Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На "лов" за птици

    Това доколкото разбирам е само за горната половина на тялото/главата и торса до някъде/...
    На мен ми се искаше да е нещо поне малко по-голямо, но може и ти си прав...като си с камуфлажното облекло и с това покривало за главата и част от тялото сигурно ще се получава успешна комбинация.
    П.П. А не изисква ли като имаш три отделни цвята според сезона или пък според цветовете на ландшафта, да имаш и различни камуфлажни облекла за отдолу...в смисъл да са сходни с трите различни цвята на наметалата...?
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: На "лов" за птици

      Поздрав
      Малко снимки от мен, лошо време, затишие и разбира се един дето да ти развали кефа. Това лебеда е най-страхотно досадното "водоплавно" същество на планетата. сега им е някакъв размножително- охранителен период и съответно всичко е тяхно.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8148.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5652470

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8167.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5652471

      И за да се включа и аз в дискусията
      Снимам с 55-250/4-5,6 и за сега ме устройва като дължина и качество, рядко ми е тъмен, но винаги е по-добре да е по-добре.
      За летящите най често ползвам Сигма 17-75, бърза, светла и качеството позволява умерен кроп( единственото което си позволявам да пипам по снимките си)
      На резервната камера имам 500/8 прайм мирор, ама за момента съм ги вдигнал на трупчета и отлежават.
      За камуфлажа, имам само един комплект Хилман и ме покрива всички сезони, държи на мокрене( много) не се закача, подплатата позволява ползване и в доста студено време, общо взето тестван е във всякакви условия- работи.
      По отношение на "истинския камуфлаж" смятам- скриеш ли обектива, скрил си се и ти.
      Със здраве

      п.п. Отивам да снимам, тук е средата на 4 почивни дни и всичко се е изнесло по къмпинги и курорти.
      Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
      Димитър Димов +ЧЧ7784854894

      Коментар


      • От: На "лов" за птици

        Поздрав
        Малко снимки от мен, лошо време, затишие и разбира се един дето да ти развали кефа. Това лебеда е най-страхотно досадното "водоплавно" същество на планетата. сега им е някакъв размножително- охранителен период и съответно всичко е тяхно.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8148.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5652470

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8166.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5652472

        И за да се включа и аз в дискусията
        Снимам с 55-250/4-5,6 и за сега ме устройва като дължина и качество, рядко ми е тъмен, но винаги е по-добре да е по-добре.
        За летящите най често ползвам Сигма 17-75, бърза, светла и качеството позволява умерен кроп( единственото което си позволявам да пипам по снимките си)
        На резервната камера имам 500/8 прайм мирор, ама за момента съм ги вдигнал на трупчета и отлежават.
        За камуфлажа, имам само един комплект Хилман и ме покрива всички сезони, държи на мокрене( много) не се закача, подплатата позволява ползване и в доста студено време, общо взето тестван е във всякакви условия- работи.
        По отношение на "истинския камуфлаж" смятам- скриеш ли обектива, скрил си се и ти.
        Със здраве

        п.п. Отивам да снимам, тук е средата на 4 почивни дни и всичко се е изнесло по къмпинги и курорти.
        Последно редактирано от dimow; 04-04-15, 10:45. Причина: проблем със снимките
        Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
        Димитър Димов +ЧЧ7784854894

        Коментар


        • От: На "лов" за птици

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Това доколкото разбирам е само за горната половина на тялото/главата и торса до някъде/...
          На мен ми се искаше да е нещо поне малко по-голямо, но може и ти си прав...като си с камуфлажното облекло и с това покривало за главата и част от тялото сигурно ще се получава успешна комбинация.
          П.П. А не изисква ли като имаш три отделни цвята според сезона или пък според цветовете на ландшафта, да имаш и различни камуфлажни облекла за отдолу...в смисъл да са сходни с трите различни цвята на наметалата...?
          Поздрави!

          Птиците са доста "умни", не се връзват лесно... ;-)

          Има два проблема, първият е, че камуфлажа трябва да е адекватен на околността. Вторият, че обектива се възприема от птиците като голямо око... Голямо око, голям дзвер, голяма опасност...

          По принцип ползвам няколко модела камуфлажи в зависимост от местността. Примерно:



          Въпросът обаче не само в самият камуфлаж, но най-вече в интеграцията му с околните елементи. Иначе много се вижда фигурата и тогава е все тая с камуфлаж или без... Като цяло фигурата трябва да я няма въобще като различима форма..
          VPetrov.photography

          Коментар


          • От: На "лов" за птици

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Това доколкото разбирам е само за горната половина на тялото/главата и торса до някъде/...
            На мен ми се искаше да е нещо поне малко по-голямо, но може и ти си прав...като си с камуфлажното облекло и с това покривало за главата и част от тялото сигурно ще се получава успешна комбинация.
            П.П. А не изисква ли като имаш три отделни цвята според сезона или пък според цветовете на ландшафта, да имаш и различни камуфлажни облекла за отдолу...в смисъл да са сходни с трите различни цвята на наметалата...?
            Поздрави!
            Едва ли снимаш прав! Достатачно голямо е! Отдолу е достатачно да имаш нещо в "неутрален" цвят или камо риза или панталон! Птиците не правят разлика от костюм за 120 лева или само мрежа за 20 лева. С какъвто и костюм да си никога не можеш да се приближиш достатачно! Става с наблюдение къде кацат и взимане на позиция. Всяко лято организацията която се грижи за царският орел набира доброволци за по две седмици,че и повече докато орлите мътят. Можеш да се кандидататираш /ако има това лято..и харесваш да живееш на палатка/ .
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: На "лов" за птици

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Едва ли снимаш прав! Достатачно голямо е! Отдолу е достатачно да имаш нещо в "неутрален" цвят или камо риза или панталон! Птиците не правят разлика от костюм за 120 лева или само мрежа за 20 лева. С какъвто и костюм да си никога не можеш да се приближиш достатачно! Става с наблюдение къде кацат и взимане на позиция. Всяко лято организацията която се грижи за царският орел набира доброволци за по две седмици,че и повече докато орлите мътят. Можеш да се кандидататираш /ако има това лято..и харесваш да живееш на палатка/ .
              Благодаря на всички за мненията, защото е важен момента с маскировката.
              Г-н Петров, страхотен пример с тази снимка, а има ли написано някъде от вас статия по въпроса с камуфлажните дрехи, наметала и въобще относно маскировката/не съм мяркал подобна статия в ADV, но може и да съм пропуснал, а ще е доста интересно и то не само на мен!/
              Да използвам случая и да попитам...някой знае ли къде в БГ могат да се закупят някакви маскировъчни калъфи за обектив или...както аз възнамерявам да си изработя нещо сам с подръчни средства...
              и още...добре де и аз знам за обектив-голямо око, и голяма заплаха , но как се решава този момент?
              Така или иначе обектива/челната леща/ няма как да не се подава извън каквато и да било маскировка
              Поздрави на всички!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: На "лов" за птици

                Моля те, недей с това г-н., че се чувствам неудобно, Венци съм за теб.

                Имах преди време идея да пиша една статия за камуфлажа. Даже поработихме по въпроса, няколко стотин снимки за сравнение и прочие. Но в момента в който се задълбахме по-сериозно с колегите се оказа, че никак не е лесно да се представи добре материята, която е много сложна. Като пример само ще дам, че наръчника за боядисване на бойни машини на американската армия е... 700 страници. И не е като да са писани празни работи... Затова и голяма част от това което съм пробвал и синтезирал, смятам да представя на курса по фотография. Към момента общо взето само фотографите се интересуват от камуфлаж.

                Колкото до маскировката на самият обектив и техниката, недей да инвестираш в калъфи. Много по-добра концепция (според мен) е временното увиване с влакнест материал, в който да се вплетат треви и клечки от местността. Така ставаш почти невидим. И много важно, гледай формата да не е правилна. Имай предвид, че птиците повече реагират на форма, отколкото на друго... Колкото до челната леща, ако същевременно се борим и за качество, то най-добре е да се крие в "сянка", т.е. навътре в укритие, дотолкова, че да не се вижда ясно... с леко наметало отпред, което внимателно мърдаш в съответният момент... И много търпение...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • От: На "лов" за птици

                  Ето набързо, ще се опитам да илюстрирам с няколко картинки.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG9314.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5652585

                  Това което ти казвам за обвиването на обектива. Тук в този случай снимката е рекламна, затова и се вижда емблемата и апарата, в работна ситуация е просто едно безформено леко топчесто образувание...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG4092.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5652586

                  Пример за сериозна грешка в камуфлажа. Виж как един видим елемент проваля всичко...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG4088.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5652587

                  Подобна грешка...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG4110.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5652588

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG4111.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5652589

                  Последните две са след "поправяне"... с изключение на ръката... Но са пример за това как дребните детайли решава всичко...

                  Освен това, заемането на правилна поза и създаване на адекватно укритие са също толкова важни... Сори ама темата не е много за писане, че ще хвана тендовагинит...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: На "лов" за птици

                    Поздрав, ето традиционни снимки от вчерашния лов.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8196.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5652600

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8203.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5652606

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8213.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5652609

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8251.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5652610

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8264.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5652611
                    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                    Коментар


                    • От: На "лов" за птици

                      Венци, благодаря за мнението и за снимките.Всичко по въпроса е интересно, важно и ме интересува живо.Основните принципи лещата на обектива, формата на тялото, че лицето задължително трябва да е скрито и т.н. ги знам ... на теория разбира се.Понеже предстои практиката, а все още не съм се сдобил с никакво камуфлажно покритие освен дрехи от родната ни армия с които не се върши никаква работа/не и само с тях де/, та затова и повдигнах въпроса.
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: На "лов" за птици

                        Докато мятаме крачоли с песа около реката, други се ухажват пролетно по залез:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pilci na loma.jpg
Прегледи:1
Размер:161.6 КБ
ID:5652703

                        Коментар


                        • От: На "лов" за птици

                          Една градска убавица
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8918.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5652837

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8924.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5652838
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: На "лов" за птици

                            Хай, да се включа и аз с едно цветно пиле...

                            Коментар


                            • От: На "лов" за птици

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Една градска убавица


                              [ATTACH=CONFIG]790986[/ATTACH]
                              Едно време, /миналия век /, ловджийте трябваше да ,,предoставят'' 5 чифта сврачи краци на Ловното и бЕха понамалели...

                              Коментар


                              • От: На "лов" за птици

                                Фотусът търпи критика (приемам), но да попитам: това червеноклюна потапница ли е (млада, с жълто на върха на човката)?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X