Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Из красива България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Из красива България

    няма ли ги ?!? а, я да видя какво съм направил...
    ... оп, извинете, албума съм го направил частен , сега трябва да е ОК
    Последно редактирано от Atanas Jordanov; 16-06-14, 17:39. Причина: допълване
    “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

    Коментар


    • От: Из красива България

      Ще ви помоля да споделите как изглеждат при вас снимките, че при мен са доста тъмни, а хистограмата не е чак толкова зле. В момента ги гледам на един лаптоп, който току що калибрирах хардуерно и всичко е леле мале

      Коментар


      • От: Из красива България

        Ще ви помоля да споделите как изглеждат при вас снимките, че при мен са доста тъмни, а хистограмата не е чак толкова зле. В момента ги гледам на един лаптоп, който току що калибрирах хардуерно и всичко е леле мале
        “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

        Коментар


        • От: Из красива България

          При мен и за мен, неприемливо тъмна е само тази, над която пише Синеморец... Но монитора е калибриран преди нЕкоя и друга петилетка. А като каза хистограма, играл ли си си с UniWB някога?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Из красива България

            При мен снимките си изглеждат супер и са супер.
            (Мониторът не е калибриран, но би трябвало да е ок)
            .

            Коментар


            • От: Из красива България

              Първоначално публикуван от Atanas Jordanov Преглед на мнение
              Ще ви помоля да споделите как изглеждат при вас снимките, че при мен са доста тъмни, а хистограмата не е чак толкова зле. В момента ги гледам на един лаптоп, който току що калибрирах хардуерно и всичко е леле мале
              Не забелязвам аномалии - нормално изглеждат. С калибриран монитор съм.
              LZ2NKM

              Коментар


              • От: Из красива България

                При мен със заводски настройки на 18,4" Asus лаптоп без да съм калибрирал някога въобще си изглеждат ок...
                За първата снимка/тази дето пише Синеморец/, тя по-принцип си е с по-тъмни участъци, но това не е от монитора или от калибровка...просто така е заснета и колегата не е решил да ги поизсветли в последствие софтуерно.В никакъв случай обаче не мога да кажа, че е дразнещо...дори обратно затъмнените скали донякъде се връзват доста естествено с контражура в един такъв кадър.По-скоро ако са светли биха изглеждали доста неестествено...Поне според моите разбирания де
                П.П.Наско, много ме кефят скалите и детайла в тях.Ако успея да мръдна към морето това лято задължително ще направя опити да имам подобни кадри
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Из красива България

                  Не забравяй флумастрите, Любашки !
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Из красива България

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    ... А като каза хистограма, играл ли си си с UniWB някога?
                    Не съм. Преди време четох за UinWB и оттогава не се бях сещал и наистина има логика настройката на белия баланс да промени хистограмата. Най-кратко казано, това е начин да получим реална RAW хистограма, такава която отговаря 100% на това, което "вижда" матрицата, защото това, което сега виждаме след заснет кадър е след приложени настройки за белия баланс, т.е ако снимаме една и съща сцена с променен само WB ще получим различни хистограми.
                    Ако правилно съм разбрал всичко, това ще да е

                    Белия баланс не е нищо друго, освен приложени различни коефициенти за трите канала RGB. Някъде имаше много добре обяснена цялата процедура по създаване на необходимия raw файл, но сега не се сещам, ще потърся по късно.

                    Но при мен си има проблем и с монитора и с обработката. Аз поначало всички снимки ги оставям леко тъмни, но понякога се уливам
                    “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                    Коментар


                    • От: Из красива България

                      Аз съм го чел, даже го и практикувам все още.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Из красива България

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        При мен със заводски настройки на 18,4" Asus лаптоп без да съм калибрирал някога въобще си изглеждат ок...
                        За първата снимка/тази дето пише Синеморец/, тя по-принцип си е с по-тъмни участъци, но това не е от монитора или от калибровка...просто така е заснета и колегата не е решил да ги поизсветли в последствие софтуерно.В никакъв случай обаче не мога да кажа, че е дразнещо...дори обратно затъмнените скали донякъде се връзват доста естествено с контражура в един такъв кадър.По-скоро ако са светли биха изглеждали доста неестествено...Поне според моите разбирания де
                        П.П.Наско, много ме кефят скалите и детайла в тях.Ако успея да мръдна към морето това лято задължително ще направя опити да имам подобни кадри
                        Поздрави!
                        Аз на нетбук си гледам всичко,ама си е прекрасно! Дори не знам какво значат всичките тия калибрирания и другите там работи!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • От: Из красива България

                          Няколко морски пейзажа

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9650-web.jpg
Прегледи:1
Размер:282.3 КБ
ID:5613936

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP9833-web.jpg
Прегледи:1
Размер:198.4 КБ
ID:5613937

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP9842-web.jpg
Прегледи:1
Размер:368.3 КБ
ID:5613938
                          “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                          Коментар


                          • От: Из красива България

                            Чудесни са...
                            П.П. Абе нещо ти е хвърлен пъпа в този Ахтопол...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Из красива България

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              П.П. Абе нещо ти е хвърлен пъпа в този Ахтопол...
                              ... и Тюленово Много ги харесвам тези местенца

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8439-web.jpg
Прегледи:1
Размер:408.9 КБ
ID:5613941

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8464-web.jpg
Прегледи:1
Размер:422.0 КБ
ID:5613942
                              “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                              Коментар


                              • От: Из красива България

                                Е то поне Тюленово ти е близко, докато Ахтопол ти е на бая път...
                                П.П. Аз пък на Тюленово още не съм ходил .Преди няколко години две поредни лета ходихме до нос. Калиакра и направо ме е яд, че тогава не използвах момента да отскочим и до Тюленово...Сега хем ми е много далеко, хем пък за сметка на това не се очертава скоро да посетя онзи край...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X