Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Говориш ми на чужди езици, с видеото съм на тройно Ви

    Тук има необстойна проба на тестов модел преди пускането в продажба, може би там има информация кое как върши спрямо Сони. Но така или иначе не споря, видеото ми е абсолютно чужда област и вкарването му като изискване при фотоапаратите (нежели установяването на компромиси с фото частта на апарата за сметка на видео частта) може единствено да ме плаши в перспектива.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Е добре е. Почти незначителене кроп.
      След това на компа можеш да си преобразуваш 4К в HD с какъвто решиш алгоритъм, нали е постпроцес.
      Остава да видим, как ще грее. Защото моето Сони грее на full HD 50p, след около 10 та минута.
      Разбира се и SD картите са проблем, трябват много високоскоростни.

      Аз не обичам първите модели, че са бъгави. Но не винаги е правило.
      Първият ми HD телевизор от 2006, все още работи по добре от двата нови 2010 и 2013. Макар да е с приблизителен размер 47' >55' >50'.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Да обобщя, ако разрешите -
        Моделите, които разглеждам са доста:

        Оlympus stylus 1
        Оlympus xz-2
        Olympus PEN E-PM2
        Olympus PEN E-PL5

        FUJIFILM X20
        FUJIFILM X-E1
        FUJIFILM X-A1
        FUJIFILM X-Q1

        Panasonic Lumix DMC-G3 до G6
        Panasonic LUMIX DMC-GM1
        Panasonic LUMIX DMC - LX7

        за Сонитата - модела на който съм се спрял е RX 100,
        от Nikon модела по-който се заглеждам е COOLPIX P7800...
        ?

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Olympus xz-2 е отличен малък и компактен фотоапарат. Личните ми впечатления са повече от отлични. Каквото знам и съм пробвал с него съм написал тук: http://adv-bulgaria.com/forum/%D0%B2...BA%D0%B0%D0%BD
          VPetrov.photography

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Olympus xz-2 е отличен малък и компактен фотоапарат. Личните ми впечатления са повече от отлични. Каквото знам и съм пробвал с него съм написал тук: http://adv-bulgaria.com/forum/%D0%B2...BA%D0%B0%D0%BD
            Към този апарат се накланят везните - без конкуренция е и като цена: 283 Е...
            Последно редактирано от ivied; 23-03-14, 19:39. Причина: цена

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Аз имам предшественика,от който съм изючитено доволен но съвсем скоро смятам да сменя с някой DSLR. Дано в XZ-2 са изчистили недостатъка на xz-1, а именно -слабото видео !
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Вместо видео камера не става, но за клипчета е ОК. По-горе в ревюто съм пуснал и малко видео. Това което трябва да се има предвид, е че на тихо се чува при запис работата на механиката на апарата... Но за размера и останалите параметри видеото според мен е повече от достатъчно...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  А каква е разликата в обективите 14-42, 10.4-37.1, 6-24, 7.1-28, 6-64.3, 6,4-25 в посочените от мен апарати?
                  За пеизажи, landscape - най-вече снимки в планината, за градове, улици, къщи, за нощни снимки, в дъжд?

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    не знам дали това е по-точна информация: на някои само е означено "ф"
                    иначе ето ги... и според ценовото подреждане (не на последно място)*:

                    6-24 - Оlympus xz-2, 1:1,8-2,5 - EUR 273
                    14-42 - Panasonic Lumix DMC-G3 - – 1:3,5 – 5,6 ф 52 - EUR 299

                    4.7 – 17.7 - Panasonic LUMIX DMC - LX7 – 1:1,4 – 2,3 - EUR 340
                    6.4-25.6 - FUJIFILM X-Q1 – 1:1,8 – 4,9 - EUR 349
                    16-50 - FUJIFILM X-A1, 1:3,5 – 5,6 ф 58 - EUR 379

                    14-42 - Olympus PEN E-PM2 - 1:3,5 – 5,6 ф 35 - EUR 399
                    Olympus PEN E-PL5 ф 35 - EUR 399
                    6 – 42.8 - Nikon Coolpix P7800 – 1: 2-4 - EUR 410
                    7.1-28.4 - Fujifilm X20 – 1:2-2.8 - EUR 412
                    10.4-37.1 - Sony DSC-RX100 – 1:1,8 – 4,9 - EUR 424

                    6-64.3 - Olympus Stylus 1 - 1:2,8 - EUR 599
                    12-32 - Panasonic LUMIX DMC-GM1 – 1:3,5 – 5,6 ф 37 - EUR 604
                    _______________________________
                    извинявам се за дублирането в темите -
                    но така се надявам да сме полезни на по-широк кръг любители,
                    за професионалистите едва ли

                    *източник за цените: amazon.de
                    Последно редактирано от ivied; 27-03-14, 22:47. Причина: цените

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      6-24 - Оlympus xz-2, 1:1,8-2,5 - EUR 273: Crop factor: x 4.55. Екивалентна фокална дължина: 27.3мм - 110мм
                      14-42 - Panasonic Lumix DMC-G3 - – 1:3,5 – 5,6 ф 52 - EUR 299: Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 28-84mm

                      4.7 – 17.7 - Panasonic LUMIX DMC - LX7 – 1:1,4 – 2,3 - EUR 340. Crop factor: x 4.55. Екивалентна фокална дължина: 24-90mm
                      6.4-25.6 - FUJIFILM X-Q1 – 1:1,8 – 4,9 - EUR 349. Crop factor: x 3.93. Екивалентна фокална дължина: 25-100mm
                      16-50 - FUJIFILM X-A1, 1:3,5 – 5,6 ф 58 - EUR 379. Crop factor: x1.6. Екивалентна фокална дължина: 25.5-80mm

                      14-42 - Olympus PEN E-PM2 - 1:3,5 – 5,6 ф 35 - EUR 399: Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 28-84mm
                      Olympus PEN E-PL5 ф 35 - EUR 399 : Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 28-84mm
                      6 – 42.8 - Nikon Coolpix P7800 – 1: 2-4 - EUR 410: Crop factor: x 4.55. Екивалентна фокална дължина: 27.3mm - 194mm
                      7.1-28.4 - Fujifilm X20 – 1:2-2.8 - EUR 412: Crop factor: x 3.93. Екивалентна фокална дължина: 28-112mm
                      10.4-37.1 - Sony DSC-RX100 – 1:1,8 – 4,9 - EUR 424: Crop factor: x 2.7. Екивалентна фокална дължина: 28-100mm

                      6-64.3 - Olympus Stylus 1 - 1:2,8 - EUR 599: Crop factor x 4.55. Екивалентна фокална дължина: 27.3мм - 292мм
                      12-32 - Panasonic LUMIX DMC-GM1 – 1:3,5 – 5,6 ф 37 - EUR 604: Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 24-64mm
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Благодаря!
                        Може ли да се направи извода, че:
                        6.4-25.6 - FUJIFILM X-Q1 – 1:1,8 – 4,9 - EUR 349. Crop factor: x 3.93. Екивалентна фокална дължина: 25-100mm
                        4.7 – 17.7 - Panasonic LUMIX DMC - LX7 – 1:1,4 – 2,3 - EUR 340. Crop factor: x 4.55. Екивалентна фокална дължина: 24-90mm

                        или
                        6-64.3 - Olympus Stylus 1 - 1:2,8 - EUR 599: Crop factor x 4.55. Екивалентна фокална дължина: 27.3мм - 292мм
                        16-50 - FUJIFILM X-A1, 1:3,5 – 5,6 ф 58 - EUR 379. Crop factor: x1.6. Екивалентна фокална дължина: 25.5-80mm
                        са най... универсални?

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Не. От изброените най-универсални са олимпусите и панасониците с кроп фактор х 2, понеже се падат със сменяеми обективи.

                          От тези които си събрал - най-универсален като диапазон на фокални дължини е Stylus 1, което на теория позволява да снимаш от пейзаж до папарашки снимки или почти, но това неминуемо се постига за сметка на другите качества на обектива и за читави снимки ще ти трябва добра светлина. Но това е валидно за всички.

                          При всички положения гледаш прекалено разнородни модели, и нямаш ясна концепция какви са нуждите ти и какво искаш. В което няма лошо, но при това положение няма как да ти се помогне със съвет. Смесваш апарати с различно предназначение, с абсолютно различни цени, от различни класове. В общи линии питаш дали е по-добре да си вземеш Мини, Рав 4 или Рено Еспас.

                          Ако нямаш абсолютно неподлежащи на компромис изисквания за компактност и носене в тесен джоб - вземи си какъвто и да е безогледален, може и по-старо поколение, и почвай да снимаш. Ако не ти хареса винаги можеш да го продадеш без особена загуба. От безогледалните най-компактен е GM1 с 12-32mm обектив. Есе още не е поевтинял, но е хубав. Ще ти даде прекрасни възможности за пейзаж и всекидневни снимки. Ако си паснете и искаш да снимаш по-надалеч - по-нататък ще си вземеш някой телеобективите, имаш избор между поне четири-пет модела.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            При всички положения гледаш прекалено разнородни модели, и нямаш ясна концепция какви са нуждите ти и какво искаш. В което няма лошо, но при това положение няма как да ти се помогне със съвет. Смесваш апарати с различно предназначение, с абсолютно различни цени, от различни класове. В общи линии питаш дали е по-добре да си вземеш Мини, Рав 4 или Рено Еспас.
                            Потвърждавам. FF еквивалента на обектива не е единственото нещо, в случай смесваш и апарати с различни размери матрици, което носи една торба други неща. Примерно писал си, че искаш да снимаш и нощни снимки, но в никакъв случай не може да сравняваш качествата за нощни снимки на Olympus E-PL5 и някоя от камерките с малки матрици.

                            За най-голяма универсалност аз бих препоръчал безогледален, просто защото можеш да му смениш обектива и става съвсем универсален. Всички, които са с фиксирани обективи в момента, в който стигнеш до извода че нещо не ти харесва - трябва са сменяш целия. Разбира се ако имаш изисквания за компактност, тогава нямаш голяма опция освен малките. Но така или иначе безогледалките не са много по-големи, а получаваш немалка разлика в качеството и възможностите. А от списъка ти с компактните имам добри впечатления от Sony DSC-RX100 - той е с хубав обектив, а и матрицата му е почти като на безогледалните олимпуси. Чинела мисля, че снима с такъв и изглежда доста добре...
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Почнах да се ориентирам, за което много ви благодаря!
                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              От изброените най-универсални са олимпусите и панасониците с кроп фактор х 2, понеже се падат със сменяеми обективи.
                              да, такъв искам да бъде: безогледален с кроп фактор х 2 и със сменяем обектив - за да допълня евентуално с ъпггрейт един ден - но с "достатъчен" на първо време обектив, без да е от китаците 18-55, които определено не ми допадат...
                              Но точно на Olympus-и трудно попадам в големите магазини за да ги пипна и разгледам...

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              При всички положения гледаш прекалено разнородни модели, и нямаш ясна концепция какви са нуждите ти и какво искаш. В което няма лошо, но при това положение няма как да ти се помогне със съвет. Смесваш апарати с различно предназначение, с абсолютно различни цени, от различни класове. В общи линии питаш дали е по-добре да си вземеш Мини, Рав 4 или Рено Еспас.
                              определено Рав 4 - ако под него не визираш DSLR апаратите... и е на цената на Мини

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Ако нямаш абсолютно неподлежащи на компромис изисквания за компактност и носене в тесен джоб - вземи си какъвто и да е безогледален, може и по-старо поколение, и почвай да снимаш. Ако не ти хареса винаги можеш да го продадеш без особена загуба. От безогледалните най-компактен е GM1 с 12-32mm обектив. Все още не е поевтинял, но е хубав. Ще ти даде прекрасни възможности за пейзаж и всекидневни снимки. Ако си паснете и искаш да снимаш по-надалеч - по-нататък ще си вземеш някой телеобективите, имаш избор между поне четири-пет модела.
                              нямам изисквания за "носене в тесен джоб" - компактен да, но не и джобен... а и ръката ми е голяма, трудно ги държа малките...
                              GM1 ми препоръчваш отново - цената ме спира обаче... според мен вече с 600 Е отиваме към полу-професионална техника
                              с компактен размер. Дори и да съм убеден, че това е, което ми трябва и няма да го използвам само 10 пъти в годината...
                              Панасониците, ми харесват и като ергономичност, функционалност, менюта...
                              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                              А от списъка ти с компактните имам добри впечатления от Sony DSC-RX100 - той е с хубав обектив, а и матрицата му е почти като на безогледалните олимпуси. Чинела мисля, че снима с такъв и изглежда доста добре...
                              за разлика от Sony RX 100 например - който е по-скоро, с нещо като меню на i-фък... искам да видя и други алтернативи

                              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                              качествата на Olympus E-PL5
                              като цена е доста над 400 Е но.... не съм го пипал на живо... трябва да намеря магазин с предлагане на повече Olympus-и за да ги разгледам отблизо

                              ... и така от изброените по приципа на елиминирането остават:

                              14-42 - Panasonic Lumix DMC-G3 - – 1:3,5 – 5,6 ф 52 - EUR 299: Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 28-84mm
                              14-42 - Olympus PEN E-PM2 - 1:3,5 – 5,6 ф 35 - EUR 399: Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 28-84mm
                              Olympus PEN E-PL5 ф 35 - EUR 500 : Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 28-84mm
                              12-32 - Panasonic LUMIX DMC-GM1 – 1:3,5 – 5,6 ф 37 - EUR 604: Crop factor x 2. Екивалентна фокална дължина: 24-64mm

                              до Crop factor x 2 доближава ли се и колко Crop factor: x1.6:
                              16-50 - FUJIFILM X-A1, 1:3,5 – 5,6 ф 58 - EUR 379. Crop factor: x1.6. Екивалентна фокална дължина: 25.5-80mm

                              като изключим тези които не са със сменяеми обективи, и тези много над 400 Е кои остават ?
                              Panasonic Lumix DMC-G3
                              Olympus PEN E-PM2
                              Fujifilm X-A1
                              Последно редактирано от ivied; 29-03-14, 05:26.

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                m43 нямат китаци 18-55. 18-55 е китака на апс-ц матрицата която е кроп фактор 1.6.
                                м43 имат китаци 14-42 и 12-според зависи. Тези които почват на 12 са по-нови и по-читави.

                                Не е казано че трябва да е олимпус, най-яките намаления винаги са при панасоник. GX1 например вече остаря и се намира две за левче, същото с g5.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X