Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Из красива България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Из красива България

    Благодаря Любо!

    Малко след 23 ч са правени снимките. Млечният път е все още ниско. Светлините са от близки села и от Кърджали в по-голямата си част, предполагам. Естествено не е толкова светло, колкото на снимката, а това оранжевото са облаци с отразена в тях светлина. На другите кадри са направо червени, експериментирах и с различна цветна температура от 3000 до към 10 000 келвина, не че има смисъл, ако снимаш в роу, ама да минава времето

    Параклис "Света Неделя" - Рожен

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2993-768.jpg
Прегледи:1
Размер:307.9 КБ
ID:5672851
    Последно редактирано от Atanas Jordanov; 23-07-15, 19:21.
    “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

    Коментар


    • От: Из красива България

      пак Родопско

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2998-web.jpg
Прегледи:3
Размер:344.8 КБ
ID:5673709
      “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

      Коментар


      • От: Из красива България

        Страхотна е станала и тази.Много добре се е получило осветяването на елите...илюзията, че светлината пада по върховете им и на полянката все едно ги огрява едва ли не млечния път е пълна...
        П.П.Дай малко инфо от екзифа ако може...На една от по-горните снимки ми направи впечатление, че си снимал на 3200исо...не е ли множко...
        П.П.П. Да попитам...мярка ми се по снимките ти един ...Никон D7000.Не беше ли взел всъщност D300 или има промяна в устройствата.Също така...кадрите да не са правени с Токина 11-16 F2.8, за което също имам известни подозрения , че е така...
        Казвай, че ми е интересно
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Из красива България

          Здрасти.

          За млечния път използвам следните настройки:
          Бленда 2.8, исо 3200, 25-30 секунди или исо 6400 15 секунди. При по-дълго експониране от 25 секунди звездите видимо не са точки а дъги, то зависи и от фокусното разстояние на обектива де. Колкото е по широкоъгълен, толкова по-малко се забелязва и мога да си позволя до 30 сек. Точния екзиф ще го видя като се прибера.
          Снимам с каквото има, не съм капризен Този никон D7000 е на един приятел, аз имам пентакс (имах и D300, а преди това други 2 пентакса), а обектива е Токина 11-16/2.8 на брат ми. Само SD картата и мерака са мои
          “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

          Коментар


          • От: Из красива България

            Първоначално публикуван от Atanas Jordanov Преглед на мнение
            Здрасти.

            За млечния път използвам следните настройки:
            Бленда 2.8, исо 3200, 25-30 секунди или исо 6400 15 секунди. При по-дълго експониране от 25 секунди звездите видимо не са точки а дъги, то зависи и от фокусното разстояние на обектива де. Колкото е по широкоъгълен, толкова по-малко се забелязва и мога да си позволя до 30 сек. Точния екзиф ще го видя като се прибера.
            Снимам с каквото има, не съм капризен Този никон D7000 е на един приятел, аз имам пентакс (имах и D300, а преди това други 2 пентакса), а обектива е Токина 11-16/2.8 на брат ми. Само SD картата и мерака са мои
            Е значи съм бил прав за обектива...
            Това 3200 , а да не говорим за 6400, не е ли множко за тази техника?
            В смисъл не се ли получава твърде много шум в последствие на кадъра.Знам, че софтуерно се чисти доста успешно, ама...и ситния детал като точиците звезди отива заедно с шума, та затова ми стана интересно.
            П.П.Кога ще поснинаме заедно...?
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Из красива България

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              ...
              Това 3200 , а да не говорим за 6400, не е ли множко за тази техника?
              В смисъл не се ли получава твърде много шум в последствие на кадъра.Знам, че софтуерно се чисти доста успешно, ама...и ситния детал като точиците звезди отива заедно с шума, та затова ми стана интересно.
              Е, 3200 исо не е толкова много за Nikon D7000. При по-ниско, за същото време, няма да се експонира достатъчно млечния път. Пробвай - един кадър на 3200 и друг на 800 или 1600 примерно. Ще видиш разликата. Шум си има.

              Два кадъра от едно утро на Широка поляна

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3095-1024.jpg
Прегледи:1
Размер:372.0 КБ
ID:5674170

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3099-1024.jpg
Прегледи:1
Размер:363.8 КБ
ID:5674171
              “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

              Коментар


              • От: Из красива България

                Не знам защо, но втория ми харесва повече!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Из красива България

                  Още една от Роженските нощи

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3006-1024.jpg
Прегледи:1
Размер:346.6 КБ
ID:5675057
                  “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                  Коментар


                  • От: Из красива България

                    Иха, много готино Искам и аз да пробвам да го снимам този Млечен път, само че до сега никога не съм го забелязвал и не мога да преценя къде е и в колко часа да го дебна. Иначе, до колкото прочетох тук трябва да ползвам 12мм на ф2, на 1600 исо макс за моя шумен апарат и 25 сек скорост и да не съм в града... Сложна работа, ама ако не заспя довечера ще пробвам. Поздрави за хубавите снимки.

                    Коментар


                    • От: Из красива България

                      Поглеждаш нагоре и ще го видиш, ако е достатъчно тъмно, няма как да не го забележиш. През юли и август се издига най-високо около полунощ, през юни около 2-3 ч след полунощ. Просто си трябва достатъчно тъмно място, без светлинно замърсяване.

                      Успех и чакаме кадри
                      “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                      Коментар


                      • От: Из красива България

                        “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                        Коментар


                        • От: Из красива България

                          Два кадъра от последната разходка




                          “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                          Коментар


                          • От: Из красива България

                            Благодаря Насе.

                            Не ми харесват млечните води, ама както, и преди сме си говорили за това, и стигнахме до извода, че вкусът е като гъза-всеки си има собствен
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Из красива България

                              Явно е често снимано място

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6193998.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5680930

                              Колчо, водата не е млечна, дано ти хареса
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар


                              • От: Из красива България




                                “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X