Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: На "лов" за птици

    Сега като ме питаш - не знам. След малко като ходя да взема колата ще премеря. Мисля - около два-три метра. Олимпус 75-300мм на 300мм. Ние с гайдите микровците - знаеш ни. Двоен кроп. Пусто беше малко мрачно, на 1600 изо вдигна а там не го обичам много-много.

    Потапниците са кропнати, снимани са на 200мм от около 15м.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #62
      От: На "лов" за птици

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Сега като ме питаш - не знам. След малко като ходя да взема колата ще премеря. Мисля - около два-три метра. Олимпус 75-300мм на 300мм. Ние с гайдите микровците - знаеш ни. Двоен кроп. Пусто беше малко мрачно, на 1600 изо вдигна а там не го обичам много-много.

      Потапниците са кропнати, снимани са на 200мм от около 15м.
      Двойния кроп ясно (btw аз вече съм с 2.7х на V1-чката и ги снимам на 200мм, щот за момента нямам друго с матор). Питам за разстоянието заради ситния детайл на перушината - опитвам се да установя "горна граница" при която се вижда добре, без да се ползват нечовешки стъкларии.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #63
        От: На "лов" за птици

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Двойния кроп ясно (btw аз вече съм с 2.7х на V1-чката и ги снимам на 200мм, щот за момента нямам друго с матор). Питам за разстоянието заради ситния детайл на перушината - опитвам се да установя "горна граница" при която се вижда добре, без да се ползват нечовешки стъкларии.
        Ми сметни го относително. Моя врабец е на 300мм при разстояние два-два и петдесет. С 16 мегапиксела съм и с оптимизиран за матрицата обектив. Мога да изкарам перушина поне на два пъти по толкова, вероятно и на повече.

        Твоята двеста милиметривка на 2.7 е 540, значи екивалентно сме в едни и същи фокални граници горе-долу, имаш по-малко мегапиксели на по-малка матрица, с малко по-неоптимизиран за малката матрица обектив... Значи си слагаш някакъв процент буфер и действаш.

        Според мен за врабец идеалното ще ти е два-три метра, но и до 5-6 метра проблеми няма да имаш.

        Чакай да потърся някоя перушина с някой от по-старите апарати дали нямам, да сравним.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #64
          От: На "лов" за птици

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Според мен за врабец идеалното ще ти е два-три метра, но и до 5-6 метра проблеми няма да имаш.
          Чакай да потърся някоя перушина с някой от по-старите апарати дали нямам, да сравним.
          На мен тези са ми досега най-добрите постижения като перушина. Всичките са тоя обектив, като първия е с д200 от около два метра и половина, а сойката е с V1 от около 8-9 метра. Много зависи от посоката на светлината обаче. Имам разни, снимани от близо, но с насрещна светлина и детайл - йок.

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]686539[/ATTACH]
          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]692645[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]692646[/ATTACH]
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #65
            От: На "лов" за птици

            Ето ти оригинални жпег-ове с Е-600 12мп и 4/3 70-300мм който се води "полу-китак" и признато е много добър до около 280мм но се влошава на 300мм.

            Снимани са ако не ме лъже паметта от около 5 метра. Плашливи бяха.

            Така или иначе с тия гадове всичко е до светлина и скорост. В огромен процент от случаите ще загубиш много повече от треперене на обектива отколкото от лоша разделителна способност или прекомерен кроп.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #66
              От: На "лов" за птици

              Всъщност, след като си излекувах lightroom-a от бъга с шумотевицата при експорт, се оказва, че имам и други не-лоши "попадения" откъм детайл.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0978.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5572291

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1023.jpg
Прегледи:1
Размер:258.7 КБ
ID:5572292
              Тия са по-ситни от врабчетата и ужасно стахливи. По тоя повод са снимани през не особено чист (немит от есента) стъклопакет и са на около 3,5м.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #67
                От: На "лов" за птици

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Всъщност, след като си излекувах lightroom-a от бъга с шумотевицата при експорт, се оказва, че имам и други не-лоши "попадения" откъм детайл.

                ....Тия са по-ситни от врабчетата и ужасно страхливи. По тоя повод са снимани през не особено чист (немит от есента) стъклопакет и са на около 3,5м.
                И спокойно минават за снимани директно. Винаги съм харесвал добре направени кадри на шарени пернати!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #68
                  От: На "лов" за птици

                  Преди малко от терасата. Първия не го знам какъв е, но от вчера трайно се е заселил на покрива на съседа. (ред.: открих го - Домашна червеноопашка/Phoenicurus ochruros)
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1613.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5575294

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1625.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5575295
                  Последно редактирано от stargazer; 30-03-14, 11:26.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #69
                    От: На "лов" за птици

                    Ще видите вие...сега се мотивирах да си правя хранилка на терасата
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #70
                      От: На "лов" за птици

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Ще видите вие...сега се мотивирах да си правя хранилка на терасата
                      Давай - после ще кажеш с какво ги храниш, че тия тука каквото и да им слагам, не му обръщат внимание. Явно по полето си имат достатъчно.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #71
                        От: На "лов" за птици

                        Една сврака, позлатена от залеза
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1637.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5575382
                        и в не толкова нечовешки кроп
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1637-2.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5575389
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #72
                          От: На "лов" за птици

                          Според мен, тук не са ти достигнали едни 100мм. , за да и отцепиш перушината косъм по косъм.С какъв обектив си я "отстрелял" и най-вече на какво разстояние си бил от нея?
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: На "лов" за птици

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Според мен, тук не са ти достигнали едни 100мм. , за да и отцепиш перушината косъм по косъм.С какъв обектив си я "отстрелял" и най-вече на какво разстояние си бил от нея?
                            Поздрави!
                            Дори повече, според мен. Разстоянието е към 35 метра и дори и втората е кроп по-малко от половин кадър. Обектива си е 55-200 и скоро не се очертава да има друг, че покрай драмите с раздатката финансите се окъкаха. Иначе дори и на тая малка матрица за да има свобода си трябват 400-500мм. Ей го тоя с червеното дупе тая сутрин:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1645.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5575583

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1652.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5575584
                            На около 10 метра е и пак трябва як кроп. Ей това е целия кадър:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1645-2.jpg
Прегледи:1
Размер:383.6 КБ
ID:5575585
                            А и фокуса упорито ми ловеше вместо в него, в ръба на улука - вижда се добре на втората.

                            За сравнение, пчелите са снимани със същия обектив няколко минути по-рано, при общо взето сходна скорост, исо и бленда, ама от около метър. Пак са кропвани, разбира се.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1642.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5575581

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1644.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5575582
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #74
                              От: На "лов" за птици

                              Ей...пчелите са станали страхотни...особено втората снимка.Крита се виждат перфектно и детайлно.Супер!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: На "лов" за птици

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7720.jpg
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5575976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7766.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5575977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7757.jpg
Прегледи:1
Размер:28.5 КБ
ID:5575978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7758.jpg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5575979

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X