Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за семеен фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: съвет за семеен фотоапарат

    Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
    Хммм нещо настройките ? Като гледам снимките, все едно с гсм ми са снимани
    Мии... Бяха си Хавтоматичните...

    Коментар


    • #77
      До: съвет за семеен фотоапарат

      Аз съм с FZ7 и за сега не виждам смисъл да го сменям, но ако тепърва се купува панасоник, най-правилният избор в момента е FZ18. Не много по-скъп от FZ8, а си заслужава всяка стотинка отгоре. С по-добър обектив и малко по-евтин от FZ50, само дето зума и ръчния фокус са си по-неудобни, но за сметка на това размера е по-оптимален.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #78
        До: съвет за семеен фотоапарат

        Доволен съм много от Канона, пробвал съм да снимам само на автоматичен режим и с други фотоапарати, но канон като че ли най-добре си върши работата за аматьори като мен. Сравнявал съм снимки, които съм качвал на компютъра от различни фотоапаратчета, правени от такива като мен примерно на сватби на открито и после в заведение и съм стигнал до извода, че от каноните по-успешно няма. Може да имат много други кусури, но пак да се повторя, за мен фотоапаратчето има зум и бутон за снимане.

        Прегледах и панасониците, но не знам защо ми се струват много големи тези сапунерки, а мой познат имаше панасоник, с повече пиксели от моя с 10х зум и правеше по-лоши снимки от моята щракалка /пак на авто/.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #79
          До: съвет за семеен фотоапарат

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Силно ме разочарова братчето му DMC-LZ5
          Двете фотки изобщо не са близки роднини, по-скоро са далечни родственици - по-горе друг колега го беше описал мн.добре - матрица, качество на обектива, скорост...
          На твоя явно му има нещо - мн.кофти снимки - още ми се търкаля из шкафа един ЛЗ2 - определено си прави добри снимки за спомен - да не си го купувал от Павильона, или е RB - не че се различават де...
          Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
          WSBO

          Коментар


          • #80
            До: съвет за семеен фотоапарат

            Относно мнението за Панасониците от серията ФЗ /аз имам ФЗ 5 и не смятам да го менкам за по-нов/ - най-доброто си остава ФЗ 30 - но вече трудно се намира, а и колегата не ще да дава толкова пари.
            А Цанонците са прави - техните фотки наистина стават за семейни фотоапарати /макар и по-скъпи от Паналайката/, а профи снимките остават предимно за НИКОН!
            Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
            WSBO

            Коментар


            • #81
              До: съвет за семеен фотоапарат

              Първоначално публикуван от pat66 Преглед на мнение
              да не си го купувал от Павильона, или е RB - не че се различават де...
              На него пише made in Japan, a e купуван от САЩ, но... почти нищо не знам за историята му преди да дойде у мен.

              Коментар


              • #82
                До: съвет за семеен фотоапарат

                ухапа ме мухата, обаче колкото по чета, толкова по се обърквам...

                ето какво гледах днес:

                CANON SX 100 всичкото му добре, ама няма визьор но пък е доста компактен

                CANON A 710 и 720

                Olympus SP 510

                TZ 4 / TZ 5 / FZ8 хубаво, ама са с литиеви батерии.... засега предпочитам с 2АА

                FUJI S 5700 и S5600


                лудница незнам защо, ама ми хващат окото все такива с големи обективи.... дето приличат на лентови, верно че са големички, ама другите ми приличат на табакери

                минимални изисквания като за семеен апарат:

                хубава оптика (поне над 6Х)
                оптичен стабилизатор
                да прави прилични снимки вечер в затворено помещени, на слънце всичките го могат
                хубаво макро
                2АА батерии
                сравнително компактен
                до към 500 лв.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #83
                  До: съвет за семеен фотоапарат

                  Като изключим цената, май твоят апарат е CANON Powershot S3 S5 IS. Аз за разлика от теб, не се колебах дълго... просто прерових нета и след няколко часа се сдобих с такъв...

                  П.П. Сега обаче се оказа, че ще си купувам още куп неща за него... ровя из ибей и какво ли не откривам... допълнителни филтри, разни интересни приставки към обектива, които го правят от широкоъгълен, та до х36 оптичен зум... в голям филм се вкарах...
                  Последно редактирано от giorgio; 11-06-08, 16:35.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #84
                    До: съвет за семеен фотоапарат

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    ухапа ме мухата, обаче колкото по чета, толкова по се обърквам...

                    ето какво гледах днес:

                    CANON SX 100 всичкото му добре, ама няма визьор но пък е доста компактен

                    CANON A 710 и 720

                    Olympus SP 510

                    TZ 4 / TZ 5 / FZ8 хубаво, ама са с литиеви батерии.... засега предпочитам с 2АА

                    FUJI S 5700 и S5600


                    лудница незнам защо, ама ми хващат окото все такива с големи обективи.... дето приличат на лентови, верно че са големички, ама другите ми приличат на табакери

                    минимални изисквания като за семеен апарат:

                    хубава оптика (поне над 6Х)
                    оптичен стабилизатор
                    да прави прилични снимки вечер в затворено помещени, на слънце всичките го могат
                    хубаво макро
                    2АА батерии
                    сравнително компактен
                    до към 500 лв.
                    Визьорите не ги гледай. В този клас на всичките са микроскопични дисплейчета, а не гледаш през обектива. По-добре да си ползваш този отзад.

                    От изброените фаворитите са Панасоник FZ серията(TZ са много зле според мен) и Фуджитата. И двете обаче са с компромис спрямо изискванията... Панасоника не е с АА батерии, според мен това е по-скоро предимство, но ти си знаеш... Фуджито няма стабилизация, но за сметка на това има много безшумна(като за този клас) матрица и можеш да правиш хубави снимки на по-високо ИСО, което донякъде компенсира нещата.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #85
                      До: съвет за семеен фотоапарат

                      Според мен един добър избор на фотоапарат за всеки ден е:

                      http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

                      Алекс Марков ми обърна внимание и се зачетох по разните ревюта... пишат доста добри отзиви... май си заслужава...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #86
                        До: съвет за семеен фотоапарат

                        Проблемът напоследък с фотоапаратите е че абсолютният лидер Канон силно забави вкарването на нововъведенията защото и така държи безапелационно първото място... и започнахме да гледаме разни други фирми които в опитите си да заемат място гледат да вкарат технологии които лидерите нарочно задържат...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #87
                          До: Съвет за семеен фотоапарат

                          Малко уточнения:
                          1. "хубава оптика поне над 6х" е противоречащо си твърдение! Хубавите и истински оптики обикновено са максимум до 4.5х. Колкото по-голямо е увеличението, толкова повече фокуса отива по дяволите, появяват се и паразитни явления по ъглите... Т.е. на апаратчето, предложено от Алекс Марков и Венци Петров, оптиката може и да е хубава, защото е 3х.

                          2. Хубави снимки вечер в затворено помещение се правят от високия клас фотоапарати. От такива под 500 лева хубави снимки на тъмно не очаквай! Просто ще останеш излъган.

                          Като най-добро сред НЕ-DSLR-ите засега се очертава Canon G9, който поддържа и външна светкавица, RAW-формат и почти всички функции на големите си събратя. Хм, цената му у нас е 999 лв., но от щатите може да се докара за около 600 лв. (Ако намериш кой).
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #88
                            До: Съвет за семеен фотоапарат

                            професионалните обяснения само ме объркват..... а като чета по фотофорумите ставам разноглед. имам си два лентови апарата и с тях правя по-добри снимки, но разправията с лентите, промиването, изваждането и после сканиране..... не си заслужава. даже съм забравил вече как се снима с ръчни настройки

                            ще си набележа 4-5 модела най-много и ще пообиколя по магазините да видя кой най-добре ще ми пасне в ръката......... в крайна сметка, аз съм лаик и едва ли ще усетя тънките разлики между разнообразието.

                            то вярно че си зависи от оператора повече, но тук пиша, за да чуя мнението на колегите с какво снимат лично и от какво са доволни
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #89
                              До: съвет за семеен фотоапарат

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Според мен един добър избор на фотоапарат за всеки ден е:

                              http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-0

                              Алекс Марков ми обърна внимание и се зачетох по разните ревюта... пишат доста добри отзиви... май си заслужава...

                              Венци, аз съм с f100fd, f50fd май е най-зле от фуджитата, по-добре 30-31 отколкото 50, 100 си е направо прекрасен - фен съм му!!!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Съвет за семеен фотоапарат

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                1. "хубава оптика поне над 6х" е противоречащо си твърдение! Хубавите и истински оптики обикновено са максимум до 4.5х. Колкото по-голямо е увеличението, толкова повече фокуса отива по дяволите, появяват се и паразитни явления по ъглите...
                                Зависи. При сапунерките зума не се мери при реалните, а при приравнените милиметри. Колкото е по-малка матрицата, толкова по-голям качествен зум може да се направи. Това което при фулфрейм DSLR би било 3 кратен зум, сложено на 4 пъти по-малка матрица ще е 12 кратен, запазвайки същите характеристики. Зависи и от изработката разбира се. Панасониците от FZ серията например се справят повече от прекрасно от край до край на техния 12 или 18 кратен зум, но и обективите им са съответно с диаметър 52-55 милиметра, TZ серията с по-тесните обективчета не е особено добре...
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X