Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

    Здравейте приятели!
    Започвам така:
    Канон, много ме разочароваха! Няма никакво развитие в кроп телата, пуснаха едно 7D Марк 2, което е с извънземна цена и до там!
    Голяма фирмена политика "Браво"!
    След голямото ми разочарование, разпродавам (от всичко остана само един обектив) всичките си стъкла и сменям цялата система!
    От тук влязох в голям лабиринт, от който няма излизане:
    Спрях се на две марки Pentax К3 II и Nikon D7200! (ако някой има по добро предложение нека сподели)!
    Проблема какъв е: Pentax "избиха рибата" с модела К3 който пуснаха на пазара, да си говорим честно няма аналог в кроп телата. Но за мен е много тъмна материя! Почти никакви отзиви, тестове и впечатления не намирам в Интернет пространството освен тези на Венци и в adv-bulgaria.com/ (но са впечатление на един човек, през неговата призма, ще се радвам ако се включи в темата с допълнителна информация)!
    Защо се спрях на него и правя сравнение с NIkon D7200, видях, че някои от обективите му са на доста по ниска цена от тези на никона! (пример прословутия никонски обектив 17-55/2.8 )
    Тялото е доста по здраво направено от това на Никона, има и GPS при сходни цени!
    Никона, е по широко разпространен и не е тъмна материя макар, че този модел е нов и няма много наблюдения върху него!
    Друг е проблема, че при пентакс нямам инфо как се държи с варио-обективите и кои са водещите, имам наблюдение само от твърди-обективи и то от тук: adv-bulgaria.com, и съм направо в задънена улица!
    Последно редактирано от Marin Stoyanov; 12-12-15, 11:59.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

    Здрасти, докато колегите които ти отговорят с повече поглед към съответните две тела относно спецификите им, защо не отскочиш до някой от големите вериги за фотографска техника, да хванеш на живо и с ръцете си да усетиш кое от въпросните две тела, ще ти допадне като усещане, хващане, при снимане, позиция, също разположенията на бутоните, менютата, да направиш пробни снимки със съответните обективи и така на място да усетиш разликите им, като снимаш едно и също в магазина, поне физически кое от двете тела ще ти заспи като по мярка в ръката ти...
    Последно редактирано от Еделвайс; 12-12-15, 09:53. Причина: Пояснение

    Коментар


    • #3
      От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Здрасти, докато колегите които ти отговорят с повече поглед към съответните две тела относно спецификите им, защо не отскочиш до някой от големите вериги за фотографска техника, да хванеш на живо и с ръцете си да усетиш кое от въпросните две тела, ще ти допадне като усещане, хващане, снимане, позиция, също разположенията на бутоните, менютата, да направиш пробни снимки със съответните обективи и така на място да усетиш разликите им, като снимаш едно и също в магазина и със съответните им обективи...
      То това е и един от проблемите!
      Написъл съм го и в други теми, от провинцията няма как да направиш един сериозен тест на техника. Една от водещите фирми в София, предлага апаратура под наем, взимаш щтракаш един два дена и така. От 20-30 минутен тест няма много впечатления да прдобиеш особенно ако сравняваш две тела!
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

        Добре дошъл в клуба!!! Преди известно време бях изправен пред твоята дилема, но в предходния вариант - д7100-к3... При мен нещата стоят по малко по-различен начин - аз навремето (93-та година) започнах с пентакс - Р30Т, първия ми апарат след зенита, а както се знае "първата любов ръжда не хваща". Та... Започнаха едни сравнения, тестове (първо компютърни), а тъй като съм от Бургас, по него време нямаше налични тела във павилиона. Почнаха едни пътувания до София, уговорки със синтезиса, кога ще дойдат телата, да ги пипна (а като дойдоха и свършиха на същия ден и аз останах валат на следващия )... Абе перипетии... Всъщност, какъв е крайния резултат - сега съм с д7100, поради простата причина, че и сина е с Никон (вече д800) и щерката (д5100), обективи - взаимозаменяеми, светкавици - тоже и те така...
        Но... Никон взеха да се дънят май прекалено много напоследък, най-вече на фулфрейм телата, което дразни. Не, че Канон са по- цвете, ама си трайкат и плюят по другите. Все си мисля, някога да разпродам никонската техника и да взема един пентакс... Засега здравия разум взема превес, но не знам докога. Иначе, Венци прави невероятни тестове на Пентакс, за което му свалям шапка (виж в ADV форума).
        За обективите - всички известни марки, произвеждат обективи и за К-байонет, не мисля, че цените са особено драстични...
        Ако трябва да съм откровен, ергономията на к-3 ме кефи повече, а и тялото е изцяло магнезиево (дуракоусточиво), не като д7100(7200)- частично. WR - обективите са добре херметизирани, мисля...
        Един глас за к-3 II
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • #5
          От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

          http://www.penta-club.ru/forum/topic...-pentax-k-3ii/

          http://www.penta-club.ru/forum/topic/141496-pentax-k-3-ii-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%B8-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D1%82%D1%8B%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%8D%D1%82%D1%83-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%83/




          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

            Ясно, решението ще е трудно!
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

              Не пропускай и малката подробност за евентуалната препродажба след това. Скоро (по-точно никога) не съм чел тема във ФФ-ма, в която да се препоръчва покупката на Пентакс.

              П.П. И аз като асто бях решил да ставам пентаксаджия през 2008-ма, но за мой лош късмет и в двете вериги нямаше в наличност К 10Д. Тогава имах богат парк от съветска и немска оптика на резба М42.
              Последно редактирано от коко келеша; 15-12-15, 07:01.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Не пропускай и малката подробност за евентуалната препродажба след това. .
                Виж, за това не бях се замислил
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                  Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                  ..... ергономията на к-3 ме кефи повече, а и тялото е изцяло магнезиево (дуракоусточиво), не като ......
                  Няма друг такъв на пазара, аз снимам с Пентакс К-50 и съм очарован на фона на старите ми Сонита( алфа 550 последното). Марине, знаеш моето мнение.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                    К3 II-има ли корекция на фокуса?
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #11
                      От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                      Аз каквото знам вече съм написал, най-важното, гледам постоянно да илюстрирам със снимки... Тоест, каквото може апарата и оптиката гледам да показвам, не да обяснявам... От снимките мисля всеки може сам да си прави изводи...

                      За протокола ще си кажа с две думи и защо съм избрал Пентакс...


                      1. Няма нищо евтино в K-3 (К-3II), направен е като танк, след 45000 кадъра се разделих с първият ми К-3 и на практика не личеше да е ползван. Никога не съм му слагал протектори и прочие, а приятели около мен знаят къде е ходил и как съм снимал...
                      2. Основната причина обаче да снимам с Пентакс е уникалната оптика, която за мен няма аналог... И още нещо, честност и почтеност (засега) по отношение на фотографа. Това е един от малкото апарати днес, в който няма пре-обработка на RAW файла, нещо което ме вбесява и ми пречи страшно... Няма да изреждам марки и модели, но общо взето съвременните камери се констрират за да преминават по-добре определени тестове, а не с огледа на такива като мен... Впрочем същото важи и за голяма част от съвременните обективи... Не с мисъл за фотографа, а предимно как ще се представи на тестовата постановка...

                      Пентакс е система за фотографи, търсещи уникалност и нещо специално... Не става обаче за приложения от рода на насочи и натисни копче...

                      И за да не си вади някой погрешни изводи, за да си поддържам знанията и си "сверявам мерника", постоянно тествам и пробвам общо взето всичко, което се намира на пазара и може да се купи с пари... Ето един пример, тествах най-"култовите" портретни обективи, почвайки от Лайка ноктилукс... Статията ще публикувам по-късно тази година, че трябва много писане... С две думи, предварително и само тук, ако нямате пари за Лайка, Пентакс е следващата опция... По-късно примери и демонстрации... И тестовете сме правили заедно с няколко приятели, собственици на други марки, така че всеки от тях ще напише какво е видял... ;-)



                      В началото на тестовете... :-)

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF6007.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5695021
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        К3 II-има ли корекция на фокуса?
                        К3-II както казва Събин, има всичко което може да ти хрумне + още няколко стотин други неща, които няма да ти дойдат наум... Аз поне до момента, не съм срещал система, с толкова богати възможности за настройки...

                        Предполагам че имаш предвид донастройка съобразно конкретният обектив... Да има, индивидуална за 20 обектива, може и да е обща за всички...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                          Да добавя, от общата донастройка няма всъщност никакъв смисъл, защото конструктивно (ама ще ми е много сложно да го напиша кратко) нещата са така направени, че няма никакъв шанс за отклонение в тялото, както беше в предишните поколения... Винаги е неизменно нула спрямо идеалният обектив... Впрочем, понеже аз снимам само с определени обективи от висок клас, до момента не съм срещал такъв който да иска повече от три единици корекция..., което в общият случай спокойно може да мине и без нея... Аз обаче много внимателно се отнасям, защото често работя на много отворени бленди с свръх-светлосилна оптика и тма и най-дребните отклонения придобиват огромно значение...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                            За последно, че се налага да изчезвам, за да добиеш представа и ти конкретно да си сравниш кое, как, напоследък съм снимал доста интересни мероприятия, на които допуск обикновено получават малко медии и присъстват само "професионални" фотографи с най-"яките" техники по нашите земи... Пускай по едно търсене и сравнявай публикуваните снимки от разни медии... Сам ще си направиш най-правилните изводи...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              От: И при мен се започва, Pentax K3 II или NIkon D7200 или .....?

                              Забравих най-важното... Пентакс не е за всеки обаче. Много редовно, се срещам с хора, които са запленени от получените образи, обаче разочаровани от работата. Както написах по-горе, камерата не от типа насочи, натисни копче и стани снимка (някаква). Иска си определени маниери, много знания и умения... Иначе често дори фотографи с опит се оплакват да речем от системата за фокусиране... Никога не съм имал такъв проблем, но съм длъжен да отбележа, че съм срещал достатъчно хора, които имат такъв...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X