Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Страшни снимки колега. Пейзажните как ги снимаш? В смисъл с брекетинг -> HDRI -> пост обработка или просто мъчиш RAW файла. Питам, защото при първия вариант с наслагване на експозиции се получава това гадното хало/светене около ръбовете с голям контраст - например на тази снимка: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0452.jpg
Прегледи:1
Размер:822.5 КБ
ID:5587432, или на "Преди бурята" по-надолу.
    Интересно ще е ако някой има вариант, в който се избягва този гадния ефект. Аз за момента например си тонирам отделно всяка експозиция, и после ги маскирам във фотошопа, обаче си е играчка, пък и с такъв дребен детайл, като клечките на снимката определено ще падне мъка.. дори не съм убеден, че ще има търсеният ефект накрая. Ей това е по тая метода. Просто споделям, защото определено хващаш готини моменти и е жалко да има дефекти от този тип.
    'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Извинявам се за късния отговор, но нещо, ...чак сега видях, че има писано тук
      Та на въпроса...HDR почти не правя/само в много редки случаи, когато небето изгаря, а аз трябва да направя кадър задължително/.В 99% от случаите както казваш...просто "мъча RAW файла"
      По въпроса за гадния ефект...ами нямам точен метод за избягването му.Просто при пост обработката се стремя той да е в по-слаб/да го няма е трудно...не и ако искаш да постигнеш определена визия на кадъра/.
      На посочената снимка обаче, освен от обработката, този ефект се подсилва и от това, че слънцето залязва точно зад тъмния обект и реално там около неговите граници, самото небе започва да изсветлява и се получава още по-голям контраст , което засилва нежелания ефект.
      Та така...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Любо, улучил си невероятен момент

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Благодаря, радвам се , че ти харесва Ванка
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Малко снимки от вчера.Не съм излизал специално за снимане,...просто взех фотото с мен, докато вършех друга работа.
            Пролетта беше навсякъде...







            Изглед към Ст. Загора...







            Иска ми се да направя нарочни кадри на макове, с хубав заден план и в подходящото време...Само дано не прецъфтят докато се наканя...
            Поздрави.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Удри малко по главата тоя червен канал, че разваля разкошните снимки. При мене почти всички макове са прегорели червени петна.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Мда...намалях го червеното, но иска още малко...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Маковете са готини, ама са много капризни за снимане. Хубави кадри, браво!
                  По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    На всички снимки ми идва в повече шарпнеса... чак боде.

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Има прекалено много малък детайл и затова ти боде очите шарпнеса.Трябваше да го направя с по-малък процент...
                      Отделно и самия обектив е доста рязък и изкарва по принцип повечко детайл.Трябва да го имам предвид... благодаря!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        с тези снимки на макове се свалят жени.
                        Колкото по божествено красиво е нещо,толкова по безбожно скъпо е...

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Е ти що мислиш, че е семеен от толкова време!!!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Е ти що мислиш, че е семеен от толкова време!!!
                            Хахаха...абе нямам спомен баш макове да съм снимал на жената, ама...
                            Радвам се , че ти харесват маковете acid rain ​!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              Аз на времето свалях със снимки от Флората, голяма красота, като картички бяха...
                              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Здравейте приятели, не ми остава много време за снимки напоследък, което хич и не е добре...
                                Затова и когато излезнах в отпуска и изкарах едни невероятни 4 дни в Родопите така се отпуснах със снимането, че сега имам...16гб. снимков материал за преглеждане и обработка.
                                За съжаление обаче...отново се върнах в натовареното си и изморително ежедневие и...снимките от отпуската ще се проточат.
                                Затова и реших все пак да постна малко кадри от едно минаване пътьом покрай красиво място.
                                Та ето за какво не устоях и се отбих от пътя да щракна някой и друг кадър.





                                Този не се въздържах и го...кропнах доста. Получи се обаче добре...



                                Обичам простора и макар и не съвсем подходящото време за снимане, не се сдържах и направих няколко кадъра и на безбрежните житни поля.











                                Преди време имах мерака да направя кадри на макове/говорим в подходящото време и на подходящото място/, но...така и не намерих време, когато им беше силата.Следващите кадри са малка компенсация за пропуснатото...





                                Следващия кадър е дори вече...подарен . На голям екран изглежда наистина впечатляващо.





                                Лавандулата всъщност беше и основната причина, за да се отбия от пътя и да поснимам.Освен красотата и...бях заобиколен и от невероятно приятно ухание...направо супер.











                                Толкова, ама...обещавам да се постарая по-скоро да постна кадри от Родопите и след това от Китен.
                                Поздрави на всички!
                                Последно редактирано от lubashki777; 18-07-14, 07:27.
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X