Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на тяло и обектив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на тяло и обектив

    Никой не спомена Сони Алфа 7 или 7R .
    Отлична малка фулфрейм камера.
    Обективи .. не е като да няма!
    http://www.sony.com/electronics/lens...5mm-full-frame

    Отлично отношение тегло/качество .. все пак за пътуване се търси.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      От: Избор на тяло и обектив

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Как ли са оцелявали фотографите едно време с твърди 50, 35 или 28? Аз това бих купил на дамата - едно прилично леко тяло с обектив еквивалент на 50мм, независимо в кой формат. Така дамата ще има реален шанс и да се научи да снима.
      При ключова дума "млада" едва ли може да се коментира липса на зум

      Аз имам Никорски 18-200 3,5-5,6 72мм и трябва да кажа, че малко ми е в повече теглото за цял ден на врат. Имах преди Тамрон 18-200 с по-малък диаметър и беше много по-лек, но много смотан и без стабилизация. Същия Тамрон го има и за Канон.

      Ако искаш апарата за тест за тегло и удобство се обади
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на тяло и обектив

        Момци, заведете момата в един фотомагазин и й увесете на врата един комплект 70Д + 18-200 на Канон. След 30 секунди ще е излетяла от там "със сто километра в час", както казва Васко кеца, и повече няма да продума за ДСЛР. Ако все пак издържи 18-200, отивате на 28-300Л. И по-сериозно - канонския стабилизиран 18-200 си е най-доброто за кропка ако се търси максимален разброс на ФР. А ако случайно се заговори и за видео, Ради е дал видеовъзможността - 18-135 STM.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: Избор на тяло и обектив

          Позволявам си да предложа нещо скромно от към възможности, но за сметка на това леко като тегло. Канон 100D+китов обектив 18-55 STM.
          Издържах вчера, ще издържа и днес...

          Коментар


          • #20
            От: Избор на тяло и обектив

            Първоначално публикуван от tomcat4o Преглед на мнение
            Позволявам си да предложа нещо скромно от към възможности, но за сметка на това леко като тегло. Канон 100D+китов обектив 18-55 STM.
            Бе то изобщо не е толкова скромно откъм възможности, но момата иска само един, възможно най-голем ... вариообектив.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Избор на тяло и обектив

              Първоначално публикуван от tomcat4o Преглед на мнение
              Позволявам си да предложа нещо скромно от към възможности, но за сметка на това леко като тегло. Канон 100D+китов обектив 18-55 STM.

              Много добро предложение - компактен и... Все си мисля, че тая тема е безкрайна - всеки си Фали своето или това, което няма, но го желае! Най - добро е предложението на адаша - напред към фотомагазина!

              Коментар


              • #22
                От: Избор на тяло и обектив

                Моят синковец вече трета година се мандахерца из Европата (учи в Англия, а сега е на стаж във Венеция) и постоянно си разнася фотографската техника - Никон д600, 2-3-4 обектива, лаптоп и таблет. А, забравих и светкавицата. Обикновено раницата му тежи между 10 и 13 кила. Той не е слабичка мома, а си е здрав младеж... А една мома освен това ще има и още толкова женски глупости в дамската чанта (не си мислете, че е по-лека от 5-6 кила)... И тая мома с тия дисаги ще препуска по летища и автогари ...???? Нье! Един хай-енд сапунер ще й се върже перфектно. Още повече, предполагам, че няма да прави изложби с плакатни формати.
                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на тяло и обектив

                  Фотото трябва да е изненада,не можем да я закараме в магазина,със 70-200 2.8 усм бях в ирак,няма проблем за носене,ама тя едва ли ще го преживее.18-135 никога не съм ползвал,как е като качество,17-55 на 2.8 си е чист сватбарски,много ми е на сърце да видим.....
                  Момата може и да не разбере за качеството ,но разликата от 18 до 24 ще я усети веднага.Поне предполагам,затова не ми се ще да бягам нагоре от 18 мм.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на тяло и обектив

                    Така и така ще давате пари за нещо качествено.. Вземете едно фулфрейм тяло и обектив с не-повече 3х разлика в дължината на фокусното разстояние, например 24-70. За тези 18мм - еми не е болка за умирачка, ако се научи да работи и премине на високо любителско ниво, ще си прави панорами и с големите фокусни разстояния и няма да ѝ липсват 18-те мм. Дълго е за обяснение, повярвай ми - гледайте да не е по-голяма от 3х разликата във вариото, пък каквото и варио да харесате.. Тогава качеството е другояче. Също групата лещи да е по-малка на брой, ама тва са едни книги, едни чудесии, дето дамата едва ли някога ще отвори..

                    Успех с покупката!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на тяло и обектив

                      Първоначално публикуван от Angel Hristov Преглед на мнение
                      Така и така ще давате пари за нещо качествено.. Вземете едно фулфрейм тяло и обектив с не-повече 3х разлика в дължината на фокусното разстояние, например 24-70. За тези 18мм - еми не е болка за умирачка, ако се научи да работи и премине на високо любителско ниво, ще си прави панорами и с големите фокусни разстояния и няма да ѝ липсват 18-те мм. Дълго е за обяснение, повярвай ми - гледайте да не е по-голяма от 3х разликата във вариото, пък каквото и варио да харесате.. Тогава качеството е другояче. Също групата лещи да е по-малка на брой, ама тва са едни книги, едни чудесии, дето дамата едва ли някога ще отвори..

                      Успех с покупката!
                      Е то на фулфрейм 24мм. си е равно дори на 16мм. на кроп тяло, така, че визията в екранчето няма да е притеснение
                      П.П.По отношение за съвет какво и то да е относително добро и горе-долу в този бюджет, няма да дам предложение, по простата причина, че искате да купувате Канон.Аз лично не съм съвсем запознат с възможностите на техниката на този производител, а и колегите май са дали вече всички качествени предложения.
                      Снимам с Никон и мога да дам предложение за тази система.Новото тяло D7200 и обектив 18-300...това покрива всички изисквания, разбира се без тегло/то май нямаше обаче изисквания за теглото, а имаше само предположения на колегите, за това, че на младата девойка няма да и се понрави/.Ако обаче това ще е следващата играчка, която ще омръзне скоро и след това ще се търси нещо друго, не се и напъвайте чак толкова, защото ако човек се стреми към качество...ами ще носи раница с 5 обектива и две тела, както и статив...навсякъде и по всяко време...Тоест ако девойката иска DSRL, само защото вижда, че други хора снимат с такива апарати и се иска именно по такива причини да има и тя, е глупаво да се задълбочавате чак толкова/въпреки много пари на шефа и мерака му да прави скъп подарък/.Снимките които ще изкара особено първоначално веднага ще и провокират въпроса...защо аджаба нося тия килограми и се дадоха толкова пари, като то и със сапунерката снимките бяха такива..., че и по-хубави?
                      Смисъла на качествен фотоапарат и обектив са обаче в това да се снима в RAW формат и после всяка една снимка да се проявява/обработва/ софтуерно, за да се получи нещо добро.Само с щрак на автоматични настройки за мен лично ще са хвърлени пари на вятъра!!!
                      Другото което е, ако ще е кроп... просто Канон нямат добро предложение/имам чувството, че едва ли не ще спират да произвеждат кропки/.Да...ще кажете има D7 mark2..., ама той е само един и няма избор с друго качествено кроп тяло и второ...цената му е като на фул фрейм!!!
                      Сравнен с D7200 на Никон той e почти идентичен с лек превес в повечето брой серийни кадри/това го казвам в груб вид и нека да не е начало на спор какви предимства има още въпросното тяло, защото това не е толкова важно, тъй като те няма нито да бъдат използвани от девойката, нито пък ще бъдат оценени/.На девойката обаче надали ще и трябва тяло с възможността да прави огромен брой серийни кадри и то на по-висока цена от подобно такова на Никон например.
                      Така или иначе вие обаче сте се спрели на Канон и по-нататъшни разсъждения и предложения няма особен смисъл да давам!
                      П.П.П.Само да вметна още нещо...според мен не се напъвайте за обектив задължително със светлосила f2,8...Ако ще се снимат пейзажи, така или иначе заради дълбочината на фокусното разстояние ще се снима почти винаги на по-големи бленди.Един такъв светлосилен обектив първо ще е по-тежък/нали търсите вариант да смалите килограмите/ и второ...ще е доста по-скъп и ще натовари бюджета.Според мен търсете компромисен вариант на бленда F4 постоянна.Така дори няма да има възможността тялото да преценява само и в някои случаи да блъска автоматично бленда F2.8, а то да няма нужда от такава...съответно и половината кадър да става без фокус по тази причина.Това основно защото...девойката надали сама ще си върти копчето и ще е наясно кога и на каква бленда да снима.Ако е както дадох предложение F4 твърда...отрицателния ефект в дадени ситуации от автоматичното решение на тялото относно блендата ще е поне по-малко!

                      Поздрави и успех с избора!
                      Последно редактирано от lubashki777; 09-09-15, 06:49.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на тяло и обектив

                        Ако е подарък и ще е фотоапарат, единственият с който девойката ще получи внимание веднага от всички наоколо, включително и "яките" фотографи, то най-добре да и купи Лайка... Малък, лек, няма значения какво снима и как, винаги е арт... нали е Лайка Е, малко е скъп, но пък на цената на средна кола втора употреба ще прави впечатление със сигурност...

                        Бат Пепо е дал една идея ако ще се гонят високи монументални художествени качества... Само че ще е нужно и девойката да има физика близка до моята...

                        А ако говорим за нещо според мен практично с което хем ще може да ходи спокойно нагоре надолу, а от друга страна ще е достатъчно осигурена откъм възможности, то препоръчвам Pentax K-S2 малък, с много широк набор обективи, отличен като резултати, перфектна стабилизация и матрица, която "прощава" много грешки... С китовият си сгъваем обектив е най-малкият DSLR който може да се купи, аз и препоръчвам и един 55* (той има копче за "шедьоври") За водо и прахо защитата гарантирам, аз си ги тествам, така че инфото е от първа ръка... В парите ще се събере и то с хубави обективи...




                        За Бат Пепо, ей го как е 645z, със сигурност ще направи впечатление девойката ама за малко, за някои работи, си трябват килограми:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6773.jpg
Прегледи:1
Размер:48.6 КБ
ID:5680178
                        Последно редактирано от Венцислав Петров; 11-09-15, 07:00.
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на тяло и обектив

                          И аз съм за висок клас турбосапунер. Ако толкова държите да е ДСЛР, най - добре среден клас тяло с китов обектив. Примерно Nikon D7200 с 16-85VR. Ако и хареса ДСЛРа, сама ще знае какъв ще е следващият обектив, който й трябва, втория, третия и така нататък, но да закичиш млада дама, досега снимала със сапунерка, с ФФ тяло и 70-200 2.8, ми се струва някак странно предвид обстоятелствата. Нека нещата си станат поетапно. Да снимам с висок клас ФФ тяло и съответно с висок клас обективи на автоматичен режим постоянно, и да не знаеш какво е скорост, експозиция, светлочувствителност, бленда... леко странно ми се струва. Нека нещата не се насилват, а да станат поетапно.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X