Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На "лов" за птици

    Тази последната е станала супер...Птичката е добре осветена и изпъква на фона зад нея...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: На "лов" за птици

      Има едни простички правила - светлината зад гърба ти, фонът - тъмен, надалеч и колкото може по-гладък, за да няма детайли, които да разсейват и да няма риск да прегори, ако се налага да вкараш компенсация в плюс, за да излезе пилето експонирано както трябва. Това, ако правиш постановка с хранилка може и да го докараш. Ако излезеш на полето/в гората трябва много късмет да го постигнеш, щото като правило пилците хабер си нямат от фото и никога не кацат на такива места В тоя ред на мисли, водните пилци са най-благодатни за снимане, понеже там тъмния и гладък фон е изпълнен по подразбиране.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: На "лов" за птици

        С всичко съм съгласен, / па и малко ловджия си падам /, но си трябват едни пари, и то бая...

        Коментар


        • От: На "лов" за птици

          Димо на полето или в гората ако се направи хранилка и се подхранва редовно, все пак дали няма да се навъртат и там пилци...Евентуално да се дебнат от някоя камуфлажна палатка още от тъмно...
          Малко пилета от мен от вчера...Направо се пукам, че нямах нещо по-дълго от 300мм.....









          Същата малко в кропнат вариант...



          За дългия, най-много ме е яд заради следващата и разбира се много пропуснати възможности с този хищник поради ограничението на техниката...



          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: На "лов" за птици

            Поздрав, Сокола е много красив. Случва се малко да не достига дължината, но пък винаги може да се стъпи напред.
            Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
            Димитър Димов +ЧЧ7784854894

            Коментар


            • От: На "лов" за птици

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Ето ги .........

              [ATTACH=CONFIG]785565[/ATTACH]
              Поздрав, би ли споделил на какво ИСО са снимките на "зеУения", благодаря
              Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
              Димитър Димов +ЧЧ7784854894

              Коментар


              • От: На "лов" за птици

                Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                Поздрав, Сокола е много красив. Случва се малко да не достига дължината, но пък винаги може да се стъпи напред.
                Тцъ... като стъпнах първия път напред една крачка и тоя чешит отлетя на майната си...Втория път тактично прецених макса на границата помежду ни, след 3-тата снимка той отново обаче се изчеса...
                Кофти...ако имаше още толкова мм. щеше да е съвсем друго...
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: На "лов" за птици

                  Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                  Поздрав, би ли споделил на какво ИСО са снимките на "зеУения", благодаря
                  Повечето са на 800 и с компенсация +1.3
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: На "лов" за птици

                    Благодря за отговорите, по отношение на дистанцията, тия хитреци седят докато не видят обектива. Според теория, която съм чувал като дете, птиците асоциират облото лъскаво стъкло с око на ......на нещо, което ги гледа и в повечето случай предпочитат да напуснат.
                    Попитах за ИСО тъй като софтуера на камерата ми " надува" яко Исо-то, независимо какъв приоритет ще задам-компенсира с Исо. Компенсация почти не пипам, щото нещо ме изнервя крайния резултат.
                    В последно време снимам изцяло с "М" позиция, но когато става дума за птици, не ми достига бързината с настройките.
                    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                    Коментар


                    • От: На "лов" за птици

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Димо на полето или в гората ако се направи хранилка и се подхранва редовно, все пак дали няма да се навъртат и там пилци...Евентуално да се дебнат от някоя камуфлажна палатка още от тъмно...
                      ....
                      За дългия, най-много ме е яд заради следващата и разбира се много пропуснати възможности с този хищник поради ограничението на техниката...

                      Поздрави!
                      Това с хранилката на полето на мен не ми се струва много удачно - там храна има в изобилие. Повечето ситни пилета, които в градска среда можеш да примамиш със семки или натрошени бисквити, в полето се хранят с ларви или насекоми, семена от разни храсти и какво ли не друго... Пробвал съм разни "трикове" за примамване на сойки, прочетени из ловджийските форуми - никакъв ефект. За хищните каква хранилка да правиш? Пържоли и живи мишки? . Тука при мен, примерно, врабците и косовете налитат много повече на сухата храна на кучето, отколкото на семената дето им ги слагам на уж безопасно разстояние от него (не че той се е засилил много да ги гони де)
                      Та в тоя ред на мисли в полето е по-хитро да им откриеш естествената "хранилка" или местата за гнездене и да се заложиш удобно около нея. Както при мен зелените кълвачи с мравуняка или онова място с дългоопашатите синигери (което е време да навестя пак, само да поизсъхне още малко).
                      Днес ходих да измъквам един приятел от една преспа над Вакарел и на връщане, покрай пътя към Нови Хан, беше фраш от всевъзможни пилци, ама след три часа копане и майки просто нямах сили да спирам да снимам.

                      Снимката със сокола колко си я рязал от целия кадър?
                      Последно редактирано от stargazer; 16-03-15, 19:48.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: На "лов" за птици

                        Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                        Попитах за ИСО тъй като софтуера на камерата ми " надува" яко Исо-то, независимо какъв приоритет ще задам-компенсира с Исо.
                        Би трябвало да можеш да го фиксираш или поне да можеш да сложиш "таван" на ауто-исо-то за да не прекалява с надуването.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: На "лов" за птици

                          Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                          ...
                          Попитах за ИСО тъй като софтуера на камерата ми " надува" яко Исо-то, независимо какъв приоритет ще задам-компенсира с Исо. Компенсация почти не пипам, щото нещо ме изнервя крайния резултат.
                          В последно време снимам изцяло с "М" позиция, но когато става дума за птици, не ми достига бързината с настройките.
                          Таралежът, казват, е птица упорита - не го ли литнеш, не излита

                          Това по повод упоритостта ти за М режима.

                          За исо-то - иди на меню избор на исо и избери ръчно изо вместо да го държиш на AUTO. Апарата завалийката се опитва да компенсира за твоите щуротии, а като го ръгнеш на М режим единствения начин по който може да компенсира е мърдайки исо-то което си оставил на автоматичен режим.

                          Отделно на повечето олимпуси можеш да избереш дали автоматичния исо режим да може да се задейства в М режим, или не. По подразбиране не може, задейства се само за P/A/S, но като го пипнат любопитни ръчички може да го накарат да действа и в М режим.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: На "лов" за птици

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            Ето ги и останалите:
                            [ATTACH=CONFIG]785564[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]785565[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]785566[/ATTACH]

                            От вчера имах едно подозрение, че кълвачите май са двойка. Представям ви "Зенитната Батарея"
                            [ATTACH=CONFIG]785568[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]785569[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]785570[/ATTACH]

                            И два не съвсем успешни кадъра "в полет" - първия е лошо кадриран, а втория с избягал фокус, ама все пак...
                            [ATTACH=CONFIG]785571[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]785572[/ATTACH]
                            Много готини, и си мисля, че имаш повече свободно време от мен...

                            Коментар


                            • От: На "лов" за птици

                              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                              Много готини, и си мисля, че имаш повече свободно време от мен...
                              Ми да ти кажа, при мен нещата са на периоди - или имам много "свободно" време, или няма кога да сгъна коляно.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: На "лов" за птици

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                                Ми да ти кажа, при мен нещата са на периоди - или имам много "свободно" време, или няма кога да сгъна коляно.
                                Май че..., и аз така...
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X