Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

    Колеги предварително се извинявам, но съм абсолютно бос в темата! Имам онлайн магазин за дрехи и досега използвах приходящи фотографи с тяхна техника за снимки на артикулите! Подготвил съм нещо като студио с екран и осветление и ми се налага да купя фотоапарат за тази работа! Какво ще ме посъветвате по въпроса? Бюджета е около 1000-1200 лв. За тези пари нещо по-слабо и ново или по силно и втора ръка? Ще съм благодарен за всякакви съвети и предложения!
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

    Никон или канон, като никон уж са по-добри в евтините дслр-та. И задели пари за читав статив, ако не си си взел вече.
    По-добре ново - телата се развиват бързо. Обективите не толкова
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

      Ако ще се ползва само за това (снимане на дрехи в контролирани условия за онлайн магазин) - абсолютно всеки цифров апарат със сменяем обектив, от абсолютно всяка марка, произведен през последните 3-4 години и с възможност за снимане в raw формат ще ти свърши работа, стига да е "въоръжен" с правилния обектив.

      Или АБСОЛЮТНО всеки огледално рефлексен цифров апарат над 4-5 мегапиксела, пак с какъвто и да е читав обектив. Демек - апарат dslr кажи го от 2003та насам.

      Дори апарат с несменяем обектив ще свърши работа, стига да е качествен и по възможност (не задължително) да вади raw формат снимки.

      В конкретния случай апарата ще е бледа приставка (по степен на важност) в сравнение с осветлението и статива. Който статив в конкретния случай трябва да е единствено стабилен и вариращ на правилната височина, без съображения като тегло и размери в свито положение.

      За тези условия не е необходимо нито апарата да качва на високо исо, нито да има кой знае каква динамика, нито отворена бленда за плитка дълбочина на полето (при положение че отзад ще има фон), нито нищо. Необходим е единствено читав обектив който да не "криви" картината, и правилна "околна" апаратура - осветление, фон, и стойки за сниманите мостри.

      На "оффроад" език - в момента питаш каква джипка ти трябва за да ходиш ежедневно от имението до конюшните и обратно, като на пътя имаш два прага, една канавка и една гърбица, с климат който ти контролираш и почва която никога не се променя. Всяка джипка отговаряща на параметрите на тези препядствия ти върши работа.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

        Е в тоя ред на мисли роу па за къф чеп му е?

        Кой ще обработва снимките?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Ако ще се ползва само за това (снимане на дрехи в контролирани условия) - абсолютно всеки цифров апарат със сменяем обектив, от абсолютно всяка марка, произведен през последните 3-4 години и с възможност за снимане в raw формат ще ти свърши работа, стига да е "въоръжен" с правилния обектив.

          Дори апарат с несменяем обектив ще свърши работа, стига да е качествен и по възможност (не задължително) да вади raw формат снимки.

          В конкретния случай апарата ще е бледа приставка (по степен на важност) в сравнение с осветлението и статива. Който статив в конкретния случай трябва да е единствено стабилен и вариращ на правилната височина, без съображения като тегло и размери в свито положение.

          За тези условия не е необходимо нито апарата да качва на високо исо, нито да има кой знае каква динамика, нито отворена бленда за плитка дълбочина на полето (при положение че отзад ще има фон), нито нищо. Необходим е единствено читав обектив който да не "криви" картината, и правилна "околна" апаратура - осветление, фон, и стойки за сниманите мостри.

          На "оффроад" език - в момента питаш каква джипка ти трябва за да ходиш ежедневно от имението до конюшните и обратно, като на пътя имаш два прага, една канавка и една гърбица, с климат който ти контролираш и почва която никога не се променя. Всяка джипка отговаряща на параметрите на тези препядствия ти върши работа.
          Осветлението и фона /екрана/ са на необходимото ниво! Остават фотоапарата, обектива и статива! Статив, тежък, самоделен в момента се използва! На практика е стационарен и от винкел! И е непоклатим! Засега всички приходящи фотографи не са се оплаквали от него! Ама като за абсолютно неразбиращ - хвърлете един два модела в този ценови диапазон! Като цената да е с обектива ако може?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

            Е то за статив най-важното е на мърда.

            Абе иди ги виж на живо апаратите, харесай един два пък после може да се дава акъл пак.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

              Като не разбираш като мен от техники вземи си Sony NEX-5.
              Малък, симпатичен апарат и сам прави всичко.

              Коментар


              • #8
                От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Е то за статив най-важното е на мърда.

                Абе иди ги виж на живо апаратите, харесай един два пък после може да се дава акъл пак.
                Не бе, той статива мърда! Колкото и когато трябва! Ама е нетранспортабелен поради голямата си тежина и на практика несгъвемост! Ок, ще се завъртя из магазините и ще напиша какво съм видял! Ама трябва да знам какво поне да гледам?
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                  Аз за старт бих взел Никон 3200 и 35 мм обектив

                  ама ако не те кефи как ти седи в ръката ко правим ))

                  http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional

                  http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional
                  Последно редактирано от turtey; 07-04-13, 21:56.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                    Щом си се занимавал с винкели и имаш способността и условията да си правиш статив от тях - можеш вместо да хвърляш пари за статив да ги хвърлиш в някаква система позволяваща движение на самия апарат (и защо не и на осветлението) по "релсов" маниер. Единственото оригинално което е желателно да ползваш и да не импровизираш е плочката с която закачаш апарата към главата на статива, както и самата глава. Просто заради комфорта.

                    Raw формат ще ти помогне да спасиш иначе коварни ситуации при които цветовете на някои тъкани няма да са на снимката това което са в реалност. Не е нужно винаги да обработваш от raw, аз си снимам на raw+jpeg и прибягвам до raw само когато jpeg-а не е достатъчен.

                    Щом имаш контрол над осветлението и аранжировката - всеки апарат ще ти върши работа за интернет снимки. Гореспоменатото Сони ще е повече от достатъчно.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                      Не знам за 35 мм аз, или 50 като за портрети или варио, но по-добре твръд, та... 50. Аз това бих избрал и както рече Гоблина нещо релсички... И Търтея е прав, пробвай ги да са ти удобни, щото аз с Канон не мога да снимам и да ми е удобно... ако ще да е х5 на цената на никона... но и с мъници без батери пак, същата работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                        35х1.5=50
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                          Дам, кроп факторЪ. Те малчовците още са така. Признавам от известно време не следя новите тенденции щото ми се разклаща нервната система , та мислих вече всички да се оставили кропа в миналото...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                            Кроп фактора се отчита когато се ползват обективи за 35мм.на по-малка лента или матрица.. има си и съответните обективи за по-малките матрици.. и разни конвертори (не бих препоръчал тези с оптически елемент) Примерно аз ползвам обективи от 60/90(Пентакон) за 1.6 кроп..
                            Колега ако имаш свободно време в София - обади се да се видим за малко да ти обясня нагледно..пък ти си избирай марка и модел.
                            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колеги имам нужда от съвет - какъв фотоапарат?

                              Освен фотоапарата е важно да се вземе и някакво осветление. Ако фотографското осветление ви дойде скъпо, може да си вземете обикновени прожекторчета, като тези които осветяват билбордовете. Освен това потърсете по фотографските студия една скала със степени на цветовете - бяло, сиво, черно - не знам точно как се казва, но с нейна помощ във фотошопа обработването на цветовете за секунди. С три клика се казва това е бяло, това е сиво, това е черно и фотошопа оправя баланса на цветовете, за да няма промяна на това, което е снимано.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X