Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sony RX 100 срещу Panasonic G5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

    Остави "фотошопа", но има прекрасен сензор комбиниран с чудесно обективче. До сега снимах с Никон Д7000 (прекрасен апарат), но все по-често ще е в почивка, защото мъника почти не му отстъпва (а на места пишат го превъзхожда ), а е супер малък и винаги с мен.
    Първият опит обаче беше "кофти" - снимахме доста дрехи (от бутик-а на жената) и аз го бях забравил на мерене "цял кадър" - фона е ярък бял, дрехата тъмна в средата и кадъра излез на тъмен - оправихме ги в софтуер-а, но жената го Намрази за цял живот, та ще трябва да повторя Успешно та да изгладим отношенията.

    П.С.
    За сега единствената ми забележка е леко тъмни кадри за моят вкус, но може и аз да бъркам някъде
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      .......

      П.С.
      За сега единствената ми забележка е леко тъмни кадри за моят вкус, но може и аз да бъркам някъде
      Ми следващия път пробвай с експокорекция на +0.5. А за преобладаващата част от кадрите спокойно се справя матричното мерене - не знам дали е кръстено по същия начин при Сони.

      П.П. Ето тук "колегите" разнищват всичко най-важно за този Хапарат http://club.foto.ru/forum/14/647265 .
      Последно редактирано от коко келеша; 04-08-14, 11:44.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Ми следващия път пробвай с експокорекция на +0.5. А за преобладаващата част от кадрите спокойно се справя матричното мерене - не знам дали е кръстено по същия начин при Сони.

        П.П. Ето тук "колегите" разнищват всичко най-важно за този Хапарат http://club.foto.ru/forum/14/647265 .
        Благодаря за идеята, от 30 години снимам активно (имам над 200К кадъра) но никога до сега не съм си играл с компенсацията на експозицията? Сега го нагласих на +0.7 (има +0.3 ...) ще поснимам и ще споделя впечатления.
        Матричното мерене се справя в много от случайте, но при жената ситуацията е кофти осветление само от едната страна, бял фон, тъмни дрехи (който всъщност трябва да се видят добре на снимката) ето пример с rx100 (Леко изсветлени и пак не е достатъчно )

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10505196_813958788637159_2330223698809860875_o.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5603892
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1491379_813427995356905_4557026707392211129_o.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5603893

        Коментар


        • #19
          От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

          На втората серия просто осветлението е слабо. Плаче си за някакъв страничен източник.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            На втората серия просто осветлението е слабо. Плаче си за някакъв страничен източник.
            Не е, денят е доста светъл (снимали сме и в мноооого по мрачни дни, грешката е в мен, но ще се оправя

            Коментар


            • #21
              От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

              4 листа стиропор за изолация, подходящо залепени на достатъчно голяма основа 2Х1, ще оформят рефлектор, с чиято помощ може и да успееш да просветлиш тъмната част на сцената. Иначе срещу някой лев това - http://www.dynaphos.com/product.php?c=6&sc=10&id=1475 . Моля да не се приема като реклама. Може да се закупи от много места.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                П.С.
                За сега единствената ми забележка е леко тъмни кадри за моят вкус, но може и аз да бъркам някъде
                Според мен нещо с настройките още не си догодил-погодил
                според мен от показаните снимки - не са само това възможностите на апарата
                ама да не давам акъл още де...

                Коментар


                • #23
                  От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                  Серията си иска рефлектор по простата причина че при бялата рокля апарата е експонирал така че да не изпържи роклята и останалото е тъмно. Стиропор ще свърши работа.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                    Аз за осветление говоря от 3 години, но жената е твърда - НЕ нямало пари/място/......... и така с подръчни средства каквото стане.
                    Благодаря за съветите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                      Лампи на щипки закачени на вертикален прът/закачалка. Единствено трябва да са с еднакви крушки (еднакви като топлинна температура), и ако топлинната им температура е различна от дневната светлина - може би не би било лоша идея да снимаш само с тях, без да смесваш с външна светлина. И снимане в raw. В момента го ям това дърво, по 12 долара ми се връзва една лампа - а при нас е скъпо.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                        малко вариации и игра с функциите на rx-а... в облачно и мрачно време
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от ivied; 13-08-14, 23:10.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                          . Само внимавай за сградите и хоризонта.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            . Само внимавай за сградите и хоризонта.
                            Това апаратче си има вграден нивелир за прецизно хоризонтиране, включва се с бърз бутон.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                              Днес снимах в паралел с Rx100 и Nikon D7000 (Tamron 70-300) Разликата е Поразителна!!! Никона мери и снима почти без грешка, снимките са много по-детайлни и остри, с Много повече дълбочина, абе както каза жената като картичка. А Сонито е много добре за сапунерка, но напреки на прочетените ревюта Не може да се мери с ДСЛР-а

                              Коментар


                              • #30
                                От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Днес снимах в паралел с Rx100 и Nikon D7000 (Tamron 70-300) Разликата е Поразителна!!! Никона мери и снима почти без грешка, снимките са много по-детайлни и остри, с Много повече дълбочина, абе както каза жената като картичка. А Сонито е много добре за сапунерка, но напреки на прочетените ревюта Не може да се мери с ДСЛР-а
                                Вярвам само на ревю от руски форум или Гоблинско такова . Кажи сега дали се подобриха снимките след използване на компенсацията и какво сътвори покрай отражателите.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X