Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
    Любо, това жълтото при залеза, а и на Пламен в другата тема винаги ме е учудвало - неестествено стои на лаптопчето ми . Дали е от Никона или от обработващата програма - не зная... Където има повече светлина, твоите снимки греят, разкошни...
    Поздрави!
    П.П. Може и от моя лаптоп да е ...
    Единствената снимка, която не изглежда като това, което се виждаше на живо е само тази с ТЕЦ-а/говоря за цветната/.Там случайно цъкнах на HDR тониране и преди да изтрия последното действие се загледах повечко...В крайна сметка ми хареса как сякаш гори зад ТЕЦ-а и реших да го оставя така.
    Всички останали кадри са точно или почти точно такива, каквито се виждаха на живо.Пак ги загледах, но поне на моя лаптоп не намирам нещо пресилено или пък нещо фрапиращо.
    Не знам...може пък и моя поглед да се е променил във времето и да ми изглеждат нормално.може и някой друг да даде мнение, за което ще съм благодарен, защото ако имам някакво залитане при обработката е добре да се изкорени навреме...

    Първоначално публикуван от Веселин Русев - Vesur Преглед на мнение
    Супер са Любак, зимните размазват просто. Удоволствие за очото.
    Бат Весе, това е супер да го чуя от твоите уста.Радвам се, защото означава , че в голяма степен съм се справил по точния начин, а това за мен означава само едно...вървя явно напред във материята фотография!
    Благодаря!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Браво за кадрите, зимните са друг свят. Една "критика" ако позволиш.. понеже сме писали за хоризонта...


      Гледах тази снимка и ми се стори, че е крива. Проверявам тръбата равна е...

      ... Направил си я по хоризонталната тръба, а вярното би трябвало да е вертикалния комин вляво. Явно тръбата е крива.

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Хахаха...излови ме...
        Де-факто снимката си беше права/според моето виждане при снимането и правия комин, но като я сложих на екрана на компа и с тази крива тръба изглеждаше по-зле отколкото в момента.Проблема е в това, че тръбата в кадъра се пада под ъгъл и изглежда крив хоризонта.На всичкото отгоре тръбата е открояващ се цвят, и се явява основа на сградите над нея, което правеше снимката да изглежда още по-крива...
        Та с две думи...избрах по-малкото зло......или поне така си мисля де...
        П.П. Относно снимките от Родопите и снега...наистина изживяването беше уникално.Все едно си някъде в бъдещето/говоря за изгледа на паркинга сутринта/, а като цяло емоцията от това да виждаш всичко невероятно различно от това което си свикнал е супер.Да не говорим пък, че ние в Ст. Загора сняг не виждаме с години/говоря ...никакъв сняг, при нас просто сняг не пада и това си е/ и това беше нещо като компенсация. Джипката също се представи на супер ниво и всъщност всичко от откопаването на машината, до разходките и ровенето с нея по преспите под опулените очи на минувачите доставяше само удоволствие и донякъде едно гъделичкащо чувство на превъзходство над повечето хора, които с премръзнали ръце се гъзуртеха около колите си, за да слагат вериги...

        П.П.П. Интересен ми е и още един аспект от снежните снимки.От доста хора чувам, че снимането на сняг и обработката на кадрите била доста труден момент...
        За първи път снимам кадри в такава снежна обстановка, отделно времето не беше ясно със синьо открояващо се на фона на снега небе, а напротив...валеше непрекъснато и то тип виелица, което освен сивото небе доста скриваше и детайла в кадрите.
        Та не чувам някакви забележки, но все пак...като за първо снимане в такива условия как са снимките/става въпрос за чисто техническата страна на въпроса/.
        Та ще съм благодарен, ако има някакви слаби моменти да ги коментираме, за да мога своевременно да си коригирам похватите, докато е време...

        Поздрави!
        Последно редактирано от lubashki777; 20-03-15, 09:31.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          П.П.П. Интересен ми е и още един аспект от снежните снимки.От доста хора чувам, че снимането на сняг и обработката на кадрите била доста труден момент...
          За първи път снимам кадри в такава снежна обстановка, отделно времето не беше ясно със синьо открояващо се на фона на снега небе, а напротив...валеше непрекъснато и то тип виелица, което освен сивото небе доста скриваше и детайла в кадрите.
          Та не чувам някакви забележки, но все пак...като за първо снимане в такива условия как са снимките/става въпрос за чисто техническата страна на въпроса/.
          Та ще съм благодарен, ако има някакви слаби моменти да ги коментираме, за да мога своевременно да си коригирам похватите, докато е време...
          При съвременните матрици тоя проблем със снега е в значителна степен поизлекуван. Това, което може да се обърка е основно да мръдне цветния баланс и снега да почне да синее или жълтее. Освен това, обратно на това, което си мислиш, трудното идва точно при ясно и слънчево време, понеже тогава динамичния обхват ма матрицата почва да не стига (в днешно време в много по-малка степен, отколкото примерно преди 7-8 години) и или нещо изгаря или друго остава черно.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            При съвременните матрици тоя проблем със снега е в значителна степен поизлекуван. Това, което може да се обърка е основно да мръдне цветния баланс и снега да почне да синее или жълтее. Освен това, обратно на това, което си мислиш, трудното идва точно при ясно и слънчево време, понеже тогава динамичния обхват ма матрицата почва да не стига (в днешно време в много по-малка степен, отколкото примерно преди 7-8 години) и или нещо изгаря или друго остава черно.
            Ами тогава ето и няколко от преди дни и мартенския сняг, който ни изненада една сутрин...











            Освен страхотния сняг, имаше и хубави гледки към Ст. Планина...











            Набързо отивайки към работа толкова...
            П.П.Винаги ме е кефела сутрин гледката на Ст. планина изкачаща пред очите с в един момент, много зареждаща е красотата пред погледа ти...Онзи ден вече намерих време да спра и да снимам...без да ме отнесе някоя кола де...



            Поздрави и...очаквайте снимки под вр. Ботев, малко по-късно...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Предварително се извинявам на колегата lubashki, че за втори път ще му спамя прекрасната тема. Просто, започнах тук с един проблем и ако искам да не се разхвърлям по 20 теми, трябва другия да го метна пак тук. Таааааа, иде реч за това:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0219.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5649935
              Предишният ми проблем е в пост 241. Дали пак става дума за огледалцето?
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Ами без да претендирам ...май да...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  А ето и малко кадри под вр. Ботев/имам предвид...съвсем "под", т.е. в равнината.../

                  В търсене на добра дестинация за изпращане на деня и залеза...



                  Много избиране, много търсене и накрая...не остана време до залеза.Спрях се следващото местенце.Не е нещо особено, но съдържаше едно от най-важните неща за мен, а именно простор и свобода...Някак се дишаше доста по-свободно...





                  Постепенно дойде и залеза...



                  Залязвайки, слънцето направо невероятно светлинно шоу...











                  Изкарах един невероятен следобед...отпускаш и красив!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Втора, трета и четвърта!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      С третата малко съм се издънил с оразмеряването...Довечера ще я поправя...

                      П.П.Поправих размера и сега вече е както трябва...

                      П.П.П.За мен и петата се получи интересна...
                      Поздрави!
                      Последно редактирано от lubashki777; 23-03-15, 18:24.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Още няколко снимки от тия дни.
                        Ще постна и тук/снимките с птици ги пускам основно в темата на Димо за Фото-лов/ да имам една от онзиденшната среща с чаплите...



                        Следващата е...фойерверки над вр. Ботев...



                        И накрая една от т.нар. "син час"..., макар, че все повече се убеждавам, че в доста случаи е по-правилно да се определи като ..."виолето-розов час"...



                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          В неделя въпреки мрачното и доста неподходящо време за снимане, към обяд не издържах, натоварих се на джипката и хайде на обиколка до яз. Чаталка.Многократно съм минавал от там, но никога не съм се отбивал до самия язовир/всъщност то язовир няма, а са няколко отделни езерца, т.като проекта за изграждането на язовира от времето на дядо Тошо е изоставен.../
                          Все пак от време на време положението със светлината се подобряваше и щракнах някой и друг кадър.Разбира се...увлечен от гледките които не бях виждал досега щракнах и доста кадри, без да има подходящата светлина, но...какво да се прави..."сърце юнашко не трае"...
                          Ще постна все пак няколко кадъра, за да си ги имам тук...







                          Пролетта ясно се вижда, че идва...



                          А есента и зимата ще трябва да и отстъпи...



                          Зеления килим от наболите жита, просто не може да му се устои...



                          Дори те кара да слезеш от високия бряг и да направиш снимка от ниска гледна точка...



                          Простор, свобода, въздух релакс...това са думите които са подходящи за онази атмосфера...



                          Това е приятели...колкото толкова!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            В неделя... до яз. Чаталка.

                            Ей това е изключително подходящ гьол за разни водни пернати. Пробвай да отидеш по-рано сутрин.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Мда...отидох да видя дали има нещо такова подходящо за фото-лов.Гьола става, но не видях никъде никакво пернато от характерните за този тип места.
                              Единственото пиле, което се завъртя докато бях там беше мишелов, но той кряскайки мина доста високо и съответно снимките не стават...
                              От водните пилета ни следа...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Снимките, както винаги са върха. Само да питам, къде излови тази чапла в зеленото?
                                WR 250 F, KLX 450 R

                                Нито съм вреден,
                                нито излишен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X