Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Избор на фотоапарат

    Ако смяташ да снимаш за спомен и искаш хубави снимки, но не смяташ да превръщаш фотографията в професия(или сериозно хоби), бих ти препоръчал да не се хвърляш на огледално-рефлексен. Както казаха по-нагоре колегите, СЛР-а също като джипа(и мотора) е бездънна яма за пари.
    Виж ревютата на Панасоник ФЗ 30 и ми се обади да ти продам един перфектен такъв.
    Аз направих грешката да го купя, повлиян от качествата му, но не помислих че не е за мен - карам мотор и няколко излизания ще съсипят иначе добрата оптика и стабилизация(заради вибрациите).
    Успех в избора.
    Ето една снимка при слаба светлина:
    http://ivankrasimiroff.multiply.com/photos/photo/4/4

    Коментар


    • #32
      До: Избор на фотоапарат

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Официално ми бе съобщено от фотопавилион,че Панасоникчето фз18 ще струва към 800 лв!А за д40 днес гледах 2аф обективчета-един 50/1,4-500лв и един 50/1,8 200лв/говоря за нови/.Не са ли добри твърди обективи това?
      Тези двата обектива няма да имат автофокус с Д40!!! Само обективи, на които пише AF-S и AF-I имат автофокус с Д40, както и Сегмите с надпис HSM. Всички автофокусни обективи, на които пише само AF с Д40 НЯМАТ автофокус. Това е орязването, за което ти говорят доста хора в тази тема.

      В частност 50/1.4 е прекрасен твърд обектив, а 50/1.8 много приличен... Обаче и с двата сложени на Д40 автофокуса няма да работи и ще трябва да го правиш на ръка.

      Ето ти списък с всички никонски обективи, които се произвеждат и продават нови в момента. За Д40 гледай само тези, които са AF-S. Другите ще работят, но само с ръчен фокус.

      http://nikonimaging.com/global/produ...s/af/index.htm
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #33
        До: Избор на фотоапарат

        Съвреммените зоом обективи са много, ама много добри. За човек не-професионалист, който не търси кефа от самото снимане, а по-скоро от снимките няма особенно голям смисъл от твърди обективи. А и никога може да не разбере разликата.

        От АФ-С обективите - аматьорските - 18-70, 18-200 са ДОСТА добри. Иначе от професионалните 12-24/4, 17-55/2.8, 70-200/2.8 и твърдите 10.5 и 105 са пълни убийци. На Сигма ЕХ серията също има много прилични на добри цени.

        Коментар


        • #34
          До: Избор на фотоапарат

          Тази пролет си купих от Фотопавилион 10-мегапикселов Канон, ако не греша моделът е А 640. За него и за хубава карта дадох към 700 лв.

          Много съм доволен. Единственото ми оплакване засега е от задвизьорното устройство. Далеч не съм му свикнал с множеството функции и възможности, макар че съм доста в час и с фотографията и с компютрите (второто е съществено, тъй като такава камера си е и компютър). Освен това го продават с купчинка малки учебници, а все не ми стига търпение да ги изуча задълбочено.

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #35
            До: Избор на фотоапарат

            А аз снимам с Олимпус Е10 сигурно вече 5 години и засега съм доволен.Мога да разширя до 40х50 см /50 Мв/ снимките и ми върши работа.Мечтая си за Канон 5Д но кога ще стане не зная.

            Коментар


            • #36
              До: Избор на фотоапарат

              Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
              Съвреммените зоом обективи са много, ама много добри. За човек не-професионалист, който не търси кефа от самото снимане, а по-скоро от снимките няма особенно голям смисъл от твърди обективи. А и никога може да не разбере разликата.

              От АФ-С обективите - аматьорските - 18-70, 18-200 са ДОСТА добри. Иначе от професионалните 12-24/4, 17-55/2.8, 70-200/2.8 и твърдите 10.5 и 105 са пълни убийци. На Сигма ЕХ серията също има много прилични на добри цени.
              Светлосилата им куца на зумовете
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X