Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фото принтер ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Днес пристигнаха снимките, които поръчах от известен сайт. Цената на копие 10x15 е , 14 стотинки , набързо им поръчах 150снимки, като след 100бройки доставката е безплатна. Хартията е с много добро качество, цветовета са такива кавтито съм си ги направил АЗ, тоест нищо не е барано по снимките.
    * та май открих префектното решение, а принтера остава като цел, но все още проучвам как стоят нещата

    Поздрави !
    С сканирай/снимай една да видим

    Коментар


    • #32
      От: Какъв фото принтер ?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0035.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5493043
      Ето така, доколкото може да се види, че преинсталирам уина и още не съм качил драйвърите за скенера

      Коментар


      • #33
        От: Какъв фото принтер ?

        Здравейте, малко прибързано се зарадвах на ефтинджос снимките. Последната партида, която направих беше от 190 снимки и всичките бяха изкарани с ужасно качество или по-скоро цветовете бяха ненаситени. От нормалните цветове и сатурация 6 примерно, те са ги искарали с сатурация 4. Та това беше с онлайн снимките. Крайно време е да се сдобия с принтер. Крайно очарован бях от някакъв старовремски лексмарк, на незнайно колко години с незнайно какви глави. Човека, който го ползваше за принтиране на обложки за компакт дискове ми показа шишета с мастило по 1л. на цена от окло 15-20лв за литър.
        Та нещо такова си търся,максимално просто, мастило струйно и най-вече да може да се пълни без проблем вкъщи.
        - термосублимационните отпадат, най-вече заради изключително бавното печатане


        Поздрави Ч
        п.п. имам проблем с монитора - ASUS VE228D, а и не само с него, а и с всички lED монитори. Цветовете които предават са нереални, особено червеното и жълтото. Подвеждат ме крайно в софтуерната обработка, затова и работя на един CRT монитор от панти века, който дава много реални цветове. Та сега съм на вълна подмяна на лаптопа. Та при лаптопите наблюдава ли се пак това явление, като при обикновените LED монитори ?

        Коментар


        • #34
          От: Какъв фото принтер ?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          - термосублимационните отпадат, най-вече заради изключително бавното печатане
          Някъде по-горе в темата беше споменал, че цената на придобиване не е важна, та да те насоча към DNP DS40 -печата снимка 15х10 за около 8-10 секунди, консуматива му е $100-$120 за 800 снимки. Проблемите му са два - струва кум $1200-1300 и не знам дали се продава в БГ.
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • #35
            От: Какъв фото принтер ?

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            Проблемите му са два - струва кум $1200-1300 и не знам дали се продава в БГ.
            - определено проблемите са незначителни

            По-скоро се насочвам към нещо втора ръка, макар и с риска да е на милион копия.
            Ще потърся нещо старовремско с 5-6 глави, пък да видим

            А иначе горното предложение е идеално, особено за профи работа. Ще си избие парите за нула време

            Коментар


            • #36
              От: Какъв фото принтер ?

              Щом си се отказал от интернетпоръчките, хвърли едно око на МФУ устройствата на Brother. Печатат с много цветове и до А3. Освен това са сравнително евтини и като нови.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: Какъв фото принтер ?

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Щом си се отказал от интернетпоръчките, хвърли едно око на МФУ устройствата на Brother. Печатат с много цветове и до А3. Освен това са сравнително евтини и като нови.
                - ама мастилосруйно ли ?
                * как стои въпроса с пълненето, смисъл имат ли чип в касетите ?

                Попринцип прозвам едно МФУ Brother, лазерно, черно-бяло и съм повече от доволен

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв фото принтер ?

                  Доколкото съм запознат са без чип и се пълнят лесно и евтино, но може да попиташ и по-знаещите.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв фото принтер ?

                    Сега се заглеждам по разни системи за непрекъснато подаване на мастило. Доста хитро ми изглежда, а и предполагам е изгодно. Като гледам повечето модели системи са за Еpson, което не ме бърка стига да изкарва читави снимки.
                    Последното което ме интересува е дали снимките искарани от такъв мастилоструерн принтер, перимерно с размер 10X15 ще имат бели ивици в края

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв фото принтер ?

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Здравейте, малко прибързано се зарадвах на ефтинджос снимките. Последната партида, която направих беше от 190 снимки и всичките бяха изкарани с ужасно качество или по-скоро цветовете бяха ненаситени. От нормалните цветове и сатурация 6 примерно, те са ги искарали с сатурация 4. Та това беше с онлайн снимките. Крайно време е да се сдобия с принтер. Крайно очарован бях от някакъв старовремски лексмарк, на незнайно колко години с незнайно какви глави. Човека, който го ползваше за принтиране на обложки за компакт дискове ми показа шишета с мастило по 1л. на цена от окло 15-20лв за литър.
                      Та нещо такова си търся,максимално просто, мастило струйно и най-вече да може да се пълни без проблем вкъщи.
                      - термосублимационните отпадат, най-вече заради изключително бавното печатане


                      Поздрави Ч
                      п.п. имам проблем с монитора - ASUS VE228D, а и не само с него, а и с всички lED монитори. Цветовете които предават са нереални, особено червеното и жълтото. Подвеждат ме крайно в софтуерната обработка, затова и работя на един CRT монитор от панти века, който дава много реални цветове. Та сега съм на вълна подмяна на лаптопа. Та при лаптопите наблюдава ли се пак това явление, като при обикновените LED монитори ?
                      Тоя монитор е за гледане не филми, а не за обработка на каквото и да е. Затова и проблемите ти с него. Вкъши съм с два един до друг - единия калибриран в завода със сертификати, другия ширпотрески Philips. Прилика в цветовете между двата - никаква. Разлика в цените - към 10 пъти.

                      Относно мастиленоструйния - относително хубаво качество ще имаш точно една седмица, до първия му престой за повече от седмица изключен. После се започва вечната сага с чистене и калибриране преди всяка серия снимки, за да излязат като хората. И това ако въобще успееш да го изчистиш, защото понякога не става, въпреки всичките ти опити. По-добре ужасен край (бавен печат), отколкото ужас без край (постоянно пълнене, чистене, калибриране, и в крайна сметка пак загуба на същото време, че и повече).

                      3 мастилено-струени съм имал от 3 различни марки и с 2 различни технологии. Пълна недоклатица е това, ако не печатиш всеки ден. Иначе като изкараш първата картинка - ахваш. Ама радостта е кратка.

                      ПП: Последния беше точно Epson. Веднъж се запуши и отиде на сервиз, защото не искаше да се отпуши сам. При второто запушване отиде в кофата - сервиза за чистене е по-скъп от принтера. Иначе вадеше перфектни разпечатки върху фотохартия и прозрачен филм. Първия месец.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв фото принтер ?

                        E-e-e, ясно е, че онова до края и душата в рая е мисия трудноосъществима! Или печаташ два-три пъти седмично(за по-рядко печатане и аз не бих взел мастиленоструен) или купуваш нещо "обезопасено" срещу по-дълъг престой.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв фото принтер ?

                          То все някога ще стане по-рядко от 2-3 пъти седмично. Даже служебния не печати всеки ден, а в други дни му скъсваме гъза. Какво остава за домашен.

                          Остава да го държиш постоянно включен и да си има някакъв алгоритъм за самопочистване през известно време. Ама това пък бавно но сигурно харчи мастилото, и в един момент пак ще отиде на сервиз за почистване на частите, дето почистват главата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв фото принтер ?

                            Нали в началото точно затова писах, че се отказах от мастилоструйната технология, ама човек се подлъгва. Ами май-май си оставам абонат на локалните тарикат-фотаджии ...

                            Поздрави !
                            п.п. Спарки, МОЛЯ те хвърли един поглед тук

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв фото принтер ?

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Сега се заглеждам по разни системи за непрекъснато подаване на мастило. Доста хитро ми изглежда, а и предполагам е изгодно. Като гледам повечето модели системи са за Еpson, което не ме бърка стига да изкарва читави снимки.
                              Последното което ме интересува е дали снимките искарани от такъв мастилоструерн принтер, перимерно с размер 10X15 ще имат бели ивици в края

                              Поздрави !
                              От около година ползвам Canon ix6550 А3+ с добавена от мен китайска система за непрекъснато подаване на мастило /монтажа е малко специфичен/, първоначалната инвестиция беше около 600,00лв с ДДС, но това все пак е А3+ принтер, при А4 можеш да минеш с доста по-малко. Вадя предимно пълноцветни снимки А4 и А3 на фото хартия - качеството е перфектно, цената за мастилото и разхода му е меко казано смешна. Няма да има бели ивици в края, пускаш го да печата borderless и готово. Ползва се 1-2 пъти седмично, като има и седмици в които въобще не се пуска - няма никакви проблеми със засъхване и т.н. Разбира се като го пуснеш чакаш малко да се калибрира и почисти, но принтера си прави всичко сам. Доста проучвах въпроса преди да се спра на този вариант и ти гарантирам, че е най-удачния като съотношение цена/качество. Преди имах термосублимационен, но консумативите му ми бяха скъпи и бях ограничен до 10x15см затова го продадох, даже го взе колега от форума. Ако имаш интерес и въпроси - на разположение съм, ще ти обясня каква е процедурата.
                              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                              2007 HOMDA FMX 650

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв фото принтер ?

                                Покрай принтерите да вземем да обсъдим и хартиите. Кои са качествените, откъде се купуват, за колко? Да започнем от формат 15х10, през А4, та до А3+
                                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                                Walter Rohrl
                                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X