Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На "лов" за птици

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Интересно изглеждат...това с безкрайността как може да разберем ще или не ще да има...
    Т2-ките си имат безкрайност и при Никон. Резбата си е М42, но работната отсечка на оптиката при Т2 е почти двойна и със съответния преходник си идва на място при всички марки.

    п.п. Адаптери има и в магазина, не е нужно да ги влачим от ебей.
    http://magazin.photosynthesis.bg/category/227
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: На "лов" за птици

      Някакъв нов за мен дзвер се появи
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0865.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5641162

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0862.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5641163
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: На "лов" за птици

        Лошото на огледалните обективи от Самянг е, че нямат гнездо за статив. Аз бих пробвал 6.3/500 и 8/800, особено втория. Ще трябва да подновявам тренировките по стрелба, щото при живо тегло от килограм...
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: На "лов" за птици

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Лошото на огледалните обективи от Самянг е, че нямат гнездо за статив. Аз бих пробвал 6.3/500 и 8/800, особено втория. Ще трябва да подновявам тренировките по стрелба, щото при живо тегло от килограм...
          Аз имам "ухо" на преходника, което предполагам ще ми върши работа. На мен ми е интересен 6.3/500. Тоя на 800 с моя кроп май няма да е реално използваем.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: На "лов" за птици

            Момци. Не искам да ви намазвам пътеката ама - с надежди, но без мечти. Тия катадиоптричните са си майтап, но не са за пилци. Отделно че точно тия 500/6,3 съм чувал не особено ласкави отзиви за тях.

            Влизате в едни територии в които всичко заговорничи срещу вас. Най-малкото помръдване, всякакви забежки във фокуса и тъй нататък.
            А пилците не чакат.

            Ако ще ползвате ръчнофокусни обективи - тогава статив, маскировъчно покривало и търпение. И пак - я стане я не стане.

            Орнитологията ненапразно е едно от най-скъпите хобита - с фотографски вариант и без. Спомнете си цитата от хубавата книжка: "И заоглежда с бинокъл за който всеки орнитолог би дал дясната си ръка"
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: На "лов" за птици

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Момци. Не искам да ви намазвам пътеката ама - с надежди, но без мечти. Тия катадиоптричните са си майтап, но не са за пилци. Отделно че точно тия 500/6,3 съм чувал не особено ласкави отзиви за тях.

              Влизате в едни територии в които всичко заговорничи срещу вас. Най-малкото помръдване, всякакви забежки във фокуса и тъй нататък.
              А пилците не чакат.

              Ако ще ползвате ръчнофокусни обективи - тогава статив, маскировъчно покривало и търпение. И пак - я стане я не стане.

              Орнитологията ненапразно е едно от най-скъпите хобита - с фотографски вариант и без. Спомнете си цитата от хубавата книжка: "И заоглежда с бинокъл за който всеки орнитолог би дал дясната си ръка"
              Ти ,,попари'' всичко деЦко в мен ...

              Коментар


              • От: На "лов" за птици

                Честно казано аз съм далеч от мисълта да гоня пилци с въпросните обективи.По-скоро се замислих...дали с най-големия/май до 1300мм. фокусно/ и един стабилен статив, не мога да снимам успешно интересни кадри в небето/т.е. астро фотография/?
                Познат има телескоп за наблюдение и към него с преходник има възможност да се монтира тяло на фотоапарат.Гледах снимки...получава се много готино...
                Та затова се замислих...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: На "лов" за птици

                  за астро се прави вивисекция на тялото и обектив не ти трябва

                  Коментар


                  • От: На "лов" за птици

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Честно казано аз съм далеч от мисълта да гоня пилци с въпросните обективи.По-скоро се замислих...дали с най-големия/май до 1300мм. фокусно/ и един стабилен статив, не мога да снимам успешно интересни кадри в небето/т.е. астро фотография/?
                    Познат има телескоп за наблюдение и към него с преходник има възможност да се монтира тяло на фотоапарат.Гледах снимки...получава се много готино...
                    Та затова се замислих...
                    И с каква скорост може да се снима с тая комбинация? 1300 милиметровия обектив е страшно тъмен. С него сигурно и луната ще излезе като банан.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: На "лов" за птици

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Честно казано аз съм далеч от мисълта да гоня пилци с въпросните обективи.По-скоро се замислих...дали с най-големия/май до 1300мм. фокусно/ и един стабилен статив, не мога да снимам успешно интересни кадри в небето/т.е. астро фотография/?
                      Познат има телескоп за наблюдение и към него с преходник има възможност да се монтира тяло на фотоапарат.Гледах снимки...получава се много готино...
                      Та затова се замислих...
                      Астрото е съвсем друга бира и там верния подход е точно това, което има приятеля ти. Там правилото на Мечо Пух важи с огромна сила и ако искаш наистина добри резултати ти трябва голям, ама наистина голям, телескоп с моторизирао насочване и възможност за автоматично следене и много, ама много чист въздух.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: На "лов" за птици

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Астрото е съвсем друга бира и там верния подход е точно това, което има приятеля ти. Там правилото на Мечо Пух важи с огромна сила и ако искаш наистина добри резултати ти трябва голям, ама наистина голям, телескоп с моторизирао насочване и възможност за автоматично следене и много, ама много чист въздух.
                        Честно казано, не видях никакво моторизирано насочване при него, обаче си снима с доволно качество освен Луната, и Юпитер и Сатурн...
                        Сега, за някакви съсвездия на хиляди светлинни години разстояния естествено, че за да станат не на черти, задължително ще си трябва моторизирано насочване и следене.Аз говоря обаче за по-скромни и близки цели.Най-вероятно обаче вие да сте прави, а аз да бъркам, защото всичко при мен е на основота на логика и разсъждения.Нямал съм никога досег с по-мощни обективи/телескопи/, за да знам от първа ръка какво става и какво не и...какво се изисква за подобни кадри.
                        Добре де.../знам ,че темата е за фотолов на пилета, и се извинявам, че така се завъртя дискусията/, за да снимам успешно в близък план Луната и сносно Марс, Юпитер, Сатурн, какво е минималното изискване за техника?
                        П.П.на бленда 8 пробвах на 300мм. и то от ръка да снимам луната.Няма аномалии...в смисъл не е на банан и дори се получава сносно.Сега...на най-големия обектив, който дават от линка на Коко 800-1300 блендата му е F8-16...почти съм убеден, че на 800-1000мм. ще си използваем/доколкото това касае блендата де.../
                        Разбира се...може и да бъркам...
                        Последно редактирано от lubashki777; 11-02-15, 06:31.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: На "лов" за птици

                          Луната не е проблем и дори не ти трябва да затваряш на 8. Там се гони по-скоро скорост от порядъка на 1/1250. Ще се изненадаш колко бързо се движи всъщност, ако я заковеш от статив и искаш да направиш примерно 10 кадъра през 1-2 секунди
                          За другите вече си трябва определена подготовка, която започва от мястото с чист и възможно най-разреден въздух - т.е. на високо и на студено, и възможно по-далеч от градска среда и големи водни огледала. 300мм от ръка нямат нищо общо с 1000мм от ръка
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: На "лов" за птици

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            Луната не е проблем и дори не ти трябва да затваряш на 8. Там се гони по-скоро скорост от порядъка на 1/1250. Ще се изненадаш колко бързо се движи всъщност, ако я заковеш от статив и искаш да направиш примерно 10 кадъра през 1-2 секунди
                            За другите вече си трябва определена подготовка, която започва от мястото с чист и възможно най-разреден въздух - т.е. на високо и на студено, и възможно по-далеч от градска среда и големи водни огледала. 300мм от ръка нямат нищо общо с 1000мм от ръка
                            Е ние не говорим при 1000мм. за снимане от ръка...това е леко казано безумие...
                            Въпроса е дали обектив 800-1300 от линка на Коко може да влезе в употреба за тия планети...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: На "лов" за птици

                              Зяпай тука, но не мисля, че ще останеш много впечатлен: https://www.flickr.com/groups/opteka-650-1300/pool/
                              п.п. Всичките тия обективи се правят на едно и също място, независимо от различните надписи, които се кипрят по тях.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: На "лов" за птици

                                Луната особено на някои кадри изглежда добре...обаче ми се искаше да видя как би изглеждал Марс или пък Юпитер и Сатурн през този обектив...
                                Май ако въпросните снимки са правени на 1300мм. ще трябва повечко фокусно от това...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X