Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Имаш ли ръководство за туй чудо? Имам едно, естествено на руски. Ако ще ти върши някаква работа да ти го метна.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Имаш ли ръководство за туй чудо? Имам едно, естествено на руски. Ако ще ти върши някаква работа да ти го метна.
      Имам на български, ама е 300 страници и макар да е обяснено горе-долу добре, все пак има някои работи които си искат донапасване с броя кадри, за да знаеш във всяка една ситуация като условия кое ще ти върши повече и по-добре работа.
      П.П. Странна трудност изпитвам...На D5100 повечето опции са софтуерни/т.е. има по-малко хардуерни бутони и всичко става с менюто и джойстика/, а сега с това тяло има една камара хардуерни бутони/част от тях не надписани и трябва да се помнят за какво са/, с които работата става съвсем по различен начин.
      Ама...ще му свикна...къде ще ида...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Като се бориш с фокуса - предполагам вече си разбрал за вариантите Release/Focus - т.е. при единичен и следящ фокус дали да се мъчи да фокусира или да бърза да снима - ако не си ги разгледал и си го ресетнал - то тогава при снимане на следящ фокус вероятно по заводски настройки е на Release и от това може да ти бяга фокуса на някой снимки. Другото е, че това тяло има и настройки са наместване на фокуса (Setup Menu -> AF fine tune)- т.е. можеш да си снимаш една линийка и да си провериш дали и колко ти бяга фокуса за всеки обектив и в самото тяло да си ги компенсираш. На моето примерно (D300) на 40мм Макро на 2.8 фокуса бягаше с почти 5мм, което за макро означава, че известно време нямах ни една снимка на фокус .


        PS: Това с изкараните бутони е невероятно благо, само да им свикнеш един път, както и вторият дисплей отгоре... аз като хвана нечий апарат с 2-3 копчета и се чудя какво да го правя
        'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
          Като се бориш с фокуса - предполагам вече си разбрал за вариантите Release/Focus - т.е. при единичен и следящ фокус дали да се мъчи да фокусира или да бърза да снима - ако не си ги разгледал и си го ресетнал - то тогава при снимане на следящ фокус вероятно по заводски настройки е на Release и от това може да ти бяга фокуса на някой снимки. Другото е, че това тяло има и настройки са наместване на фокуса (Setup Menu -> AF fine tune)- т.е. можеш да си снимаш една линийка и да си провериш дали и колко ти бяга фокуса за всеки обектив и в самото тяло да си ги компенсираш. На моето примерно (D300) на 40мм Макро на 2.8 фокуса бягаше с почти 5мм, което за макро означава, че известно време нямах ни една снимка на фокус .


          PS: Това с изкараните бутони е невероятно благо, само да им свикнеш един път, както и вторият дисплей отгоре... аз като хвана нечий апарат с 2-3 копчета и се чудя какво да го правя
          Разгледах всички режими/те до някъде се препокриват с режимите от старото тяло/ и съм си настроил режима аз.
          Към момента избрах режим AF-A /при него апарата автоматично започва да мести фокуса ако се размести по кадъра фокусирания обект, а ако стои неподвижно фокуса си остава на него-също така и снимане не може да се реализира ако обекта не е на фокус!/ и също избрах режима с 51 точки за автофокус/при него аз ръчно посредством джойстика си местя фокусната точка където си поискам по кадъра/.Пробвах и с автоматичен режим/там фотоапарата сам избира къде де фокусира-обикновено това са най-контрастните зони в кадъра/, но при кадриране обикновено се налага няколко пъти да се натиска спусъка наполовина, за да избере фотоапарата да фокусира евентуално там където искам аз.Затова по-добре аз да си избирам ръчно къде да ми фокусира.
          Предстои ми да направя тест на обективите с които разполагам за фронт или бек фокус и именно с гореописаната функция /AF fine tune/ да коригирам ако има нещо фрапиращо, макар, че за сега при грубите опити да фокусирам различни точки в кадъра...фотоапарата си мести фокуса и обикновено те са си на фокус след това...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Не говоря за режимите на фокуса, а за менютата
            a1 AF-C priority selection (което го има и на D5100)
            a2 AF-C priority selection (което го има само на новия)
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:custommenus.gif
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5612714
            които може да се настроят така, че да позволят апарата да снима, без да е хванал задоволителен фокус, пък ти да си мислиш, че щом щрака, значи е на фокус.
            'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
              Не говоря за режимите на фокуса, а за менютата
              a1 AF-C priority selection (което го има и на D5100)
              a2 AF-C priority selection (което го има само на новия)
              [ATTACH=CONFIG]742134[/ATTACH]
              които може да се настроят така, че да позволят апарата да снима, без да е хванал задоволителен фокус, пък ти да си мислиш, че щом щрака, значи е на фокус.
              Да...разбрах те напълно.Настроил съм го на режим AF-A и при този режим няма опция да се възпроизведе снимане, ако не е на фокус обекта!
              Знам за другите положения/и на d5100 имаше възможност да се направи снимки без да е фокусирал фотоапарата...т.е. натискаш и снимаш задължително с или без фокус/.
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Значи аз не съм те разбрал Почвай да щракаш тогава, че на мен напоследък не ми остава време, пък ми се гледат хубави снимки
                'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Да постна няколко по-читави кадъра с новото тяло.Имам някакъв проблем с фокусирането по целия кадър и все още не мога да разбера откъде идва всичко, но затова си има отделна тема, та...ето и няколко сносни като качество снимки от вчерашния залез...











                  Това е от мен за сега.Дано открия в скоро време причината за проблема с фокусирането....
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Що не спретна некое ХДР-че? Тоя Никон май правеше по 5 кадъра при AEB.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Що не спретна некое ХДР-че? Тоя Никон май правеше по 5 кадъра при AEB.
                      Ами това е на връщане от работа и нямах статив.Фотото го мъкна всеки ден с мен от известно време, защото като ми остане време го разцъквам и правя тестови снимки заради проблема със Сигмата.
                      Та така...видях залеза и просто спрях без подготовка, а HDR и то от 5 кадъра без статив в това тъмно време си е безмислено...
                      п.П.Между другото долу мога да го изсветля още доста, като горе да го запазя почти същото, ама реших, че така по ме кефи...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Един според мен труден за заснимане кадър.Снимано е без никакъв филтър с Никор 18-105.


                        Само да вметна, че долу беше тъмно почти като нощ...
                        Поздрави!
                        Последно редактирано от lubashki777; 01-10-14, 19:58.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          И за заснемане е труден, и за обработка после
                          Добре си се справил
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Бравос!!! Хубав апарат си взел
                            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              И за заснемане е труден, и за обработка после
                              Добре си се справил
                              Благодаря.

                              Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                              Бравос!!! Хубав апарат си взел
                              От къде ли го придобих...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Малко кадри и от Загора Трофи , които направих в неделя.Някои от тях са заснети при много трудни условия/говоря основно първите, които са правени в едно тъмно дере-със светкавица не ставаше, а джиповете си се движеха и то с доста бързи на моменти маневри-специално за тия кадри ще очаквам мнения от вас/











                                На следващия кадър при пост обработката се заиграх и докарах есенен пейзаж...обаче пък ми хареса как се получи и го оставих така...











                                Следващите са от затвореното трасе и там нещата са вече доста по-лесни...











                                За финал още един според труден кадър.Трудността му идва от това, че колегата, който държеше купата, която снимах му мърдаше ръката, в следствие на това много трудно излъгах фотоапарата да фокусира през дупката на малкия обект и за капак...купата беше огледална и аз определено не трябваше да се виждам като отражение.Имаше и още един аспект, който беше пък направо черешката на тортата ...билото на баира отсреща исках да го изравня с билото, което отразяваше купата зад мен, така, че да не се разминават...
                                Признавам, че направих поне около 5-6 кадъра, на всеки един от които все нещо му куцаше, но все пак мисля, че успях...Вижте...



                                Това е от мен приятели.Все още свиквам с новото тяло така, че...не ме подлагайте на опустошителна критика.
                                Все пак ще се радвам на мнения как ви изглеждат първите опити с новото тяло.
                                П.П.Забравих...всичко от-до е снимано с Никор 18-105.
                                П.П.П. Може те ли да предположите първите снимки от дерето на какво исо са снимани?
                                Ама наистина искам да се опитате да предположите гледайки кадрите, а не човъркайки по екзифи и софтуери/то май след обработката не се вижда екзифа де , ама аз да кажа/
                                Поздрави приятели!
                                Последно редактирано от lubashki777; 02-10-14, 06:49.
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X