Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Идеални, браво! Пробвал ли си с camera raw или lightoom да им оправиш изкривяването? Те си имат пресети за различните обективи и се справят не лошо.

    Позволявам си да пусна един бърз тест, ако имаш против го махам.. Изправял съм го ръчно и после само с Content Aware Fill съм напълнил дупките, за да не се кропва (затова има двоен уотърмарк):
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5423_straight.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5633177
    Последно редактирано от ntashev; 05-01-15, 11:16.
    'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Пробвал съм, но изправянето не винаги е колкото трябва.Отделно от това се получават едни изкривявания примерно в прозорците на кулата в ляво и тя започва да изглежда неестествено изправена...
      Затова предпочитам да успявам да заснимам почти изправени, а лекия наклон го приемам повече като екстра на ултраширокия обектив, отколкото като дефект...
      В цитирания от теб кадър обаче има друг дефект...Дървото в дясно е смачкано/в смисъл изглежда доста по-ниско от реалното/ от ъгъла на обектива.Иначе си е изправено, но...смачкано...Не знам това дали може да се поправи, говорим без прекалено отваряне на кушия де...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        За съжаление и аз не знам дали толкова широко може да се изправи въобще, без да си рисуваш половината кадър, да не говорим, че ако е си съвсем перпендикулярно на обектите става криво и по другите оси..... но пък кривото си има своя чар в определени ситуации Другият вариант е на по-дълго и после сглобка, ама това отива вече в друга тема
        'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Малко снимки от днешния невероятен залез над Ст. Загора.Връщайки се от работа видях представлението на майката природа и не издържах...Малко импровизирано и в последния момент, но колкото толкова...















          И накрая един кадър сниман в клин.Комбинация от три кадъра с различна експозиция.Мисля, че не се получи зле, въпреки, че снимах от ръка и беше вече доста тъмно.
          Вие какво мислите за него...



          П.П. Гоблин сега ще ме настъпи за този кадър, но наистина се опитвах просто да направя един истински HDR, а не да надувам цветове и да правя анимации...Просто това се получи като най-добър вариант при обработката.

          Поздрави приятели!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Снимките са страхотни! А последния е като кадър от анимационен филм, малко абстрактно и всъщност реалистично. Ефектно...
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Тия облаци ти ли ги рисува или така си бяха, бре? Мислех че само дъждовни гори снимаш, дето все ме пращат към "Утро в сосновом лесу" на Шишкин.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Тия облаци ти ли ги рисува или така си бяха, бре? Мислех че само дъждовни гори снимаш, дето все ме пращат към "Утро в сосновом лесу" на Шишкин.
                Хаха...няма бре...така си бяха.Само ги запечатах с техниката...
                П.П.На живо беше нещо много величествено.Тук надали се усеща и половината от изживяното на място!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  В последно време нещо хич и не ми остава време за снимане.Все пак понеже ми се отвори възможност на тазгодишното издание на Националната среща -"Стара Загора и приятели" да поснимам втория ден ще посна някои от кадрите тук.
                  Времето беше крайно отвратително.Валеше, беше облачно и на моменти мъгливо...в един момент пък изведнъж силно изпече и така...
                  Все още се опознаваме с новата техника и вероятно на доста места ще ми куцат кадрите, но...каквото такова.
                  П.П.Между другото...не съм писал специално в темата за "Да се похваля", но от седмица придобих съвсем импулсивно и още един обектив...70-300 VR.Честно да ви призная не вярвах, че за тия пари, може да има толкова добър и качествен обектив.По-надолу съм постнал и няколко кадъра с него.Не че беше подходящ за целта, ама ей така...за пробата ...


















































                  Едно отклонение...Бат Весе, следващите кадри на Тойотата са с въпросния нов дълъг обектив.Последните дори са на 220 и 300мм.
                  Според мен пък и за тия пари е направо разкош... !!!






















                  И накрая една панорамка на по-голямата част от затвореното трасе.




                  Не съм обработвал съвсем детайлно кадрите, защото бързах да ги постна в темата за събора, но...колкото толкова!
                  Поздрави приятели!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    С какъвто и обектив да снимаш, веднага си проличава че е снимано с Никон. Тия отровни оттенъци на червеното и зеленото само там ги има. Иначе браво за кадрите, нищо, че са направени набързо. Винаги ме е впечатлявал близкия план при такива мероприятияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:36_1_11.gif
Прегледи:25
Размер:18.6 КБ
ID:5638733!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      С какъвто и обектив да снимаш, веднага си проличава че е снимано с Никон. Тия отровни оттенъци на червеното и зеленото само там ги има. Иначе браво за кадрите, нищо, че са направени набързо. Винаги ме е впечатлявал близкия план при такива мероприятия[ATTACH=CONFIG]774673[/ATTACH]!
                      Благодаря, беше мрачно и валеше на моменти доста стабилен дъжд, та снимането ставаше за секунди и се криеше техниката.Отделно пък джипките бяха в постоянно движение и...абе беше купон.Добре, че и тялото и обектива са прахо и водозащитени...
                      П.П.можеш ли да дадеш някой кадър за сравнение относно отровните оттенъци...да не би аз нещо при обработката да се престаравам и да я бъркам там, а да не е проблема в Никон-ското тяло...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Браво Любо, както винаги страхотни кадри. Честито за придобивката, и някой ден трябва да ги премерим кой ще е по Убав - 70-300VR или канонския 70-200.
                        Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Предпоследния с препечената(според мен де)лента за очертаване на трасето и пред-предпоследния с препечените якета на колегите горе в дясно. Естествено напълно възможно е и мониторът ми да ме лъже, но все пак.....
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Предпоследния с препечената(според мен де)лента за очертаване на трасето и пред-предпоследния с препечените якета на колегите горе в дясно. Естествено напълно възможно е и мониторът ми да ме лъже, но все пак.....
                            Имаш предвид предпоследен този преди панорамката нали..., ако да и визираш в дясно исветляването на зелената лента, то ...май няма да е проблема нито в мен , нито във фотото.Просто лентата е усукана и част от нея гледа не странично, а нагоре.Валеше дъжд и беше мокра и съответно...светлите петна са отражението от мократа лента, просто няма как да се избегне...поне според мен де...
                            Принципно не знам дали един поляризатор в случая нямаше да обере отблясъка и да пооправят нещата, но...държа да отбележа, че никакъв филтър не съм използвал в горните снимки.
                            За пред-предпоследния кадър/поне този за който аз си мисля де/онзи с близкия план на Тойотата като катери баира към финала/, при мен нищо не изглежда изгоряло в дрехите на момчетата в десния ъгъл/говорим за момчетата с червеното и зеленото облекло/.Може би трябваше още малко софтуерно да си поиграя с зеленото яке и да го наситя/интересното е, че се насища като усилиш синьото а не зеленото/, но пак казвам...не съм се задълбочавал много, защото тези кадри са по-скоро репортажни/т.е да предадат инфото за мероприятието/ и не съм търсил перфектна обработка, а само такава да ги бива горе-долу...
                            П.П.Дано да съм разбрал правилно кои кадри си имал предвид...

                            Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                            Браво Любо, както винаги страхотни кадри. Честито за придобивката, и някой ден трябва да ги премерим кой ще е по Убав - 70-300VR или канонския 70-200.
                            Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение

                            Пламене, винаги можем да сравним обективите.Имай предвид, че въпросния 70-300 на никон е доста евтин обектив и доста тъмен/F4.5-5.6/, но пък за снимане сред природата според мен е перфектен.Невероятно рязък от 70 до почти 250мм./всъщност и на 300 е почти перфектен и само с леко добавяне на рязкост след това софтуерно и кадъра става много добър/, и е много лек/750гр./, което пък го прави удобен за носене на гръб по планините и горите!
                            Поздрави!
                            Последно редактирано от lubashki777; 03-02-15, 16:59.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Пламене, винаги можем да сравним обективите.Имай предвид, че въпросния 70-300 на никон е доста евтин обектив и доста тъмен/F4.5-5.6/, но пък за снимане сред природата според мен е перфектен.Невероятно рязък от 70 до почти 250мм./всъщност и на 300 е почти перфектен и само с леко добавяне на рязкост след това софтуерно и кадъра става много добър/, и е много лек/750гр./, което пък го прави удобен за носене на гръб по планините и горите!
                              Поздрави!
                              Любо, приеми го като шега, снимките са станали супер, макар че за за теб обектива е евтин, добре си ги нащракал и обработил, и като приемем и факта, че форумния софтуер допълнително смачква кадрите, това което си постигнал е 200 по десетобалната система!
                              Поздрави!
                              Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Близките кадри кефят!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X