Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    До момента имам 700км. и фотото се е возило през цялото време от зад в топ касата.Разбира се...то е в мека чанта голяма колкото самото фото и отделно от това от долна страна подлагам един дунапрен дебел около 2,5см..Отгоре пък хващам чантата с ластичната презрамка на самия куфар.До сега нищо не ми се е развило нито пък е имало някакъв негатив от возенето на фотото отзад!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Малко кадри от първата ми самостоятелна мото - фото - разходка...



















      А за който би било интересно да разбере по-подробно как премина разходката, може да прочете в темата...

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=209287

      Поздрави на всички!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Готино!!!
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Благодаря!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Няколко кадъра от кратката ни разходка от миналия уикенд...









            Разходката ни беше кратичка, ама се накефихме. За който го интересува по-подробно, може да прочете тук...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=209717
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Малко кадри на тема...първото ми море...











              На тези на които, би им било интересно как изкарахме два дни по морето, могат да видят тук в темата...

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=209984

              Поздрави приятели!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Малко кадри от последното ни ходене/всъщност първо за годината/ в любимата планина Родопи.









                И един убийствен кроп ...мисля, че качеството е доста добро...Поне за мен е доволно де...





                И ние допринесохме за попълване на колекцията от ...шлемове в крепостта Перистера...













                Нещо което страшно ме накефи, а и което не съм виждал до момента...













                И както стана вече традиция, пускам и линк към темата, за тези на които би им било интересно да разберат как изкарахме ...

                http://www.offroad-bulgaria.com/show...34#post2983934
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение

                  И един убийствен кроп ...мисля, че качеството е доста добро...Поне за мен е доволно де...









                  И както стана вече традиция, пускам и линк към темата, за тези на които би им било интересно да разберат как изкарахме ...

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...34#post2983934
                  За кропа на мака - УАУ!
                  А за красотите на яз. Кърджали ще те моля за повече информация от къде точно са снимани, че отдавна имам желание и аз да ги видя на живо.

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Благодаря!
                    За яз. Кърджали...ами това точно е снимано по едно пътче , което се отделя от главния път Кърджали-Ардино и след около 12км. се стига с. Рибарци.Точно това място се намира около 0,5-1км. преди самото село.
                    Някъде бях давал снимка на колега на мястото...
                    А...намерих го...Мисля, че ще се ориентирате къде е мястото

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име (1).jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5718431

                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Малко кадри от първото ни същинско море.Този път за разлика от предишния въпреки ниската температура на водата/около 18-19 градуса/, се къпахме, плувахме и така изгорях, че макар и да мина доста време , все още се беля навсякъде.
                      Кадрите са малко, но се надявам да ви предам поне мъничко онази специфична и готина морска обстановка...Морска обстановка, комбинирана с добрата компания и невероятни емоции.Атмосферата беше невероятна...особено, когато осещаш бриза върху лицето си!









                      70-300...





                      На следващия кадър момиченцето не е с нас...т.е. напълно непознато.Обаче...излъчваше невероятна емоция и настроение, затова и запечатах няколко кадъра, дори без то да разбере...



                      За следващия кадър бих казал, че следните неща ми идват на ум гледайки го...
                      Лято, ваканция, море, безгриже, приключение, свобода...



                      На плажа имаше и други снимащи...



                      И накрая една панорама на всичкото това.Морето всъщност...не е толкова малко, ама панорамата стана по-голяма от 180 градуса..., но пък...получи се интересно и затова я оставям.



                      Това е приятели.Пожелавам ви много готини емоции през летните отпускарски дни!
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Малко кадри и от мен, от няколко дневното ни пребиваване в Родопите.











                        Пожар в небето...





                        ...и само дим след него...





                        Същия кадър, ама...малко по-различен...

































                        Поздрави на всички!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Любо, да знаеш че ако някъде си писал много из предишния месец по темите си и за да не го пишеш пак и да се ядосваш, можеш да го копираш от новия бюлетин 5 който работи засега, предполагам че е заради тези които искат да си копират мненията си, които са поствали през миналия месец и да го копират тук в стария форум.... - http://v5.offroad-bulgaria.com/forum

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Любо, да знаеш че ако някъде си писал много из предишния месец по темите си и за да не го пишеш пак и да се ядосваш, можеш да го копираш от новия бюлетин 5 който работи засега, предполагам че е заради тези които искат да си копират мненията си, които са поствали през миналия месец и да го копират тук в стария форум.... - http://v5.offroad-bulgaria.com/forum
                            Благодаря Павка.
                            П.П.Не не съм поствал чак толкова много, защото беше много бъгава работата, и вече тук в моята галерия си качих последните постнати кадри.Ще добавя и едно мнение, което коментирахме с колега тук...просто така...за да го има и това ще е...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от Reader_BG Преглед на мнение
                              Между другото поздравления за темата първо и най-вече това, че имаш желание да се учиш. Повечето хора смятат, че са перфектни и не обичат някой да им посочва грешките и смятат, че ако (изобщо) има нещо, което да им липсва то с лекота биха го придобили. Само, че понякога не стоят така нещата. Човек се учи предимно от грешките си, успехът не знам да учи на нещо, освен да главозамайва. Важното е човек да не повтаря една и съща грешка два пъти, иначе би станал поредната жерта на поговорката, че "Историята се повтаря..."

                              Аз самия също постоянно гледам да си подобрявам техниката на снимане и съм силно критичен към собствените си кадри, иначе се вижда разликата между първите ти кадри в темата и последните (не съм я преглеждал цялата). Има осезаемо подобрение в кадрирането, както и в обработката. Аз лично от дългите години снимане на "лента" не обработвам нищо. Ако ще правя нещо - то е преди да щракне затворът. След това вече не (дори и изправяне на хоризонта - гледам да не кривя още по време на кадрирането). Придържам се предимно към документалната страна на фотографията, не толкова към художествената. И ако случайно не съм уцелил подходящо време - няма да тръгна да монтирам небе и облаци от други кадри, какъвто ми е бил късмета. Ако мястото е толкова интересно - рано или късно пак ще се върна на него.

                              Предполагам и ти не комбинираш различни кадри в един? Заиграването с широкоъгълните обективи и на мен ми е любимо - дават съвсем различна перспектива, иначе страхотни пейзажи се получават и с телеобективи (заради обратния ефект - сплескването на перспективата). Като съвет - ти си вече на ниво, на което трудно бих могъл да добавя нещо, но напр. на стр. 36 - част от архитектурните ти кадри виждам, че са снимани в облачно време или след залез. По принцип, когато снимаш "остри" обекти се нуждаеш от насочена светлина, защото сградите изглеждат "плоски" (както например е моята версия на Потопената църква). Ако сградите са осветени - вкарването на една осветена и една сенчеста стена ще придаде обем на двуизмерния кадър (както си го постигнал на снимките от баба Вида). В противен случай и рамкирането не може да компенсира това. Тук вече опира и до късмет - все пак говорим за снимане извън студио (неконтролирано осветление). При портретите е обратно - там е желателно да е дифузно осветлението (или да компенсираш със запълваща светкавица) ако сенките са прекалено дълбоки.

                              p.s.
                              Между другото веднага разпознах Жребчево от първата снимка в началния ти пост.
                              Благодаря за вниманието.Всяко инфо, гледна точка и критика са градивни за мен.Колкото и да знаеш, колкото и да си натрупал опит...винаги има нещо , което си изтървал или на което не си обърнал достатъчно внимание.Затова и съм благодарен...така се научава повече...
                              За обработката...ами имам от всичките хиляди кадри само един единствен кадър, на който небето е от друг...Идеята ми беше по-скоро да успея да го направя софтуерно , отколкото толкова, за да спася кадъра.След това...просто не ми се е налагало.Открих филтрите и най-вече онзи тънък баланс, при който не позволяваш нито да ти е черно долу, нито пък да ти прегори съвсем небето.След това...с помоща на фотошоп нещата си идват на място.
                              Относно обаработката...в цифровата фотография няма как да се мине без нея.Така или иначе...дори и снимането в Jpeg си е също софтуерна обработка, която обаче е поверена основно на доста по-лошия софтуер вложен в самия фотоапарат, а участието на фотографа в това е само да направя някакви настройки за цвят, контраст, рязкост и т.н., ама за съжаление, той ги прави веднъж за всички кадри, а не променя настойките за всеки кадър поотделно, та...става още по-зле работата...
                              Лошото е, че...този формат компресира информацията в кадъра, като това става за сметка на изтриването на повече от половината от нея.След това и обработка от софтуера на самия фотоапарат/което си е софтуерна обработка подобна на тази с кой и да е софтуер на компютъра/ и в крайна сметка се получава...доста посредствен краен резултат.
                              Затова и аз лично залагам на снимането в Raw формат и след това суровата информация/негатива иначе казано/ си я обработвам с Фотошоп/проявявам филма /.
                              А принципно дали може съвсем без обработка...ами може, ама според мен само в два случая.
                              Първи случай...снимаш с лентов фотоапарат и попадаш в 100% идеалните условия - няма тъмни части в кадъра, няма изгорели преосветени такива, времето е ясно и въздуха кристален без прашинка в него, за да излезнат наситени цветовете и т.н.
                              Е да ама...то такива условия няма или се случват на 20-30 000 кадъра веднъж и на това не може да се разчита...

                              Във втория случай...измислят фотоапарат който да има различни датчици и светломери, като едните от тях да мерят по светлата час на кадъра, а други по тъмната и нито едното да не куца, където и да замериш или фокусираш...ама такОв фотоапарат поне на мен не ми е все още известно да е измислен.За сега или някоя част от кадъра ще иска изсветляване, или друга ще иска затъмняване и това...няма как да стане без софтуерна пост-обработка.
                              Та така...затова и използвам фотошопа, да поправям несъвършенството на цифровата фототехника...
                              П.П.В последно време и при мен малко кадрите са повече с документална стойност , защото при пътуванията ми все се случва да съм на интересно място в крайно неподходящо време за снимане, а за сметка на това пък...и все бързаме...Та се радвам, когато успея да направя кадър в добри условия...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Здравейте приятели.Миналата седмица направихме с приятел един дългоочакван от мен мото-трип, а именно експедиция в Карпатите.Ето малко кадри от там...



























                                Хайде и мен да ме има на някой кадър...











                                А за който е пропуснал, но пък би му било интересно, може да прочете темата тук...

                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211976

                                Поздрави на всички!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X