Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи дрон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на първи дрон

    По принцип не съм голям талант във фотографията , но поради естеството на работата ми, искам да си купя дрон.
    Основната идея е да снимам лодките, които продавам "на вода"... Засега правя клипчета само с телефона и имам до няколко хиляди гледания в йтюб, но ми се иска повече
    Ще съм благодарен за насоки за конкретни модели или поне проверен магазин, където да получа добър съвет...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Какъв ти е бюджета? Нов или втора употреба?
    На каква дистанция трябва да може да лети?

    Коментар


    • #3
      не мога да ти кажа какъв да си купиш, но от скромния ми опит с моя, гледай да има команда "върни се при мен" /ако изобщо има такава опция де, не знам/ защото моя докато се учех да го управлявам го забих в земята надалеч от мен и не го намерихме след цял ден търсене.



      е, след месец го донесе местния овчар, но това е по-скоро изключение.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        По принцип, желателно е предварително да си избереш какво ти е приоритет и какъв е бюджета. Примерно DJI като марка, надеждни са и лесни за боравене, може да погледнеш моделите Mini2 и разновидностите на Mavic, някои вървят с комплект допълнителни батерии под името Fly More.

        Други добри марки са Autel EvoII, Parrot Anafi, PowerVision PowerEgg Explorer. Има и водоустойчив дрон на PowerVision, PowerEgg Wizard, облича се и му се слагат ски за да работи в дъжд и да се приземява на вода.

        Като качества може да търсиш камера с гимбал, стабилизиране във вятър, заобикаляне на препятствия и следене на фотографирания обект. Решаваш какво качество снимки те задоволява и дали искаш приближение/зум или снимки по здрач. Замисляш се и за живота на батерията, примерно до към половин час.

        Най-евтиния вариянт ще е нещо като Ryze Tello, ако те урежда камера 5МР, батерията за десетина минути и обхват е 100м.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          По принцип не съм голям талант във фотографията , но поради естеството на работата ми, искам да си купя дрон.
          Основната идея е да снимам лодките, които продавам "на вода"... Засега правя клипчета само с телефона и имам до няколко хиляди гледания в йтюб, но ми се иска повече
          Ще съм благодарен за насоки за конкретни модели или поне проверен магазин, където да получа добър съвет...
          Тедо, ако ще работиш основно на вода, препоръчвам ти този SwellPro Waterproof Splash Drone. Аз им сменям електрониката, ама и стандартната е ОК, има и аксесоари да ловиш риба с него.
          Ползваме ги от години, още от първата генерация. Излита и каца на вода, дъжд, сняг. И да падне, си плува докато го събереш. Има евтини части.

          Ако искаш по-универсален и лесен за работа - всичките DJI стават. Ама далече от влага и вода...
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • Тедо /LJ73/
            Тедо /LJ73/ коментира
            Редактиране на коментар
            Много полезна информация. Има ли ги в София или трябва да се поръча от чужбина?

        • #6
          аз да си питам за моето, тези по-скъпите имат ли команда "върни се при мен" т.е. нещо като автопилот ?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Веско
            Веско коментира
            Редактиране на коментар
            Абсолютно всички имат RTL команда - връщане от където са излетяли. Автопилота (flight controller) е основен блок във всеки дрон, без него няма как да лети.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Е, моят няма -той по-скоро прилича на евтина играчка, сигурно затова. И да изпреваря въпроса, не, не мога да кажа модел - на село е, където го загубих през м. август.

          • Веско
            Веско коментира
            Редактиране на коментар
            Говорим за редовна техника, не за играчки

        • #7
          Не съм пилот на дрон, но функцията за автоматично връщане може да ти помогне само ако седиш на едно място, което ГПС е запаметил. В случая на Тедо, тази функция няма да върши работа, но наличието й по принцип си е удобство. Иначе има китайчета до 5-600 лева, които са оборудвани с почти всички функции, но продължителността на полета е не повече от 15-тина минути. Почти всички китайски компании, правещи телефони, правят и дронове или поне такава информация се носи из нета. Естествено за по 5-6-7 000 лева и нагоре има чудесии, които носят и пълноформатен апарат на борда с подходящата стабилизирана стойка.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #8
            Гледам в емаг има DJI Mavi Mini с допълнителна батерия за около 800лв... Мисля, че като за проба е добър избор (да не ме е много яд, ако (като) го строша)?
            Някой може ли да сподели отзиви от първа ръка?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #9
              Ей този модел https://youtu.be/IM6od1FTPPE
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • rosen_offroad
                rosen_offroad коментира
                Редактиране на коментар
                Аз съм пълен лаик и съм виждАл дрон на филмче само ама .....

                Как точно дрона лети при вятър? Край водните басейни е задължителен мисла....

                В този ред на мисли не е ли по добре да е нещо по тежичко а не 200 грама като туй чудо снимано в идеален безветрен ден?

            • #10
              Играчките са затова, да се трошат лесно
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #11
                Веско, ти от чужбина ли си ги поръчваш тези водоустойчивите или имат представител в БГ?
                И още един важен въпрос - гледам, че са бая големи - трябва ли някакво разрешително? Как стоят нещата в Гърция?
                Един от основните плюсове на оня малкия мавик е, че е в най-ниската категория на теглото и /май/ няма ограничения...
                Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 03-01-21, 12:41.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #12
                  Интересна ми е темата за дроновете откакто видях клип как дрона автоматично следва собственика си.

                  Имам Няколко много лаишки въпроса:
                  1. Как става връзката м/у камерата и телефона, който се ползва за монитор и на какво разстояние работи устойчиво?
                  2. Как дрона "вижда" препятствия като клони на дървета клатени от вятъра когато автономно се прибира?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Веско, ти от чужбина ли си ги поръчваш тези водоустойчивите или имат представител в БГ?
                    И още един важен въпрос - гледам, че са бая големи - трябва ли някакво разрешително? Как стоят нещата в Гърция?
                    Един от основните плюсове на оня малкия мавик е, че е в най-ниската категория на теглото и /май/ няма ограничения...
                    Аз ги внасях от производителя в Китай, заради странната конфигурация, която трябваше да се постигне.
                    По Евро законодателството за всичко над 250 грама трябва лиценз, валиден в съответната държава.
                    Аз морския Splash Drone съм ползвал в морето, да приводнява и "гледа" под водата. Където няма хора и да пречи на някой, в Гърция също. Класът му е 450, като на DJI Phantom. Полетна маса 3 кг.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Интересна ми е темата за дроновете откакто видях клип как дрона автоматично следва собственика си.

                      Имам Няколко много лаишки въпроса:
                      1. Как става връзката м/у камерата и телефона, който се ползва за монитор и на какво разстояние работи устойчиво?
                      2. Как дрона "вижда" препятствия като клони на дървета клатени от вятъра когато автономно се прибира?
                      Връзката е с радио модул, използващ WiFi спектъра в двата банда. Различните фирми имат различни решения. DJI моделите работят добре на няколко километра. Професионалните на десетки километри, с външни антени. По закон, лицензираните граждански пилоти могат да работят само при пряка видимост към машината. При дълги трасета работят няколко пилоти, и си предават управлението.

                      "Автономното" прибиране обикновено става на предварително определена, по-голяма височина, за да се избегнат ниските препятствия. Приличните машини имат отвсякъде сензори - оптични и ултразвукови, с които могат да избягват и заобикалят препятствия, когато се наложи.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #15
                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        Аз морския Splash Drone съм ползвал в морето, да приводнява и "гледа" под водата...
                        Снощи гледах едни юнаци ползваха "подводен дрон" - мини подводница... Обаче беше с кабел - вероятно под водата няма добър обхват на радиосигнала? Ей такива играчки https://youtu.be/8A2bvbV3Wx4
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • Пенчо
                          Пенчо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Под водата радио - няма как да стане. Сонар - евентуално, ама не съм чувал..

                          С Алекс Марков, консултира ли се?
                          Последно редактирано от Пенчо; 03-01-21, 20:03.

                        • Веско
                          Веско коментира
                          Редактиране на коментар
                          За дълбоки огледи, когато няма водолаз да гледа и снима, ползваме подводен дрон - Chasing Gladius. Той има буй, който е свързан с кабел 100 метра до дрона, от буя си е нормална радиовръзка.
                          Последно редактирано от Веско; 03-01-21, 20:53.

                        • Веско
                          Веско коментира
                          Редактиране на коментар
                          летящата машина Splash отива бързо докъдето трябва, и потопява само камерата, което дава доста добра картина в зоната на видимостта.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X