Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sony RX 100 срещу Panasonic G5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Sony RX 100 срещу Panasonic G5

    Дойде време да се позанимавам най-после и с това хоби...
    Спрял съм се на апаратите от заглавието.
    На едни цени са.
    Всеки има предимства и недостатъци вероятно...
    - основно за Sony RX 100 (Exmor CMOS 1.0) - малък и компактен с добри характеристики
    - за Panasonic G5 (Live MOS Sensor) - възможност за сменяеми обективи - едва ли ще се възползвам от тая опция - но така или иначе я има...

    след Sony RX 100 излязоха моделите-наследници - II и III - но те не са ценово оправдани за мен, поне на този етап...
    след Panasonic G5 излезе и Panasonic G6 - но не виждам защо да плащам още 100 евро отгоре...
    Panasonic G5 е с 2 опции - с китовия обектив 14-42mm или 14-140mm...
    втория обектив отделно струва повече от апарата, но в комбинация с него е на доста по-добра цена...

    Ще съм благодарен за Вашите мнения, препоръки и съвети!

    P.S. Разбира се винаги има и 3-ти... и това е Fuji X20 (2/3 Zoll X-Trans CMOS II Sensor) ... който просто ми пасна на ръката, ама...
    май отстъпва по другите характеристики... иначе е пак на същата цена...
    Последно редактирано от ivied; 04-06-14, 19:37. Причина: Sensor

  • #2
    От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

    Аз съм пристрАстен и от двете виждам само.... третото! Каква му е цената по вашия край?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Аз съм пристрАстен и от двете виждам само.... третото! Каква му е цената по вашия край?
      400 евра - всичките, за които споменах са около тази цена +/- 20 Е

      Коментар


      • #4
        От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        - основно за Sony RX 100 (Exmor CMOS 1.0) - малък и компактен с добри характеристики
        - за Panasonic G5 (Live MOS Sensor) - възможност за сменяеми обективи - едва ли ще се възползвам от тая опция - но така или иначе я има...

        след Sony RX 100 излязоха моделите-наследници - II и III - но те не са ценово оправдани за мен, поне на този етап...
        след Panasonic G5 излезе и Panasonic G6 - но не виждам защо да плащам още 100 евро отгоре...
        Panasonic G5 е с 2 опции - с китовия обектив 14-42mm или 14-140mm...
        втория обектив отделно струва повече от апарата, но в комбинация с него е на доста по-добра цена...

        Ще съм благодарен за Вашите мнения, препоръки и съвети!

        P.S. Разбира се винаги има и 3-ти... и това е Fuji X20 (2/3 Zoll X-Trans CMOS II Sensor) ... който просто ми пасна на ръката, ама...
        май отстъпва по другите характеристики... иначе е пак на същата цена...
        Ако няма да се "възползваш от опцията" с обективите, то вземи си Сонито. Двата апарата са малко различни, така че първо си помисли играе ли ти се мача с обективите или не. Ако не ти се занимава - Сонито е чудно, доколкото съм виждал снимки от него. Но възможностите на G5-цата са несравнимо по-големи, заради огромния набор от м43 обективи на пазара. Иначе и двата обектива към Панасоника не са нищо особено - Сонито би трябвало да снима по-добре, отколкото G5-цата с 14-42.
        LZ2NKM

        Коментар


        • #5
          От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

          Един глас за сонито. Преди година взехме (по-скоро сина взе) един Olympus PEN E-PM1 с комплекта обективи, уж да го носим в джоба и да не мъкнем големите кютуци... Да, ама не... Пак и иска чанта (верно по-малка и по-лека), пак навиваш обективи... Губи се ефекта. А РХ 100 си е готино, туряш го в джеба и си готов. Само се озъртам за едно марк 2 на сносна цена, че не щат да го намалят гадовете.
          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

          Коментар


          • #6
            От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

            В полезрението ми се появи още една машинка: Panasonic Lumix DMC-GM1
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Panasonic Lumix DMC-GM1.jpg
Прегледи:1
Размер:26.8 КБ
ID:5596430
            Мнения?
            Иначе при Panasonic Lumix DMC-G5 не ми допада определено заграденото копче
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Panasonic Lumix DMC-G5a.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5596464
            Колко големи са разликите в сензорите Live MOS Sensor (G5) и FourThirds-Digital-Live-MOS-Sensor (GM1)?
            и на единия китовия обектив е 14-42 на другия 12-32, за който бяхте споменали, че е за предпочитане...
            Последно редактирано от ivied; 30-06-14, 19:54. Причина: сензорите

            Коментар


            • #7
              От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

              Сензорите би трябвало да са еднакви. С GM1 пак ще го играеш мача с обективите, тъй че ако не ти се занимава се върни на Сонито.
              LZ2NKM

              Коментар


              • #8
                От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение

                Иначе при Panasonic Lumix DMC-G5 не ми допада определено заграденото копче
                [ATTACH=CONFIG]722570[/ATTACH]
                ...
                Заграденото копче е много полезно. С обикновени обективи играe ролята на втора контролна кнобка (което в този ценови клас просто го няма, двойните кнобки са запазени за по-скъпите модели), а с обективи с електрически зум може да зумваш с него. Което е много полезно когато снимаш видео (иначе трябва да търсиш зум бутон на самия обектив). Която пък опция я няма никой друг апарат в м43.

                Всичкото това - като информация за всеки който все още си мисли че някой ден ще си купиш фотоапарат де . Aз лично отдавна съм те отписал. Година вече ще стане, те поколенията се смениха.
                Последно редактирано от Goblin; 30-06-14, 21:34.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                  прав си, че дълго избирам, ама и това ще стане скоро... ще се похваля и ще посна снимки, рабира се...
                  иначе благодаря за уточнението, видя ми се афиф, ама явно си е такова, каквото трябва...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                    при тия цени на... обективите...:
                    Panasonic Lumix G X Vario Standardzoom 12-35mm F2,8 - EUR 815
                    Panasonic H-F007014E Superweitwinkel-Objektiv Lumix G Vario F4.0/7-14mm (14-28mm) - EUR 969
                    и т.н.
                    трябва да си наистина фотограф или... поне толкова запален, че...
                    последен въпрос (преди окончателно да реша)
                    има ли тогава смисъл от Panasonic Lumix G5 с Objektiv Lumix G 14-140mm/F3,5-5,6 за EUR 691 ?
                    и той да си остане
                    или да карам с 14-42 за EUR 400... и пак да си остане?!
                    Последно редактирано от ivied; 09-07-14, 08:49.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                      От никой от двата няма смисъл, Г5цата е страхотен апарат но е вече предишно поколение, 400 еврака с китовия обектив е пладнешки обир за такова нещо. Тук последно с китовия обектив заминаваха по 299$. Вярно е че свършиха бързо и че вече ги няма.

                      За 700 евро или малко отгоре можеш в холандския сайт да си вземеш Г6 с двата китови 14-42 и 45-200, което е далеч по-благ вариант.

                      Иначе да, 14-140мм е хубав обектив и горе-долу си струва разликата в цената.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                        вече... и тая дилема отпадна... взеx Sony-то http://www.sonyalpharumors.com/three...ards-for-sony/... пусти промоции...
                        ще пускам снимки тука, да не правя нова тема... давайте акъл, не ме жалете

                        P.S. Благодаря на всички, които ми помогнаха и насочиха - със съвети, препоръки и впечатления...
                        и особено на теб, Гоблине - за отделеното време и внимание!
                        четенето на упътването после - сега скачам да снимам
                        Последно редактирано от ivied; 03-08-14, 17:26. Причина: после четенето

                        Коментар


                        • #13
                          От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                          Честито! Не го жали... Чакаме снимки
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                            Честито!
                            И аз взех въпросната 100-ца и съм много доволен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Sony RX 100 срещу Panasonic G5

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Честито!
                              И аз взех въпросната 100-ца и съм много доволен
                              Благодаря момчета!
                              уникален формат и размер... 1000-1000 ди функции и опции - то вътре фотошоп има още на етап снимане...

                              и се побира в джоба...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X