Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Да си напраим тема за стиковане на фото-излетите ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Ами да направим...в общия раздел...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Ей, никой не изказа предположение за въпросните бели точици от например тази снимка...



        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Вдигнати във въздуха цветове или боклуци
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Браво Любчо!
            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Кефя се, Любак! Бих се отбил повторно в частната/ако има държавна също/ лавандулова нива - да издебна облаците...

              П.П. Летящите обекти според мен са цветове, а черния щъркел е рядкост.

              Лалугерът е великолепен...

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Благодаря ви приятели, радвам се, че ви харесват кадрите...
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Да постна няколко кадъра, че темата отиде почти на втора страница.
                  Кадрите са от...морето, а тия от планината първо ще ги постна в темата за експедицията, а след това и тук.
                  Бях на Китен и една сутрин с моя приятел Стефко/как съм му благодарен, че ми уйдиса/ решихме и...ставане в 04.30ч. и потегляне в посока Синеморец.
                  За съжаление...докато търсим залива на "Корабите" както поне местните го наричат и...изтървахме изгрева.От там и не се получиха кадрите които точно желаех, но...колкото толкова...
                  Ето и малко от тях...
                  Първо устието на р. Велека....



                  А ето и въпросния залив...намиращ се на всичкото отгоре и на супер лесно и централно място/а ние правихме посред нощ офроуд на юг от Синеморец през гората и едни баш бая коловози.../, ама кой да знае...





                  А ето и един залез...от плажа на къмпинг Китен...



                  За сега толкова, че има много кадър за обработка и отсяване...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Е, появи се ! Браво ! Има да наваксваш...

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Тия с "корабите" що ми стоят като от "Марсиански хроники"!?

                      П.П. Иначе - Добре дошъл!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Добре заварил...гледам хубави кадри в много теми има постнати докато ме е нямало...

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Тия с "корабите" що ми стоят като от "Марсиански хроники"!?

                        П.П. Иначе - Добре дошъл!
                        Хаха...ами така си изглеждаха...
                        П.П.наложи се малко да ги затъмня, че нещо софтуера на форума ми ги изкара по-бледички...
                        Между другото...мястото е страхотно и при правилното време и светлина може да се снимат и доста друго интересни гледни точки.Кофти, че го открих когато вече слънцето ми се блещеше в обектива, ама поне ги знам вече къде са...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Здравейте приятели, ще пусна тук някои кадри от пътешествието ни до северозападния ъгъл на БГ
                          За който се интересува от подробностите и разказа, и не е чел темата, ето и линк към нея:

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...=200055&page=3

                          Линка е от там откъде аз започвам да пиша в тази тема, ама който иска ще си превърти страничките назад и ще чете от началото.

                          Един кадър който се получи доста интересен според мен.Северна БГ снимана от вр. Ком...
                          Светлината идва...



                          Слизането по стръмния рид на вр. Ком.Джиповете се вижда като точки...



                          Първия ни залез под върха...



                          На следващия ден...Лопушанския манастир...



                          Църквата в манастира...



                          Следва малко водопадно...






                          Групата снимана на една невероятна поляна над Чипровци.Само от минаването на гумите и се активизира невероятно опияняващ аромат на десетки билки във въздуха.Беше страхотно.
                          Кадъра, както и следващия са правени почти срещу слънцето, но съм използвал неутралния градиент за който се похвалих в една друга тема.Забележете...няма нито едно изгоряло облаче, което показва и нуждата от такъв филтър.Да...с ФШ можеш да поставиш такъв филтър софтуерно, но още при заснимането при липсата на такъв хардуерен и изгоряло небе...после каквото и да правиш в пост-обработката няма да се получат нещата.



                          Следващата пък е направо директно срещу слънцето, като гледах поне да не ми влиза директно в обектива...



                          Следват отново кадри отново на водопади.
                          По пътя за Чипровския водопад, едно леко лирическо отклонение, снимано без да си правя труда да разпъвам статива висящ на раницата ми, а използвайки един камък за тази цел.Мисля, че не се получи зле...



                          И самия Чипровски водопад...



                          Беше красиво, въпреки , че нямаше вода в него.Представям си го през пролетното топене на снеговете...





                          Следват Белоградчишките скали.Нещо уникално и неповторимо!













                          Следващия кадър е всъщност един доста голям кроп от предния.Качеството обаче се запази относително много добро.доволен съм от обектива 17-55...наистина е невероятно рязък.





                          Хайде и една панорамка за финал от скалите.



                          Следват малко кадри от пещера Магурата...
                          Снимани са от ръка и съм използвал вградената нещастна светкавичка на фотоапарата.Все пак по-добре с нея отколкото хич...







                          Само следващия кадър е правен от...естествен статив...













                          Следващото образувание е нещо уникално...Трябва да се види обаче на живо.









                          Последно един кадър, който представя една красиво, но и много тъжна гледка.Писах в темата апел към всички и няма да се повтарям...



                          Продължаваме към Видин и крепостта Баба Вида.
                          Преди това обаче...Дунав мост 2...



                          Крепостта от вън...



                          ...и от вътре.









                          Хайде и тук да завърша с една панорамка от вън на крепостта.



                          От там отпрашваме към най-северозападния ъгъл на БГ, а именно устието на р. Тимок.
                          Излизайки на половин километър от тази точка, импулсивно и много емоционално газихме в Дунав с джиповете и накрая се наредихме за обща снимка.



                          Продължаваме гонейки най-крайната точка на БГ.Следващия кадър е невероятно труден и смятам, че се получи много добре.Сниман е през страничното стъкло на моя джип, като предварително се наложи да изравня скоростта с тази на Патрола.След това да гледам настрани а не в пътя по който карам , и въпреки друсането да фокусирам движещия се Патрол и да го снимам.
                          Получи се обаче..., а аз не успях да се пребия...



                          Скоро стигаме и устието през шубраците.Посрещна ни невероятен залез.





                          Налага се скоро да продължим маршрута си, защото притъмнява, а трябва да се установи някъде за вечерта.
                          Докато уреждахме някакви разминавания с една хижа и липсващия хижар, все пак един последен кадър на залеза за деня, от едно красиво язовирче.



                          За сега толкова, че ще закъснея за работа.

                          П.П.Искам да поясня, че кадрите са правени през повечето време в крайно неподходящи светлинни условия.Просто пътувахме и се озовавахме през повечето време през най-калпавата светлинна част от деня на поредната дестинация.Снимките имаха за цел повече информационна стойност и доколкото може художествена!
                          Така, че...имайте милост...

                          Следва...
                          Последно редактирано от lubashki777; 22-08-15, 07:24.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Браво, Любо! А за пещерата - винаги и навсякъде ще се намери по някой "джизъс" за съжаление!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Айде, айде, недей да скромничиш! Яко си се изкефил и фотото е на ниво, ама Фъргай поглед и на другите теми, че ми липсват твоите коментари, а и адаша се покри някъде...

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Браво, Любо! А за пещерата - винаги и навсякъде ще се намери по някой "джизъс" за съжаление!
                                За съжаление е така...въпрос на манталитет и възпитание, ама родителите не обръщат в повечето случаи внимание...или дори и те са така възпитани, което е направо страшно.
                                Без да се изхвърлям, но се гордея с възпитанието си в това отношение на моите деца.Раниците им за училище са пълни с опаковки на вафли, дъвки и какво ли още не, но не хвърлят на земята...прибират всичко в раницата и вечерно време настава едно чистене на раници...ама по-добре така, отколкото...
                                следват снимки от най-красивата пещера в БГ...Венец...Не ми се мисли след година-две какво чудо ще е е в това отношение...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X