Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фото принтер ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв фото принтер ?

    Да. Тя си е профи цветен "ксерокс" на практика. Купихме я на старо преди две години за под 2 бона и му признавам на баща ми, че това е една от най-добрите покупки на техника, които е правил
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Какъв фото принтер ?

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      Май проблемът е, че мониторите трудно се подаряват за спомен
      +1

      Пък и ако закача 50 монитора на една стена, само тока на месец ще струва повече от мастилата за 1 година


      При мен просто НЕ става. Димо, я кажи как са цените на тонера за тая Минолта, че мене ме уплашиха с някакви космически цени, че аз от самото начало си се бях навил за лазер...

      Коментар


      • От: Какъв фото принтер ?

        Не са евтини тонерите - по около 170 кинта са и са четири броя. Ма досега за две години още не са сменяни всички (а не бяха пълни, като я взехме). Вярно и че тука се печатат основно чертежи и текст, така че натоварването не е като от снимки, но пак - себестойността на едно пълноцветно копие А4 излиза под 2 кинта.
        п.п. Ако трябваше да си я купя тая машина само за снимки, никога не бих го направил, но при положение, че така и така я имам на разположение - никога не бих ползвал мастилник.
        Факт, че лазерите от ниския клас не се връзват изобщо като цена на консуматива, а хубавите пък са недостъпни, освен втора ръка, ама тогава пък трябва добре да се знае как е ползван.

        п.п.п. Сега скенирах изпринтената снимка на 2400dpi (получи интересен файл с големина 1.6Гб )
        това е оригиналната картинка
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0745-2.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5564938
        това скенирания принт намален до човешки размери (промяната на цветовете дойде от скенера)
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r005small.jpg
Прегледи:1
Размер:522.3 КБ
ID:5564940
        а това е 100% 1000 пикселов кроп от скенирания файл
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r005crop1.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5564939
        Последно редактирано от stargazer; 18-02-14, 10:39.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Какъв фото принтер ?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Ми резултатът е впечатляващ, на светлинни години по-добре от всичко, което някога съм печатил на мастилено-струен принтер, а съм сменил през годините поне 7-8 такива.
          Явно не си виждал отпечатък от истински фото принтер, а твоя лазерен е добър. Все пак хубавите фотопринтери печатат с повече цветове, а лазерните с 4 - оттам и цветовете и тоналностите не могат да бъдат предадени съвсем точно. Пък и дори да приемем, че лазерен печат може да е приемлив за снимки, пак цената му ще е много по-висока от един домашен мастилен със 6 цвята.
          LZ2NKM

          Коментар


          • От: Какъв фото принтер ?

            Напротив, виждал съм . И то отпечатъци, които преди около 7-8 години се продаваха за няколкостотин долара бройката. И от там знам какво е "истински" фотопринтер и колко му струват истинските мастила с 50-годишна гаранция на отпечатъка - ми не се връзва нито с "домашен", нито с "евтин". Говоря за нещо, на което съвременният еквивалент би бил примерно Epson R3880.
            Последно редактирано от stargazer; 18-02-14, 12:29.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Какъв фото принтер ?

              Хм. Относно лазерния печат - преди година взехме в офиса професионално лазерно МФУ А3 (31 цветни стр/мин/А3, 1200x1200dpi цветно), с интернет, пощи, HDD, дуплекс, телбоди и т.н...
              Отпечатката особено на хубава хартия изглежда много добре, но въпреки това има усещането, че не е снимка.
              Цветовете - красиви, ярки... .
              Добре е, но резултата не е като от фотопринтер...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Какъв фото принтер ?

                Здравейте, моля за мнение за EPSON STYLUS PHOTO R3000. Ще се използва за полупрофесионална употреба за печат на снимки, омръзна ми да ходя по фотота, да давам сумаси пари и да ми осират снимките... вече го реших!
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Какъв фото принтер ?

                  Може ли да препоръчате евтин вариант за фотохартия за лазерен принтер?
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Какъв фото принтер ?

                    След първите 2 месеца престой изключен главата ще е полузапушена и евентуално ще се отпуши като пуснеш процедурата за отпушване. След първите 3 месеца - напълно запушена и ще трябва да я отпушват в сервиз, ако изобщо стане. Ако пък го държиш включен, за да не се запушват, мастилото бавно но славно си заминава от самопочистването, което си пуске през определен период. Тъй че ще трябва добре да си направиш сметката кога и колко ще печатиш с него, за да го поддържаш жив.

                    Иначе като качество на печат е супер - гледал съм разпечатки не точно от тоя модел, но близък, пак с многото мастила. Особено на хартия за снимки - направо кърти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какъв фото принтер ?

                      Не, не, чак месеци... Ще се използва с качествена фотохартия за печат на снимки поне няколко пъти в седмицата, няма да стои да събира прах я, че е грях такава машинка да стои... В случая поставям качеството на първо място, след това цена на консумативите. А3 също ми е важно, но най - вече А4. Извинявайте, ама за снимка 20/30 да ми искат 6 лева и да се разкарвам с колата до фотото, и да ми ги вадят с Канон за 120 лева с незнам си какви мастила, не мерси - цена/качество, не ме устройва. Впрочем съгласен съм да плащам, та ако трябва и повече, но да има за какво. Благодаря за мнението!
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Какъв фото принтер ?

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Може ли да препоръчате евтин вариант за фотохартия за лазерен принтер?
                        При лазерен качеството между добър картон и фотохатрия (което си е малко по-лъскав картон) е минимална. Тъй че, търси си примерно 160 (или колкото може принтера ти) грама картон за лазерен принтер като евтин вариант. Непример на HP фотохартията е 200 грама, "glossy". Търсиш нещо от тоя порядък като грамаж.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Глей ти, как минават 10 години . Скоро разглеждах снимки от личният ми архив и се замислих колко много снимки имам, които си висят ей така по папките, спомени, емоции, все хубави неща. Това пък ме наведе на мисълта, да поразровя интернет пространството и да поразгледам докъде е стигнала мастилоструйната технология вкъщи. Проучването ме доведе и до тази тема, която бях забравил че съществува . Размечтах се, колко би било хубаво сега всички снимки които имам да са ми в албумчета, като едно време...

                          Поумувах малко над темата и отидох до близкя техно...нещо си и се прибрах с Epson l3256. Имах останала фоохартия, свързах се през телефона и бум.. след 40 сек снимка 10/15 бордърлесс си излезнА като от фотото. Последваха още тестове, един приятел си взе същата машина и си делнахме по един пакет различни видове хартии Katana. Резултата е очарователен, особено на матова хартия. Себестойността на снимката стъпва на 10-12ст.

                          Накратко за машината - проЗт мастило-струен принтер с вЙ-фй (мега удобно, дори през лаптопа печатам безжично) и най-важното с мастилници - резервоарчета които си пълниш сам с мастило от тубички. Голям кеФ ! За изпринтирани над 200 снимки до тук, мастилото не е мръднАло. В рУководството за употреба пише машината да си стои включена постоянно. Тя от време на време си прави слеф тест и си раздвижва главите + продухване. За момента изглежда мега добра оферта, да видим в дългосрочен план как ще бъде.

                          Имам единствено странен проблем с тази хартия на Катана изразяващ се в невъзможността на принтера да печата без граници на една от страните (края на снимката) ако е избрана различно от обикновена хартия. На фотохартия Кодак с габаритни размери + 2мм, тоест е една идея над 10/15 (10.2/15.2) нямам никакви проблеми. Свалих Photofap драйвър за принтера, но никак не успявам да нацеля качеството на оригиналния епсънски. Някой ако има жокер по темата ще почерпя. Всичко останало иначе е бонбона, върна ми се страстта към фотографията и създаването на цветни спомени.

                          - Не си губете времето като мен, а преследвайте мечтите си

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-2de172d99b59d97f6b1dc24ab492553bb14c4133e5bfe05f3472d5fa4c2c2176_a6545e8901026caa.jpg
Прегледи:76
Размер:395.7 КБ
ID:6918596 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-b650393ab37c95d6209ef335f3dc6a753bb9d7c270dc124ea1c3b26f54ec7d67_b91dce6dd9eca7b5.jpg
Прегледи:79
Размер:156.7 КБ
ID:6918594 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-91ce2db00790a47cf419f9402ee9733061729b9c4aa28361514f9df7538fcc66_67b5af48d76cf989.jpg
Прегледи:75
Размер:584.5 КБ
ID:6918595 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-59137c83c88debbb79d38211956bacaeabcf81a381dd37dbcdf19a4eac6553f5_700869e398eed40.jpg
Прегледи:76
Размер:483.5 КБ
ID:6918597 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-5c0bffbffe91fe06df9a5062cc97b61ac513f780bc48a91c661b8aa82f936b12_854ae698f17cb6c5.jpg
Прегледи:77
Размер:547.3 КБ
ID:6918598

                          Коментар


                          • коко келеша
                            коко келеша коментира
                            Редактиране на коментар
                            А с какво създаваш цветните спомени? Нещо не си те спомням като активен участник из фототемите

                            Послепис: Почти истинските фотопринтери са от 8-мата серия, с 6-те мастилници

                          • I.Stoyanov
                            I.Stoyanov коментира
                            Редактиране на коментар
                            Забравил си ме, че то както вехта темата с принтера така и с фотоапарата, имам D7100 с няколко стъкларии. Истинските принтери са за истински фотаджии С тоя май е по-ефтинджос с оглед домашното ползване. А и първоначалната инвестиция е прежалима - 1000снимки като искарам и се е изплатил напрактика. Това 10/15 формат. Ако пусна А4 вече нещата тотал отиват в друга посока.
                            Последно редактирано от I.Stoyanov; 06-04-23, 09:10.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X