Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фото принтер ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какъв фото принтер ?

    Това което бих ре посъветвал е - избираш 3-4 модела отиваш да провериш цената на мастилото и решаваш. Аз вече реших само да остане време да отида до магазина

    Коментар


    • #62
      От: Какъв фото принтер ?

      Ами, мисля да си го карам с оригинални мастила. Въпросът беше да са качествени снимките, цената не еопределяща, пък и не вадя чак толкова много снимки. Най - вероятно ще отнеса Канона.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #63
        От: Какъв фото принтер ?

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Ами, мисля да си го карам с оригинални мастила. Въпросът беше да са качествени снимките, цената не еопределяща, пък и не вадя чак толкова много снимки. Най - вероятно ще отнеса Канона.
        - ти си знаеш, но аз не бих. Особено след като видиш за колко снимки стигат оригиналните мастилА, ма ти си знаеш де

        Коментар


        • #64
          От: Какъв фото принтер ?

          Добре де, какво да е тогава. Аз затова писах тук, да попитам. Кажете ми удачен избор, който да го има в местния Технополис или Техномаркет, да е до 350, 400 лева и да вади супер снимки. Приемам предложения всякакви. Трябва ми да вади до А4, А3, не ме блазни. Сряда вечер отивам, така или иначе ще взема нещо. Въпросът е какво? Затова и питах тук. Кажете удачен вариант. Brother удачни ли са? Гледам един модел MFC-J5910DW, цената ме устройва, под 400 лева е, до А3 е, ама незнам читаво ли е. Имат и други модели, за около 200 лева, които са до А4 и ме устройват напълно, те как са? Има и Епсони, то да се чуди човек...
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #65
            От: Какъв фото принтер ?

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            Добре де, какво да е тогава. Аз затова писах тук, да попитам. Кажете ми удачен избор, който да го има в местния Технополис или Техномаркет, да е до 350, 400 лева и да вади супер снимки. Приемам предложения всякакви. Трябва ми да вади до А4, А3, не ме блазни. Сряда вечер отивам, така или иначе ще взема нещо. Въпросът е какво? Затова и питах тук. Кажете удачен вариант. Brother удачни ли са? Гледам един модел MFC-J5910DW, цената ме устройва, под 400 лева е, до А3 е, ама незнам читаво ли е. Имат и други модели, за около 200 лева, които са до А4 и ме устройват напълно, те как са? Има и Епсони, то да се чуди човек...
            -за фото принтер EPSON, както вече казах P50 + система за подаване на мастило заредена с 6x100мл. е 380лв с доставката. Така или иначе ще е в сряда при теб, аз вече реших че това е принтера, само да ми остане време и го грабвам. Абсолютно 1:1 с L800 който се води един от най-добрите фото принтери в любителския клас..

            Коментар


            • #66
              От: Какъв фото принтер ?

              Този P50 много прилича на моя R285 ,даже в един сайт видях че и мастилата са еднакви за двата.
              AUDI A4 с три дифа
              TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

              Коментар


              • #67
                От: Какъв фото принтер ?

                Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                Този P50 много прилича на моя R285 ,даже в един сайт видях че и мастилата са еднакви за двата.
                - да със същите мастила са - 50 лв системата + 6* 12лв за мастило (125мл) и забравяш кога си купил мастило

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв фото принтер ?

                  Пак ГРЕДА - днес ходих при познат на мой познат, познато нали . Идеята беше да попринтираме, понеже човека си бе взел чисто нов L800 (за да си принтира чат пат статии от интернет ). А аз като бъдещ собственик на почти същия отидох да помагам, та той като не разбира от техника, аз два пъти повече все пак успяхме да го подкараме. Ообаче първоначалния шок бе голЯм - снимките излизаха "мазни", дефокусирани и едва ли не размазани, а всъщност дигиталните носители бяха перфектни. Следва малко маене и решихме да ползваме оригинална хартия ЕPson, глоси някаква си - ее доста по-добре но пак бе даЛЕЕче от това което трябва да се постигне. Пуснахме принтера на fine и що-годе вече заприличаха снимчиците, но пак не бяха като едновремешнте, дето изкарваха във фотото от една голЯЯма машина... Утре ще продължим да принтим, само да намерим хартия.
                  Е някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми, нормално ли е снимките да са такива или някъде бъркаме ?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв фото принтер ?

                    Настройките трябва да са перфектни, особено в частта "върху каква хартия печаташ ?".

                    Дори ако печаташ на фото хартия, принтера трябва да го знае, както и да знае с точност върху какъв тип фото хартия печата. Всичко това го има в настройките преди да разпечаташ. А тях за да ги имаш трябва да си сигурен че си с правилния драйвър и софт.

                    Отделно, на нормална хартия хубава разпечатка не става. Трябва си фото.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв фото принтер ?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Настройките трябва да са перфектни, особено в частта "върху каква хартия печаташ ?".

                      Дори ако печаташ на фото хартия, принтера трябва да го знае, както и да знае с точност върху какъв тип фото хартия печата. Всичко това го има в настройките преди да разпечаташ. А тях за да ги имаш трябва да си сигурен че си с правилния драйвър и софт.

                      Отделно, на нормална хартия хубава разпечатка не става. Трябва си фото.
                      - и аз така предполагах, мЪ нали уж принтера си има авто разпознаване, явно е като всяко авто ...
                      Мерси утре ще пробвам..

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв фото принтер ?

                        Е какво авторазпознаване ще има за качеството на хартията ? Може да разпознае само размерите и, качеството го указваш ти.

                        Ако ти се играе и ти се губи мастило - пусни една разпечатка с реглаж за фото хартия върху обикновена хартия. Листа подгизва като гъба и се надипля. Количеството мастило е различно.

                        Обратното - фотохартия но с реглажи за обикновена - ще ти даде вероятно бледа снимка с прекъсвания и черти.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв фото принтер ?

                          Ами има бре и аз се пулих - има някакво синьо дипдче дето осветява хартията и явно според отръжението я преценява ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв фото принтер ?

                            Виж как аз процедирам може да помогне . За да излезнат доматите червени а не зелени, ползвам софта на Епсън . След като избера снимка цъкам next step и съм на това кое е на снимката доло. В менюто на принтера се отваря малкото прозорче и избирам Paper type epson glossy.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032387887-big.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5554078
                            Следва Print mode тука остава на Photo при Best photo много пренасища с мастило хартията и се размазва.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032387888-big.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5554080
                            Друго което правя е в контрол панела отварям своиства на принтера Color mode и избирам Epson standart , при Vivid също маже снимките.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032387889-big.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5554081
                            Ползвам хартия Sigma гланцова от метро , преди имаше една Аро тяхна марка също беше хубава.
                            Мастилата вече не помня но май са корейски DC-tec.
                            Дано помогна с нещо, това което правя всъщност е всичко да е стандартно без намеса на софтуера за подобряване качеството на снимките, понеже не се подобряват а се омазват.
                            Поздрави!
                            AUDI A4 с три дифа
                            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв фото принтер ?

                              Мерси, ще пробваме..

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв фото принтер ?

                                Това с качествения печат си е цяла наука. Някой ден ако имам няколко свободни часа мога да напиша малко по въпроса.
                                Аз лично ползвам само хартии от производители, които дават заедно с хартията и цветни профили за моя принтер. И само оригинални мастила за принтера.
                                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                                Walter Rohrl
                                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X