Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Снимките в движение не са нещо кой знае какво сложно.Просто правиш определени настройки на апарата и след това трябва да имаш добра ръка,за да проследяваш плавно движещите се обекти.Това е...
    Поздрави!
    Ръката се справя.Не мога да се оправя точно с пусти настройки!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #47
      От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
      Ръката се справя.Не мога да се оправя точно с ппоти настройки!
      Ами аз почти не съм снимал много,но...
      Слагаш на режим с приоритет на скорост,нагласяш скоростта в границите от 1/20 до 1/50 от сек.,исо подходящо според осветеността и доста важно е да минеш на режим фокус само в цетралната точка.
      След това прихващаш обекта и плавно движиш апарата с неговата скорост.В момента където искаш да го снимаш,просто донатискаш спусъка и готово.
      Добре е размазания фон да контрастира цветово с обекта на фокус.Така,той ще изпъкне още повече
      Дано да съм бил полезен!
      Поздрави.
      Последно редактирано от lubashki777; 18-10-13, 23:13.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #48
        От: От щракането до...фотографията!

        Ще поровя в настройките да видим какво ще стане.Дано да може да снима още и след това.
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • #49
          От: От щракането до...фотографията!

          Хайде и някоя снимка от ходенето ми до Русе през уикенда.
          Първо залеза преди да навляза в прохода Хаинбоаз.Бързах ,че доста път ме чакаше,но...залеза ми се видя освен красив и супер странен на вид/явно някаква игра на светлината и облаците/,та спрях и ето...



          Един портрет от Русе...



          А ето и...как изглежда днес един паметник на културата,в който преди години имах изключителния шанс да уча като ученик в музикалното училище в Русе.За съжаление,след заметресението в Стражица/дано да не се лъжа/ старата сграда получи множество дефекти и стана невероятно опасно да се учи там и гимназията беше преместена в друга сграда.От тогава/някъде 1986-87г./ сградата се реконструира ама...и до днес е в окаяно състояние.
          Ето и един линк от Уикипедия за сградата и нейната история - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...B7%D0%B8%D1%8F











          За следващата снимка имам въпрос....



          Получило се е изкривяване явно от обектива.Тоест и двете сгради на снимката са наклонени навътре към центъра.Това как се оправя във Фотошоп.В смисъл аз пробвах с щатните настройки в RAW формат,ама я докарах до тук...



          Само,че...нещо не ми харесва съвсем крайния ефект.Да...сградите се поизправиха,но формата им нещо не е съвсем естествена...
          Абе имам чувството,че тази сграда откъдето и да я снимам...все крива в различни посоки ми изглежда...
          На следващия кадър кулата изглеждаше наклонена надясно...е ми оправих я да е вертикално,но дори и да се направим,че не забелязваме долу автомобила който пък сега е наклонен,цялата сграда изглежда наклонена напред гледайки тясната и част....
          Та не вдявам...от фотоапарата ли е/респективно от изкривяването на обектива/,от калпавия фотограф ли е,от ъгъла на заснимане ли е или...е не може сградата да е толкова крива...





          От този паметник на културата побързах да хвана залеза на великата река Дунав.
          Повечето ми снимки от него са контражурни,но пък небето беше великолепно,а залеза умопомрачаващ...Дан да съм успял да ви го предам чрез снимките.





          Появи се и компания...буквално на 30см. от рамото ми...







          Отсреща се виждат и крановете на порт Гюргево...



          Този кадър по някакъв начин много ми допадна и затова и един плах опит за ...B&W







          Един от символите на града в миналото/сега не знам доколко е .../ - Хотел Рига!







          Тишина,спокойствие,плискане на вълни и огнено небе...невероятно...









          Това е за сега.Следват няколко кадъра от връщането ми но ще ги постна утре.
          Очаквам както обикновено градивна критика и препоръки,за което и предварително ви благодаря приятели!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #50
            От: От щракането до...фотографията!

            Всеки обектив изкривява яко когато не е строго хоризонтален, колкото по-широк - толкова по-видимо. В подобни случаи единственото оптическо а не софтуерно решение е или употребата на обектив с децентриране, или направо употребата на фотоапарат от тия с акордеончестите обективи. Карданни ли им викаха, не знам. Което и да е решение което ти позволява да преместиш обектива спрямо матрицата/лентата. Това са решения дето изискват едни знания и едни пари дето са за съвсем други дискусии. Та така.

            ТУК можеш да видиш какво става при наистина широк обектив когато не е хоризонтален.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              От: От щракането до...фотографията!

              Благодаря за мнението.Изчетох темата от линка...Полезно инфо!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #52
                От: От щракането до...фотографията!

                Появяват се вече направо произведения на изкуството!Продължавай все така!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #53
                  От: От щракането до...фотографията!

                  Колега, чудесни снимки. Би ли споделил параметрите, с които са правени последните снимки, ако не е тайна ?
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #54
                    От: От щракането до...фотографията!

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    Колега, чудесни снимки. Би ли споделил параметрите, с които са правени последните снимки, ако не е тайна ?
                    Мога да си играя да ги напиша,но...аз не трия данните от EXIF информацията и така всяка снимка си я носи със себе си.Простичко казано...която снимка те интересува,копираш си я на компа ,после с десен бутон и свойства,и от там /поне на уиндооус 7/ е "подробни данни"...пише си всичко
                    Поздрави и благодаря!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: От щракането до...фотографията!

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Колега, чудесни снимки. Би ли споделил параметрите, с които са правени последните снимки, ако не е тайна ?
                      Mоже и с Пикасата да прегледаш екзифа. Долу в ляво излизат и хистограмата и данните.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #56
                        От: От щракането до...фотографията!

                        Здравейте,миналата неделя малко извън предварителните ми планове се оказа,че всъщност...нямам какво да правя.Пих кафенце,цъках из нета,ама нещо не ме свъртя и ...грабнах фотото,скочих на джипката и макар в планината и гората да не е добре да се ходи сам,поради неочакваното ми решение бях принуден и отпраших на разходка из Средна Гора солова акция.
                        Целта ми не беше точно да правя снимки,а по-скоро да се поразходя и да релаксирам.Направих и снимки разбира се,та добавям някои тук ...



                        Първо се притесних,че всъщност съм поизтървал есента,но след това разбрах,че не съм съвсем прав.





                        Имаше дори и още свежо зелени дървета...сякаш не идва зима...



                        Тази река съм я минавал при дълбочина на брода около 70см.,но сега беше плитка и безпроблемна.







                        Малко китки...



















                        След като извъртях почти кръг из средна Гора се насочих и към местността Богородична стъпка - http://www.tosz.eu/index.php?option=...d=32&Itemid=53





                        Мястото е магнетично и от него лъха невероятно спокойствие и хармония.Кара те да стоиш там и да не искаш да си тръгваш!











                        Това е от мен за сега.
                        Поздрави приятели!
                        Последно редактирано от lubashki777; 03-11-13, 07:18.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: От щракането до...фотографията!

                          Здравейте,за Хелоин тийнейджъри се събраха у нас ,за да се подготвят с грима за празника/явно напоследък доста стана популярен и известен и по нашите земи...преди не беше така.../
                          Та ето няколко кадъра от подготовката ...









                          Задължителния тиквен фенер...получиха се няколко доста интересни кадъра...





                          Следващия нещо особено ми хареса как стана...



                          А този....



                          ...като го видя жената ме попита дали не сме се опитали да подпалим къщата...

                          Споделям и кадър в който за пръв път не ми пречи ,а точно обратното ефекта ...червени очи...



                          В процес на извайване на рани и други щуротии...







                          Лигавене с Фотошопа на бързо...


                          Накрая изпращане на преобразените/или обезобразените.../



                          Снимките заради техническите ограничения не станаха както трябва ,но според мен се получиха доста сносно.За сметка на това обаче...купона беше супер готин...
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: От щракането до...фотографията!

                            Супер

                            Коментар


                            • #59
                              От: От щракането до...фотографията!

                              Значи ти остава да си купиш външна светкавица и си в джаза.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #60
                                От: От щракането до...фотографията!

                                Значи требе или да си размажа Канон-а някъде или да си тресна главата в стенета.И това само при мисълта колко още има да се учи! Ама ти благодаря,продължавай с тези произведения!Чакаме още,просто са удоволствие за окото и ума все пак!
                                Иво (таксито) Андреев
                                0988 91 80 50
                                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X