav" елемента)
                          - Направи "nav" елемента с менюто с нулева ширина и височина и с overflow:visible, ul елемента също, а на li елементите им дай position:relative - така менюто няма да хваща всички ивенти от 1/3 от екрана, а само тия от цъкането върху самите елементи на менюто.
                          - Остави само "Venzislav Petrov" да не е бледо.
                          - Ако ще правиш галерия, направи и иконката или самата галерия да се показва само докато се мърда мишката (2 реда javascript) и да се скрива примерно след секунда или 2 покой

                          Така картинката ще се вижда максимално, а останалите неща ненатрапчиво, и ще изсветляват само когато трябва. За устройства с тъч скрийн ще се наложи още едно-друго, ама пак няма да е нещо голямо като играчка - прехващане на 2-3 ивента на ниво body.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Венцислав Петров - фотография

                            Благодаря ти, каквото е възможно от отличните ти идеи ще бъде претворено в... код...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • От: Венцислав Петров - фотография

                              Нещо, което пропуснах - ако към момента няма обработка на touch ивенти, направи картинките да се прелистват като на стандартно touch приложение, със слайдване. Конкретен акъл как да стане не мога да дам - тепърва ще си играя с тъч ивенти на проекта по който работа и към момента опита ми с тях е близо до нулев.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Венцислав Петров - фотография

                                Аз, понеже съм убеден, че дребните детайли се виждат най-напред, та да обърна внимание на burds-->birds и arhitecture-->architecture.

                                Поздравления и успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X