Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На "лов" за птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На "лов" за птици

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Благодаря, за хранилката е ясно.Беше ми интересно как с обектив до 300мм. може да се снимат успешно пернати в природата, а не на нарочно подготвено място...
    Въпрос на търпение е Любо. И аз в началото се бях отчаял, но ако се примириш да стоиш дълго на едно място и да не шаваш много, те сами се връщат. Но разбира се повечето мм са незаменими (това беше и една от причините да се хвърля на V1-цата). Още по-голям плюс е рязък и светъл обектив с повече мм. Не малка част от бракът се получава от недостатъчна скорост на снимане. Повечето от последните снимки са правени с 300мм-тровия Вивитар, който почна да се представя много прилично, стига а) да му осигуря скорост над 1/1250 и б) да не е фокусиран в най-близкия си край (около 5м), а примерно на дистанция 10-12м. Все пак обаче най-финия детайл му се губи. Утре чакам с голямо нетърпение да получа един много хвален обектив, но ще запазя в тайна кой е, докато го изтествам.

    п.п. А пък тия последните синигери и коса съм ги снимал даже от средата на хола, без да отварям джамове, че още не ме е пуснал грипа
    Последно редактирано от stargazer; 09-02-15, 18:14.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: На "лов" за птици

      От вчера...просто в процес на проби на 70-300 и тия Гарги ми се набиха на очи.Разстоянието е не по-малко от 10-12м.



      Следващата е на...Гарга охранител...



      Онази докато пази отцепка на камерата...горе драмата с орехчето продължава.Едната Гарга се опитва да си го опази, а другата нахалница пък се опитва нагло да и го отнеме...



      После и вече не с 70-300 по-културните гълъбчета...





      Това са ми първите опити за "лов" на птици...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: На "лов" за птици

        Тия гарги много готини бе Тука не съм виждал от тоя модел.

        Косът и синигерите обаче продължават да ми се перчат пред джама
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0688.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5641059

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0704.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5641060
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: На "лов" за птици

          Най-ме е яд, че едната кацна на кабел точно на около 5м. от терасата ми.Снимах я, но...не бях настроил фокуса на обектива на следящ или скоростта дойде бавна, но явно...просто гаргата много мърдаше, и от 3-4 кадъра, които направих нито един не е на фокус...
          Не че са съвсем омазани, но нямат нищо общо с фокуса който гоня...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: На "лов" за птици

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Най-ме е яд, че едната кацна на кабел точно на около 5м. от терасата ми.Снимах я, но...не бях настроил фокуса на обектива на следящ или скоростта дойде бавна, но явно...просто гаргата много мърдаше, и от 3-4 кадъра, които направих нито един не е на фокус...
            Не че са съвсем омазани, но нямат нищо общо с фокуса който гоня...
            Снимай на серия, не на единични кадри. Едно от много хубавите качества на V1 е дългия "откос", който може да даде. Досега май не съм имал случай да ме спре, заради пълен буфер.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: На "лов" за птици

              Ето най-читавата...



              П.П.Абе тя си ми стоеше точно като за снимка, ама най-вероятно в бързината не вдигнах исото и скоростта дойде малка.Съответно...при най-малкото въртене на главата и точно там се замаза.А тия пилета не спират да си въртят насам-натам главите...постоянно и по много...
              Последно редактирано от lubashki777; 09-02-15, 20:08.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: На "лов" за птици

                Аз Happy Даже много Happy
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0757.jpg
Прегледи:1
Размер:348.5 КБ
ID:5641147
                Старото поочукано обективче оправда всичките ми очавания и всички добри отзиви прочетени за него
                Става дума Nikkor-Q 200/4. В момента не мога да преценя дали е по-добър от някогашният ми Юпитер-21, понеже навън е сняг и мрак, а снимките, които са ми останали от Юпитера са само летни, но определено с лекота отвява другите, с които разполагам в момента - и 55-200, и 300мм-тровия Вивитар.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: На "лов" за птици

                  Наистина качеството има определено голяма разлика...
                  Честито и само качествени снимки да правиш с него!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: На "лов" за птици

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Наистина качеството има определено голяма разлика...
                    Честито и само качествени снимки да правиш с него!
                    Мерси, Любо . Сега остава да изкопая от някъде и един 500/4 Ai-s и ще съм върха
                    Но този е определено находка при крупната сума от 90 кинта, която платих за него Освен това е и лек - наполовина на Вивитара и съвсем малко по-тежък от 55-200.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: На "лов" за птици

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Мерси, Любо . Сега остава да изкопая от някъде и един 500/4 Ai-s и ще съм върха
                      Но този е определено находка при крупната сума от 90 кинта, която платих за него Освен това е и лек - наполовина на Вивитара и съвсем малко по-тежък от 55-200.
                      Да ти кажа...500мм. е доста примамливо, ама...ще е много тежък и от ръка снимането ще е май под голям въпрос...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: На "лов" за птици

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Да ти кажа...500мм. е доста примамливо, ама...ще е много тежък и от ръка снимането ще е май под голям въпрос...
                        О, да . Майтапя се, разбира се. Тоя джам, макар и ръчнофокусен, още държи цена към 2-те хиляди евра, и то с доста късмет.
                        Реалистична цел е някой огледален 500/8, бил той никонски или МТО.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: На "лов" за птици

                          А-а, щом става дума за огледални, има и по-интересни от МТО.

                          http://magazin.photosynthesis.bg/category/288

                          Eто с такова го присаждате, ама дали ще има безкрайност ич абер си не'ам:

                          http://www.ebay.com/itm/T2-T-mount-L...-/250838677026
                          Последно редактирано от коко келеша; 10-02-15, 14:44.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: На "лов" за птици

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            А-а, щом става дума за огледални, има и по-интересни от МТО.

                            http://magazin.photosynthesis.bg/category/288
                            Бря , много са им свалили цените на тия. Преди време като ги гледах, най-евтиния беше колкото сега е най-скъпия...
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: На "лов" за птици

                              Интересно изглеждат...това с безкрайността как може да разберем ще или не ще да има...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: На "лов" за птици

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Интересно изглеждат...това с безкрайността как може да разберем ще или не ще да има...
                                Питане или проба а най-добре и двете. Някой се прежалва и купува един адаптер (пу не съм аз щот съм канонир) и после Димо или аз пробваме в магазина.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X